Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 15 má nový park Pražská s psím hřištěm
Slavnostní otevření parku se uskutečnilo 7. září. Foto: P15

Praha 15 má nový park Pražská s psím hřištěm

Obyvatelé sídliště Na Groši mohou nově využívat příjemné prostředí parku Pražská. Rozprostírá se v území mezi ulicí Pražská a železniční tratí. Jeho slavnostní otevření minulý týden bylo součástí Dnů Prahy 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.  

Od myšlenky k vlastní realizaci byla podle radnice dlouhá cesta. Tato lokalita byla v minulosti zarostlým nevzhledným místem, kde se zdržovali spíše lidé bez domova. Prvním krokem bylo místo vyčistit od náletů a prořezat, aby bylo přístupné. Následně zde proběhlo setkání s místními občany a vznikla společná idea vybudovat na místě park. 

Vzniklo tak odpočinkové místo na ploše zhruba 4 200 metrů čtverečních s mnoha původními stromy, které doplnily i ty nově vysazené. Travnaté plochy jsou propleteny mlatovými cestami, lavičkami, šachovými stolky, pítkem a místem pro přirozené vsakování dešťové vody. V jižní části parku je vytvořeno oplocené psí hřiště s prvky pro agility a prostor pro volný pohyb psů. 

„Ještě chybí přechod pro chodce, ten byl přislíben od hlavního města v rámci rekonstrukce ulice Pražská. Bohužel tato akce byla přesunuta na příští rok. Tak jsme alespoň nechali přechodně vybudovat opatření pro bezpečný výstup z parku směrem do ulice,“ sdělil místostarosta prahy 15 Michal Frauenterka (ODS). 

„Jsem velice rád, že došlo k revitalizaci tohoto místa. My pejskaři umíme psí hřiště ocenit, ale myslím, že i ostatní návštěvníci si zde rádi posedí nebo se jen tak projdou,“ řekl jeden z mnoha účastníků akce.


Autor: puc

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Dnes v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

Dnes v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

Včera v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

17. května 2024 ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

17. května 2024 v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Další články
Nahoru