dnes
Pátek - skorojasno
12°C
zítra
Sobota - jasno
17°C
pozítří
Neděle - skorojasno
17°C
Praha 15 má novou knihopolici přímo na radnici
Polici najdou zájemci na radnici. Foto: Praha 15

Praha 15 má novou knihopolici přímo na radnici

Návštěvníkům radnice patnácté městské části je nově v budově úřadu v Boloňské ulici od úterního rána k dispozici knihopolice, ze které si knížky mohou libovolně brát, nebo naopak odložit knihu, kterou už nebudou číst a udělat tak radost dalším čtenářům.

Police je umístěna v hale radnice a zaměstnanci úřadu už ji pomalu začali plnit knížkami. Pro umístění uvnitř budovy se vedení radnice rozhodlo po zkušenostech z minulých let, kdy venku umístěné knihobudky a kniholavičky jsou často ničeny vandaly a neplní pak účel, za nímž byly zřízeny.

Knihy v nich uložené bohužel často končí ve sběrnách papíru. Vzhledem k tomu, že zvláště do kniholaviček umisťovala městská část, díky spolupráci s vydavatelstvím Dobrovský, nové tituly, jejich nenávratným rozebráním vznikala zbytečná škoda a občané, kteří by si skutečně knížku rádi přečetli, ve většině případů nedostali příležitost.

Nová knihopolice bude nyní pod neustálým dozorem recepčních a ostrahy úřadu, kteří snáze zabrání nechtěnému rozebrání jejího obsahu.Další články
Nahoru