Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 15 postaví modulární mateřské školy, magistrát jí poskytne dotaci 30 milionů korun
Jedna ze školek bude umístěna v areálu hornoměcholupské ZŠ Křimická. Foto: prahanadlani.cz

Praha 15 postaví modulární mateřské školy, magistrát jí poskytne dotaci 30 milionů korun

Záměr na výstavbu dvou modulárních objektů pro mateřské školy předložila Praha 15. Třídy pro celkem 112 dětí nabídnou vzdělávání pro pražské i ukrajinské děti. Městská část tak chce reagovat na očekávaný zvýšený zájem o umístění dětí v předškolních zařízeních. Hlavní město tento projekt podpořilo dotací 30 milionů korun, informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Celkové náklady na výstavbu školek zatím nejsou známy. 

Tento týden ve čtvrtek rozhodli pražští zastupitelé o tom, že metropole rozdělí mezi několik městských částí na mimořádných účelových investičních dotacích v součtu 166,12 milionu korun.

Finance jsou určeny na rozšíření kapacit a rekonstrukce školských zařízení a také navýšení kapacit pro děti ukrajinských uprchlíků.

Zatímco v kategorii rozšíření kapacit a rekonstrukce škol dostane největší částku, celkem 50 milionů korun, Praha 14 na kompletní rekonstrukci kuchyně a další práce v ZŠ Vybíralova, v rámci rozšiřování kapacit v důsledku přijímání dětí ukrajinských uprchlíků dostane nejvyšší částku právě radnice Prahy 15.

„Cesta, kterou jsme v městské části zvolili, je jedinou možnou, jak co nejrychleji zajistit dostatečný počet míst v předškolních zařízeních. To by nebylo možné bez zásadní pomoci hlavního města Prahy,” uvedl místostarosta Prahy 15 Václav Bílek (ANO).

Projekt modulárních objektů pro dvoutřídky školek nebo k využití adaptačním skupinám je podle něj operativním opatřením, kterým Praha 15 v předstihu řeší očekávaný nárůst ukrajinských dětí ve vzdělávacích zařízeních v příštím školním roce.

Školky budou umístěny v areálech základních škol Křimická a Kozinova. V každé budově budou dvě třídy pro 28 dětí. V případě snížení počtu ukrajinských dětí budou objekty v budoucnu využity jako venkovní třídy a prostory pro školní družinu základních škol. 

„Příprava na následující školní rok musí probíhat s dostatečným předstihem, proto vítáme aktivní přístup městských částí při včasném řešení vzrůstajícího náporu žáčků do pražských škol. Ať už se bude jednat o školáky z Prahy nebo původem z Ukrajiny,” uzvedl náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast financí a rozpočtu (Praha Sobě).

 


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru