dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - zatazeno
18°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
17°C
Praha 15: Termíny čištění ulic, odstávek, poruchy i pozvánky dostávejte do mobilu nebo emailu
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Mobilní rozhlas bude obyvatele Prahy 15 informovat také o termínech čištění ulic. Ilustrační foto: archiv TSK

Praha 15: Termíny čištění ulic, odstávek, poruchy i pozvánky dostávejte do mobilu nebo emailu

Pokud chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, čištění komunikací, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce, registrujte se zdarma ke komunikační platformě Mobilní rozhlas, ke které se Praha 15 připojí v druhé polovině dubna.

Patnáctá městská část vytváří občanskou infrastrukturu, která se skládá z dobrovolných kontaktních údajů na občany, kteří v městské části bydlí, pracují, podnikají nebo zde studují jejich děti.

Občané budou zdarma informováni o důležitých událostech přímo ve svém telefonu (pomocí SMS zpráv, emailů, hlasových zpráv, anket nebo aplikace pro chytré telefony).

Díky této infrastruktuře se podle plánů radnice zvýší úroveň bezpečí, zapojí se více občanů do kulturního a sportovního dění, aplikace umožní efektivnější a modernější komunikaci mezi občanem a úřadem, zvýší čistotu veřejných prostranství, rychleji a efektivněji řeší vznikající problémy ve veřejných prostorech a celkově více občany zapojí do dění kolem.

Lidé ocení SMS při krizových situacích, které budou ve správný moment informovat, ať budou kdekoliv. Dozví se včas o dění a kulturních událostech díky moderní podobě e-mailů či aplikaci Zlepšeme Česko. Pomocí aplikace mohou hlásit černé skládky, hledat ztracené věci, zatoulaná zvířata a zachraňovat lidské životy.

Díky Mobilnímu rozhlasu budou moci vyjádřit jednoduše svůj názor či preferenci kdůležitým tématům (ankety, fóra, průzkumy, participativní rozpočty).

K platformě Mobilní rozhlas se lze jednouše registrovat zdarma:
přes mobilní aplikaci Zlepšeme Česko,
přes webovou stránku www.praha15.mobilnirozhlas.cz,
vyplněním registračního letáku a předání na Úřadu města MČ Praha 15.
 aplikace-zdarma


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

4. června 2020 v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

3. června 2020 v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

3. června 2020 v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Další články
Nahoru