Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - prehanky-snih 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 15 postaví modulární mateřské školy, magistrát jí poskytne dotaci 30 milionů korun
Jedna ze školek bude umístěna v areálu hornoměcholupské ZŠ Křimická. Foto: prahanadlani.cz

Praha 15 postaví modulární mateřské školy, magistrát jí poskytne dotaci 30 milionů korun

Záměr na výstavbu dvou modulárních objektů pro mateřské školy předložila Praha 15. Třídy pro celkem 112 dětí nabídnou vzdělávání pro pražské i ukrajinské děti. Městská část tak chce reagovat na očekávaný zvýšený zájem o umístění dětí v předškolních zařízeních. Hlavní město tento projekt podpořilo dotací 30 milionů korun, informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Celkové náklady na výstavbu školek zatím nejsou známy. 

Tento týden ve čtvrtek rozhodli pražští zastupitelé o tom, že metropole rozdělí mezi několik městských částí na mimořádných účelových investičních dotacích v součtu 166,12 milionu korun.

Finance jsou určeny na rozšíření kapacit a rekonstrukce školských zařízení a také navýšení kapacit pro děti ukrajinských uprchlíků.

Zatímco v kategorii rozšíření kapacit a rekonstrukce škol dostane největší částku, celkem 50 milionů korun, Praha 14 na kompletní rekonstrukci kuchyně a další práce v ZŠ Vybíralova, v rámci rozšiřování kapacit v důsledku přijímání dětí ukrajinských uprchlíků dostane nejvyšší částku právě radnice Prahy 15.

„Cesta, kterou jsme v městské části zvolili, je jedinou možnou, jak co nejrychleji zajistit dostatečný počet míst v předškolních zařízeních. To by nebylo možné bez zásadní pomoci hlavního města Prahy,” uvedl místostarosta Prahy 15 Václav Bílek (ANO).

Projekt modulárních objektů pro dvoutřídky školek nebo k využití adaptačním skupinám je podle něj operativním opatřením, kterým Praha 15 v předstihu řeší očekávaný nárůst ukrajinských dětí ve vzdělávacích zařízeních v příštím školním roce.

Školky budou umístěny v areálech základních škol Křimická a Kozinova. V každé budově budou dvě třídy pro 28 dětí. V případě snížení počtu ukrajinských dětí budou objekty v budoucnu využity jako venkovní třídy a prostory pro školní družinu základních škol. 

„Příprava na následující školní rok musí probíhat s dostatečným předstihem, proto vítáme aktivní přístup městských částí při včasném řešení vzrůstajícího náporu žáčků do pražských škol. Ať už se bude jednat o školáky z Prahy nebo původem z Ukrajiny,” uzvedl náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast financí a rozpočtu (Praha Sobě).

 


Autor: puc

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Další články
Nahoru