Dnes Sobota - polojasno 3°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 15 nebude letos zvyšovat nájemné o inflaci
Radnice Prahy 15. Foto: archiv

Praha 15 nebude letos zvyšovat nájemné o inflaci

S ohledem na pandemii covid-19 se vedení Prahy 15 rozhodlo neuplatnit v letošním roce inflační doložku v nájemních smlouvách (včetně nájmu bytů) a tudíž ponechat nájemné ve stávající výši.

Inflační doložka letos umožňuje podle indexu spotřebitelských cen navýšení nájmu o 3,2 procenta, rada městské části se nicméně 3. února usnesla na mimořádném opatření neuplatnit toto navýšení, čímž chce zmírnit ekonomický dopad pandemie na obyvatele i podnikatele.

„Věříme, že tato zpráva je pro vás povzbuzující v jinak nelehké době,“ vzkázala městská část v tiskové zprávě. K obdobným krokům sáhly i některé další pražské radnice.

Patnáctá městská část loni na začátku února rozhodla o uplatnění valorizace, ale po vypuknutí pandemie už v druhé polovině března toto usnesení o valorizaci nájemného z bytů, nebytových prostorů, pozemků a garážových stání pro rok 2020 zrušila.

Bylo to jedno z dílčích opatření, která schválili radní v souvislosti s nouzovým stavem a vládou vyhlášeným stavem karantény.


Praha 13 zajistila dezinfekci pro bytová družstva a SVJ

Dnes v 16:56

V návaznosti na zhoršující se epidemickou situaci a na přijatá opatření proti šíření koronaviru bude Praha 13 opět vydávat pro potřeby bytový družstev a SVJ dezinfekci.  

Školy i školky Prahy 2 jsou připraveny pomoci

Dnes ve 14:49

Radnice Prahy 2 aktivovala sběrnou školu i školku, aby zajistila péči o děti pro zaměstnance klíčových profesí jako jsou lékaři, policisté, sociální pracovní a další.

Praha 15: Registrace k očkování 70+

Dnes v 10:40

Od 1. března mají možnost se registrovat k očkování také senioři 70+. Radnice patnácté městské části je připravena pomoci s registrací.

Senioři pomohli při výcviku psů na vyhledávání covid-19

Dnes v 06:43

V Domově seniorů Vršovický zámeček odhalovali služební psi Celní správy ČR onemocnění covid – 19. Všichni testovaní klienti i zaměstnanci byli negativní, výsledky se stoprocentně shodly s předchozími PCR testy. Celní správa je v závěrečné fázi výcviku psů na objevování pozitivních osob na nový typ...

Respirátory FFP2 pro seniory a hendikepované občany Prahy 13

Dnes v 06:34

V návaznosti na zpřísnění hygienických opatření, kdy bude od pondělí 1. března povinné nosit v městské hromadné dopravě, v obchodech, zdravotnických zařízeních a na dalších místech s vyšší koncentrací lidí respirátor FFP2, mohou senioři, občané zdravotně hendikepovaní a lidé ohrožení sociálním...

V metropoli přibylo o téměř o 300 více nakažených než před týdnem

Včera ve 12:30

V Praze ve čtvrtek přibylo 1653 potvrzených případů koronaviru, téměř o 300 více než před týdnem. Je to zároveň druhý nejvyšší denní přírůstek od prvního lednového týdne. S nákazou covid-19 dosud v hlavním městě zemřelo 1784 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva...

V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Další články
Nahoru