Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 15 má nového starostu, i když žádné strany dosud neoznámily vznik koalice
Ilustrační foto: archiv

Praha 15 má nového starostu, i když žádné strany dosud neoznámily vznik koalice

Starostou Prahy 15 se stal Michal Fischer (Společně pro Prahu 15, nestraník za ODS), rozhodli dnes zastupitelé. Podpořilo ho 16 z 31 zastupitelů. Zastupitelé Pirátů a Patnáctky náš domov (KDU-ČSL a Zelení) při volbě na protest odešli ze sálu, neboť v městské části žádné strany dosud neoznámily vznik nové koalice. Komunální volby v Praze 15 vyhrála znovu Patnáctka náš domov, která získala 12 mandátů v jednatřicetičlenném zastupitelstvu.

Zastupitel Marcel Pencák (Patnáctka náš domov) na začátku jednání navrhl vypustit body týkající se volby nového vedení městské části. „A to z toho důvodu, že dosud nikdo veřejně nedeklaroval, že by vznikla nová koalice," řekl Pencák. Jeho návrh zastupitelé nepřijali. Zastupitelé Pirátů a Patnáctky náš domov po přestávce následně odešli ze sálu.

Fischera navrhli do funkce občanští demokraté. V posledních čtyřech letech byl místostarostou pro sociální oblast a zdravotnictví.

Na pozici první místostarostky následně navrhl zastupitel Pavel Klega (ODS) Radku Daníčkovou (Piráti). Ta však na protest opustila sál a kandidaturu nepřijala. Následně hnutí ANO navrhlo Jitku Kolářovou (ANO), kterou zastupitelé do pozice podpořili.

Zvoleni byli rovněž zbylí místostarostové, kterými se stali Petra Šikýřová (nez.), Michal Frauenterka (Společně pro Prahu 15, ODS), David Hájek (ANO), Pavel Pešek (Společně pro Prahu 15, TOP 09) a Petr Neumann (Společně pro Prahu 15, ODS). Radními pak byli zvoleni Klega a Ivan Tomeš (nez.).

Komunální volby v Praze 15 vyhrála Patnáctka náš domov (KDU-ČSL a Zelení), získala 12 mandátů v zastupitelstvu, které má 31 členů. Druzí skončili Společně – ODS a TOP 09 se sedmi mandáty. Třetí ANO má pět zastupitelů. Čtvrtí Piráti mají tři mandáty, dva zastupitele má na pátém místě SPD. Šestí skončili Nezávislí se dvěma mandáty.


Autor: ČTK

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru