Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 15 nebude letos zvyšovat nájemné o inflaci
Radnice Prahy 15. Foto: archiv

Praha 15 nebude letos zvyšovat nájemné o inflaci

S ohledem na pandemii covid-19 se vedení Prahy 15 rozhodlo neuplatnit v letošním roce inflační doložku v nájemních smlouvách (včetně nájmu bytů) a tudíž ponechat nájemné ve stávající výši.

Inflační doložka letos umožňuje podle indexu spotřebitelských cen navýšení nájmu o 3,2 procenta, rada městské části se nicméně 3. února usnesla na mimořádném opatření neuplatnit toto navýšení, čímž chce zmírnit ekonomický dopad pandemie na obyvatele i podnikatele.

„Věříme, že tato zpráva je pro vás povzbuzující v jinak nelehké době,“ vzkázala městská část v tiskové zprávě. K obdobným krokům sáhly i některé další pražské radnice.

Patnáctá městská část loni na začátku února rozhodla o uplatnění valorizace, ale po vypuknutí pandemie už v druhé polovině března toto usnesení o valorizaci nájemného z bytů, nebytových prostorů, pozemků a garážových stání pro rok 2020 zrušila.

Bylo to jedno z dílčích opatření, která schválili radní v souvislosti s nouzovým stavem a vládou vyhlášeným stavem karantény.


Autor: red

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru