dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - snih
2°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
6°C
Praha 15 podporuje sluchově postižené - Tlumočení webových stránek do znakové řeči
Radnice patnácté městské části. Foto: Praha 15

Praha 15 podporuje sluchově postižené - Tlumočení webových stránek do znakové řeči

Vedení patnácté městské části v čele se starostou Milanem Wenzlem si uvědomuje těžkou situaci sluchově postižených, a proto se jim snaží napomáhat v mnoha oblastech. Sluch je jedním z hlavních smyslů. Poruchy sluchu mohou být geneticky podmíněné, vrozené poruchy, ale mohou být získané kdykoli během života. Tato otázka je tedy aktuální pro nás všechny.

V časopise Hlasatel vycházejí často články organizace Neslyšící s nadějí, které seznamují veřejnost s životem neslyšících, jejich problémy a úskalími života s handicapem.

Sportovní klub Olympia Praha sluchově postižených sportovců našel své zázemí ve Spolkovém domě Prahy 15 a záštitu nad sportovními akcemi mnohokrát poskytl právě starosta. Podpora ze strany městské části je i finanční, např. podpora účasti v lize mistrů ve volejbale neslyšících. Organizace se zaměřuje na péči o mládež se sluchovým postižením a to jak po stránce sociální, tak po stránce fyzické kondice. Pomocí sportu se mladí lidé lépe začleňují do společnosti, učí se komunikaci a získávají potřebné sebevědomí.

Dalším krokem městské části je spolupráce se společností Tichý svět, která připravila informační videa pro sluchově handicapované občany. Videa by měla usnadnit orientaci na webových stránkách Městské části Praha 15 a navést na postup při vyřizování jednotlivých agend.

Tichý svět již jedenáct let pomáhá neslyšícím v České republice. Poskytuje jim všestrannou podporu v podobě komplexních služeb, které jim umožňují začlenit se do společnosti. Nabízí tlumočnické služby, odborné sociální poradenství a sociální rehabilitaci. Propojuje svět slyšících a neslyšících. Přibližuje širší veřejnosti znakový jazyk, svět neslyšících a jejich kulturu.

Práce na tlumočení webových stránek probíhala ve spolupráci se všemi vedoucími jednotlivých odborů a tajemníkem úřadu. Hledala se nejdůležitější témata a připravovaly se odpovědi na nejčastější dotazy. Tlumočena byla oblast sociální, matriční agenda, osobní doklady, školství, zdravotnictví a další. Jsme rádi, že můžeme, byť malými kroky, pomáhat neslyšícím se zařazením do běžného života.


Aktivisté budou protestovat při jednání pražského zastupitelstva

Včera ve 13:25

Hnutí Extinction Rebellion ČR neboli Rebelie proti vyhynutí bude ve čtvrtek 12. prosince v Praze na Nové radnici protestovat za serióznější přístup zastupitelů ke klimatické změně. Protest v budově na Mariánském náměstí začne ve 12:30 hodin, tedy v okamžik, kdy při posledním letošním jednání...

Další články
Nahoru