Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Praha 15 má připomínky k návrhu hlavního města na změnu v systému parkovacích zón

Praha 15 schválila připomínky k návrhu hlavního města na úpravu stávajícího systému parkovacích zón. „Nynější připomínkování návrhu nařízení o parkování je pro nás podstatné i přesto, že dosud nejsou známy nové ceny parkovného. To, v jaké podobě bude nové nařízení hlavním městem Praha schváleno i jak budou vybrané parkovací poplatky využity, bude pro naše další rozhodování klíčové,“ říká Michal Frauenterka (ODS), místostarosta pro dopravu městské části Praha 15.  

Mezi podstatné připomínky městské části patří návrh na změnu systému na celopražské řešení a zónové značení jak na okraji metropole, ale také na vjezdu do jednotlivých vymezených oblastí, kde by nařízení platilo. 

„Důvodů je hned několik. Jednak Pražané jsou obyvateli jedné obce a jedna zóna je srozumitelné a nejsnadněji vymahatelné řešení. Stejně podstatným důvodem pro zónové značení je, že neklesnou počty parkovacích míst v ulicích na rozdíl od modrých zón, kde se to zatím vždy stalo. Celopražské zónové značení omezující stání na komunikacích navíc není žádná novinka. Zákaz nočního stání v celé Praze platí již roky pro autobusy, karavany, nákladní vozy nad 3,5t a další vozidla,“ uvedla Praha 15 na Facebooku. 

Významnou připomínkou Prahy 15 je také, aby městské části sami rozhodovaly, z místní zkušenosti, kde vytvořit takzvané smíšené placené zóny, ve kterých budou moci zaparkovat i návštěvníci. Místním, ale důležitým specifikem je také nastavení parkovacího systému v největší pražské průmyslové oblasti Hostivař – Malešice. 

Další připomínky městské části míří na navrženou složitost nového nařízení, kde mnohé slevy a výjimky, včetně úlev pro autopůjčovny, budou výzvou pro vynalézavé a zavedení novinek se také zřejmě neobejde bez velkého informačního systému.

„Rada městské části mě zároveň pověřila k přípravě návrhů řešení, které by omezily následné dopady z okolí na parkování na území Patnáctky po případném schválení nařízení a nového ceníku,“ dodává místostarosta Frauenterka. 


Autor: TZ, red

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru