Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 15 má nového starostu, i když žádné strany dosud neoznámily vznik koalice
Ilustrační foto: archiv

Praha 15 má nového starostu, i když žádné strany dosud neoznámily vznik koalice

Starostou Prahy 15 se stal Michal Fischer (Společně pro Prahu 15, nestraník za ODS), rozhodli dnes zastupitelé. Podpořilo ho 16 z 31 zastupitelů. Zastupitelé Pirátů a Patnáctky náš domov (KDU-ČSL a Zelení) při volbě na protest odešli ze sálu, neboť v městské části žádné strany dosud neoznámily vznik nové koalice. Komunální volby v Praze 15 vyhrála znovu Patnáctka náš domov, která získala 12 mandátů v jednatřicetičlenném zastupitelstvu.

Zastupitel Marcel Pencák (Patnáctka náš domov) na začátku jednání navrhl vypustit body týkající se volby nového vedení městské části. „A to z toho důvodu, že dosud nikdo veřejně nedeklaroval, že by vznikla nová koalice," řekl Pencák. Jeho návrh zastupitelé nepřijali. Zastupitelé Pirátů a Patnáctky náš domov po přestávce následně odešli ze sálu.

Fischera navrhli do funkce občanští demokraté. V posledních čtyřech letech byl místostarostou pro sociální oblast a zdravotnictví.

Na pozici první místostarostky následně navrhl zastupitel Pavel Klega (ODS) Radku Daníčkovou (Piráti). Ta však na protest opustila sál a kandidaturu nepřijala. Následně hnutí ANO navrhlo Jitku Kolářovou (ANO), kterou zastupitelé do pozice podpořili.

Zvoleni byli rovněž zbylí místostarostové, kterými se stali Petra Šikýřová (nez.), Michal Frauenterka (Společně pro Prahu 15, ODS), David Hájek (ANO), Pavel Pešek (Společně pro Prahu 15, TOP 09) a Petr Neumann (Společně pro Prahu 15, ODS). Radními pak byli zvoleni Klega a Ivan Tomeš (nez.).

Komunální volby v Praze 15 vyhrála Patnáctka náš domov (KDU-ČSL a Zelení), získala 12 mandátů v zastupitelstvu, které má 31 členů. Druzí skončili Společně – ODS a TOP 09 se sedmi mandáty. Třetí ANO má pět zastupitelů. Čtvrtí Piráti mají tři mandáty, dva zastupitele má na pátém místě SPD. Šestí skončili Nezávislí se dvěma mandáty.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru