Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 15°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 15 postaví školku a stacionář pro seniory za 81,3 milionu korun
Praha 15 chystá mezigenerační projekt. Ilustrační foto: PP

Praha 15 postaví školku a stacionář pro seniory za 81,3 milionu korun

Praha 15, kterou tvoří Horní Měcholupy a Hostivař, plánuje rekonstrukci a přístavbu nevyužívané budovy v hostivařské Gercenově ulici, kde vznikne mateřská škola a denní stacionář pro seniory. Z věstníku veřejných zakázek vyplývá, že práce pro městskou část provede firma Insastav a vyjdou na 81,3 milionu korun bez DPH. Část peněz radnice získala od magistrátu a část jí na základě dohody poskytne majitel sousedního obchodního centra Taškent, které plánuje přestavět a vybudovat tam byty.

V současnosti prázdný objekt nedaleko autobusové zastávky Gercenova podle informací radnice původně sloužil jako jesle a poté jako dům s pečovatelskou službou. V plánu je kromě rekonstrukce stávajících tří pavilonů také přístavba čtvrtého. Podle dřívějších informací budou v rozšířené budově dvě třídy mateřské školy a denní stacionář pro 30 seniorů.

Radnice loni na rekonstrukci získala dotaci 20 milionů korun od magistrátu a přispět má také firma Property Taškent, která vlastní sousední obchodní dům. Podle dohody, kterou městská část schválila koncem roku 2021, má společnost dát na projekt tři miliony korun. Podílet se má také na vybudování piazzetty či parkování.

Majitelé plánují na místě nynějšího centra postavit novou budovu s až 12 podlažími, z nichž nižší mají sloužit obchodům a ve vyšších budou byty. Zachován má zůstat supermarket a pobočka pošty.

Dohodu dříve kritizovali zastupitelé opozičního uskupení Patnáctka náš domov, podle kterých není vhodné zahušťovat sídliště stavbou dalších bytů, která zkomplikuje například dopravu.

 


Autor: ČTK

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru