Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 15 odstraní narušené a suché dřeviny

Praha 15 na základě odborného posouzení provádí v této době, kdy je období vegetačního klidu, na území Horních Měcholup a Hostivaře na pozemcích v jí svěřené správě ozdravný prořez dřevin.

U dřevin je významně narušen zdravotní stav, nebo je v důsledku různých faktorů snížena jejich stabilita. Jedná se o dřeviny, které jsou zcela suché či výrazně prosychající, napadené hnilobou, nemocemi nebo které jsou na konci své životnosti a perspektiva jejich zachování na stanovišti je bohužel velmi krátkodobá.

Ke kácení z důvodu konce životnosti jsou označeny stromy, u kterých hrozí nebezpečí pádu či jejich částí do míst s pohybem chodců nebo hrozí-li škoda na majetku třetí osoby.

V Horních Měcholupech ve vnitrobloku Parmská budou probrány borovicové hájky. Odstraněním takovýchto dřevin je předpoklad zlepšení podmínek a zvýšení vitality většiny ostatních stromů, které jsou v sevřených porostech mnohem intenzivněji sužovány parazitickou houbou sypavkou borovou.

Na území Horních Měcholup a Hostivaře projde tímto procesem 20–25 stromů, převážně menších.

Jako náhrada za pokácené dřeviny bude vysazeno nejméně 65 nových stromů.


Autor: TZ, red

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru