Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 15 postaví modulární mateřské školy, magistrát jí poskytne dotaci 30 milionů korun
Jedna ze školek bude umístěna v areálu hornoměcholupské ZŠ Křimická. Foto: prahanadlani.cz

Praha 15 postaví modulární mateřské školy, magistrát jí poskytne dotaci 30 milionů korun

Záměr na výstavbu dvou modulárních objektů pro mateřské školy předložila Praha 15. Třídy pro celkem 112 dětí nabídnou vzdělávání pro pražské i ukrajinské děti. Městská část tak chce reagovat na očekávaný zvýšený zájem o umístění dětí v předškolních zařízeních. Hlavní město tento projekt podpořilo dotací 30 milionů korun, informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Celkové náklady na výstavbu školek zatím nejsou známy. 

Tento týden ve čtvrtek rozhodli pražští zastupitelé o tom, že metropole rozdělí mezi několik městských částí na mimořádných účelových investičních dotacích v součtu 166,12 milionu korun.

Finance jsou určeny na rozšíření kapacit a rekonstrukce školských zařízení a také navýšení kapacit pro děti ukrajinských uprchlíků.

Zatímco v kategorii rozšíření kapacit a rekonstrukce škol dostane největší částku, celkem 50 milionů korun, Praha 14 na kompletní rekonstrukci kuchyně a další práce v ZŠ Vybíralova, v rámci rozšiřování kapacit v důsledku přijímání dětí ukrajinských uprchlíků dostane nejvyšší částku právě radnice Prahy 15.

„Cesta, kterou jsme v městské části zvolili, je jedinou možnou, jak co nejrychleji zajistit dostatečný počet míst v předškolních zařízeních. To by nebylo možné bez zásadní pomoci hlavního města Prahy,” uvedl místostarosta Prahy 15 Václav Bílek (ANO).

Projekt modulárních objektů pro dvoutřídky školek nebo k využití adaptačním skupinám je podle něj operativním opatřením, kterým Praha 15 v předstihu řeší očekávaný nárůst ukrajinských dětí ve vzdělávacích zařízeních v příštím školním roce.

Školky budou umístěny v areálech základních škol Křimická a Kozinova. V každé budově budou dvě třídy pro 28 dětí. V případě snížení počtu ukrajinských dětí budou objekty v budoucnu využity jako venkovní třídy a prostory pro školní družinu základních škol. 

„Příprava na následující školní rok musí probíhat s dostatečným předstihem, proto vítáme aktivní přístup městských částí při včasném řešení vzrůstajícího náporu žáčků do pražských škol. Ať už se bude jednat o školáky z Prahy nebo původem z Ukrajiny,” uzvedl náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast financí a rozpočtu (Praha Sobě).

 


Autor: puc

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

Dnes v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru