dnes
Čtvrtek - zatazeno
23°C
zítra
Pátek - zatazeno
30°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
18°C
Praha 15 podporuje sluchově postižené - Tlumočení webových stránek do znakové řeči
Radnice patnácté městské části. Foto: Praha 15

Praha 15 podporuje sluchově postižené - Tlumočení webových stránek do znakové řeči

Vedení patnácté městské části v čele se starostou Milanem Wenzlem si uvědomuje těžkou situaci sluchově postižených, a proto se jim snaží napomáhat v mnoha oblastech. Sluch je jedním z hlavních smyslů. Poruchy sluchu mohou být geneticky podmíněné, vrozené poruchy, ale mohou být získané kdykoli během života. Tato otázka je tedy aktuální pro nás všechny.

V časopise Hlasatel vycházejí často články organizace Neslyšící s nadějí, které seznamují veřejnost s životem neslyšících, jejich problémy a úskalími života s handicapem.

Sportovní klub Olympia Praha sluchově postižených sportovců našel své zázemí ve Spolkovém domě Prahy 15 a záštitu nad sportovními akcemi mnohokrát poskytl právě starosta. Podpora ze strany městské části je i finanční, např. podpora účasti v lize mistrů ve volejbale neslyšících. Organizace se zaměřuje na péči o mládež se sluchovým postižením a to jak po stránce sociální, tak po stránce fyzické kondice. Pomocí sportu se mladí lidé lépe začleňují do společnosti, učí se komunikaci a získávají potřebné sebevědomí.

Dalším krokem městské části je spolupráce se společností Tichý svět, která připravila informační videa pro sluchově handicapované občany. Videa by měla usnadnit orientaci na webových stránkách Městské části Praha 15 a navést na postup při vyřizování jednotlivých agend.

Tichý svět již jedenáct let pomáhá neslyšícím v České republice. Poskytuje jim všestrannou podporu v podobě komplexních služeb, které jim umožňují začlenit se do společnosti. Nabízí tlumočnické služby, odborné sociální poradenství a sociální rehabilitaci. Propojuje svět slyšících a neslyšících. Přibližuje širší veřejnosti znakový jazyk, svět neslyšících a jejich kulturu.

Práce na tlumočení webových stránek probíhala ve spolupráci se všemi vedoucími jednotlivých odborů a tajemníkem úřadu. Hledala se nejdůležitější témata a připravovaly se odpovědi na nejčastější dotazy. Tlumočena byla oblast sociální, matriční agenda, osobní doklady, školství, zdravotnictví a další. Jsme rádi, že můžeme, byť malými kroky, pomáhat neslyšícím se zařazením do běžného života.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Dnes v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

Dnes v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

Včera v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

Včera v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru