dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
26°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
22°C
Praha 15: Termíny čištění ulic, odstávek, poruchy i pozvánky dostávejte do mobilu nebo emailu
Mobilní rozhlas bude obyvatele Prahy 15 informovat také o termínech čištění ulic. Ilustrační foto: archiv TSK

Praha 15: Termíny čištění ulic, odstávek, poruchy i pozvánky dostávejte do mobilu nebo emailu

Pokud chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, čištění komunikací, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce, registrujte se zdarma ke komunikační platformě Mobilní rozhlas, ke které se Praha 15 připojí v druhé polovině dubna.

Patnáctá městská část vytváří občanskou infrastrukturu, která se skládá z dobrovolných kontaktních údajů na občany, kteří v městské části bydlí, pracují, podnikají nebo zde studují jejich děti.

Občané budou zdarma informováni o důležitých událostech přímo ve svém telefonu (pomocí SMS zpráv, emailů, hlasových zpráv, anket nebo aplikace pro chytré telefony).

Díky této infrastruktuře se podle plánů radnice zvýší úroveň bezpečí, zapojí se více občanů do kulturního a sportovního dění, aplikace umožní efektivnější a modernější komunikaci mezi občanem a úřadem, zvýší čistotu veřejných prostranství, rychleji a efektivněji řeší vznikající problémy ve veřejných prostorech a celkově více občany zapojí do dění kolem.

Lidé ocení SMS při krizových situacích, které budou ve správný moment informovat, ať budou kdekoliv. Dozví se včas o dění a kulturních událostech díky moderní podobě e-mailů či aplikaci Zlepšeme Česko. Pomocí aplikace mohou hlásit černé skládky, hledat ztracené věci, zatoulaná zvířata a zachraňovat lidské životy.

Díky Mobilnímu rozhlasu budou moci vyjádřit jednoduše svůj názor či preferenci kdůležitým tématům (ankety, fóra, průzkumy, participativní rozpočty).

K platformě Mobilní rozhlas se lze jednouše registrovat zdarma:
přes mobilní aplikaci Zlepšeme Česko,
přes webovou stránku www.praha15.mobilnirozhlas.cz,
vyplněním registračního letáku a předání na Úřadu města MČ Praha 15.
 aplikace-zdarma


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru