Dnes Pátek - polojasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 15 dezinfikuje budovy úřadu a dětská hřiště

V průběhu několika posledních týdnů trvání nouzového stavu Praha 15 cíleně distribuovala desinfekční antivirový přípravek na ruce občanům v Praze 15.

Městská část se, ještě do avizovaného konce nouzového stavu 17. května, soustředí při distribuci desinfekce na ruce a jednorázových roušek na dokončení cíleného zásobení seniorů.

Poté bude vyhodnocen aktuální stav potřebných rezervních zásob, zejména pro sociální, školská a zdravotnická zařízení, a případný další postup a způsob distribuce.

„Děkujeme za dosavadní spolupráci dobrovolným hasičům i za pomoc při organizaci zástupcům společenství v bytových domech i správcovským firmám,“ napsala městská část na svých facebookových stránkách.

Polymerová desinfekce vnitřních prostor budovy úřadu a dalších objektů ve správě městské části probíhá od neděle 3. až do úterý 5. května.

Polymerová desinfekce herních prvků dětských hřišť ve správě městské části bude opakovaně provedena v týdnu od 4. do 7. května.
Na Mariánském náměstí je nové odběrové místo. Testovat se bude i ze slin

20. dubna 2021 v 09:38

Pražský magistrát ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha a Českým červeným křížem otevřel nové odběrové místo na Mariánském náměstí v Praze 1. Testovat se zde mohou lidé jak pomocí antigenní metody, tak i formou PCR testu neinvazivní metodou odběrem vzorku...

Seniory s omezenou pohyblivostí na očkování odvezou mikrobusy na zavolání

20. dubna 2021 v 09:34

Praha schválila rozšíření nabídky služeb tzv. mikrobusů na zavolání, které vozí osoby s těžkým zdravotním postižením. Díky částečnému uvolnění kapacit v souvislosti s celkovým snížením mobility obyvatel v rámci pandemických opatření bude možné využít tyto mikrobusy i pro odvoz seniorů nad 70 let...

V Praze přibylo 85 nakažených covidem, opět méně než před týdnem

19. dubna 2021 v 09:20

Laboratoře odhalily v Praze v neděli 85 nových případů nemoci covid-19, o 63 méně než před týdnem, uvedla ČTK.

Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

17. dubna 2021 v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Další články
Nahoru