Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 15 obnoví kašnu v Horních Měcholupech a vybuduje park podél Botiče
Takto by měla po revitalizaci vypadat bývalá kašna a její bezprostřední okolí. Zdroj vizualizace: MČ Praha 15

Praha 15 obnoví kašnu v Horních Měcholupech a vybuduje park podél Botiče

V Hostivaři v Praze 15 podél potoka Botiče radnice vybuduje místo pro trávení volného času namísto současného pásu zeleně, upraví přístupové cesty a stezku pro pěší a cyklisty, kde vznikne nová lávka. Předpokládané finanční náklady jsou zhruba 13 milionů korun a revitalizace by měla být hotová do roku 2026. Informoval o tom místostarosta městské části Michal Frauenterka (Společně pro Prahu 15, ODS). Radnice chce také zmodernizovat veřejný prostor v ulici Evy Olmerové a obnovit původní kašnu.

Rozvoj lokálních parků a oddechových míst na území městské části je součástí programového prohlášení Rady městské části Praha 15. Park Hostivařská podél Botiče a širší pás okolo bývalé návsi Horních Měcholup by měly získat nový vzhled. 

„Součástí projektového zadání bude i obnovení a doplnění pěších propojení i začlenění zpevněných ploch do parkových úprav. V Parku Hostivařská bude řešena i úprava pro protipovodňovou ochranu části Staré Hostivaře, uvedl Frauenterka.

Oba záměry podle něj budou usilovat o výrazné spolufinancování z Integrovaného regionálního operačního programu a ještě před dokončením projektové dokumentace a podáním žádostí budou návrhy parků prezentovány občanům na participačních setkáních. 

Dalším obnoveným projektem městské části je revitalizace veřejného prostoru v ulici Evy Olmerové v Horních Měcholupech, kde před mnoha dekádami stávala kašna. „Cílem je tomuto místu znovu vrátit jeho původní oddechový charakter,“ podotkl místostarosta.

V minulém roce k obnovenému záměru revitalizace tohoto místa bylo v květnu uspořádáno městskou částí participativní setkání s občany. Po něm městská část vyhotovila čtyři možné varianty řešení, se kterými seznámila občany na dalším veřejném setkání v Horních Měcholupech v září.

Následně byla k těmto variantám uspořádána anketa v aplikaci mobilní rozhlas městské části (Munipolis), která trvala do prosince. V anketě, jíž se zúčastnilo 390 hlasujících, nejvíce hlasů (241) získala varianta č. 1, tj. obnovení podoby díla kašny a jejího okolí ze 70. let minulého století.

„Před vlastním zadáním obnovy tohoto místa bude proveden zejména průzkum podzemní části díla a jeho celkové statiky i další technické průzkumy tak, aby rada městské části měla ucelené informace o možných nákladech a potřebném času na obnovu, a to ještě před zadáním projektových prací a povolovacího řízení na stavebním úřadě,“ dodal místostarosta Frauenterka.


Autor: Karel Netolický

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Dnes v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru