Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 15 má nový park Pražská s psím hřištěm
Slavnostní otevření parku se uskutečnilo 7. září. Foto: P15

Praha 15 má nový park Pražská s psím hřištěm

Obyvatelé sídliště Na Groši mohou nově využívat příjemné prostředí parku Pražská. Rozprostírá se v území mezi ulicí Pražská a železniční tratí. Jeho slavnostní otevření minulý týden bylo součástí Dnů Prahy 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.  

Od myšlenky k vlastní realizaci byla podle radnice dlouhá cesta. Tato lokalita byla v minulosti zarostlým nevzhledným místem, kde se zdržovali spíše lidé bez domova. Prvním krokem bylo místo vyčistit od náletů a prořezat, aby bylo přístupné. Následně zde proběhlo setkání s místními občany a vznikla společná idea vybudovat na místě park. 

Vzniklo tak odpočinkové místo na ploše zhruba 4 200 metrů čtverečních s mnoha původními stromy, které doplnily i ty nově vysazené. Travnaté plochy jsou propleteny mlatovými cestami, lavičkami, šachovými stolky, pítkem a místem pro přirozené vsakování dešťové vody. V jižní části parku je vytvořeno oplocené psí hřiště s prvky pro agility a prostor pro volný pohyb psů. 

„Ještě chybí přechod pro chodce, ten byl přislíben od hlavního města v rámci rekonstrukce ulice Pražská. Bohužel tato akce byla přesunuta na příští rok. Tak jsme alespoň nechali přechodně vybudovat opatření pro bezpečný výstup z parku směrem do ulice,“ sdělil místostarosta prahy 15 Michal Frauenterka (ODS). 

„Jsem velice rád, že došlo k revitalizaci tohoto místa. My pejskaři umíme psí hřiště ocenit, ale myslím, že i ostatní návštěvníci si zde rádi posedí nebo se jen tak projdou,“ řekl jeden z mnoha účastníků akce.


Autor: puc

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru