Dnes Pátek - skorojasno 28°C
Zítra Sobota - polojasno 26°C
Pátek 30. 7. 2021
Svátek má Bořivoj
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 15 bude modernizovat kuchyni ve škole i v domě pro seniory
Radnice Prahy 15. Foto: archiv

Praha 15 bude modernizovat kuchyni ve škole i v domě pro seniory

Praha 15 se v letošním roce chystá realizovat několik větších investičních projektů. Týkají se školství i služeb pro seniory.

Modernizace kuchyně se dočká ZŠ Hostivař, kterou pokryje dotace hlavního města ve výši 32 milionů korun.

Novou kuchyň bude mít i Dům s pečovatelskou službou v Janovské ulici. Náklady budou osm milionů korun, z toho šest milionů pokryje dotace hlavního města.

Objekt Centra sociální a ošetřovatelské pomoci v Parmské ulici projde rekonstrukcí a bude také realizována přístavba, díky čemuž se zvýší kapacita zařízení. Dotace hlavního města bude 26 milionů korun, Ministerstva práce a sociálních věcí 14 milionů korun.

Letos provede Praha 15 i rekonstrukci bytového domu v Herbenově ulici ( 717 a 718). V rozpočtu městské části je na to vyčleněno osm milionů korun.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

Včera ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

Včera ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Další články
Nahoru