Dnes Středa - oblacno 1°C
Zítra Čtvrtek - snih 3°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 15 aktualizovala svůj pandemický plán
Praha 15 vlastní činností, ještě před, ale i v průběhu centrálního zásobování hl. m. Prahou, zajistila v době největšího nedostatku 5320 kusů roušek. Ilustrační foto: archiv

Praha 15 aktualizovala svůj pandemický plán

Na svém červnovém zasedání nejdříve radní a následně i zastupitelé patnácté městské části schválili aktualizaci Pandemického plánu MČ Praha 15.

Pandemický plán je součástí Krizového plánu MČ Praha 15 od prvotního zpracování. Vychází z Pandemického plánu hlavního města Prahy.

„Po zkušenostech z předcházejícího období řešení situace s pandemií koronaviru v našich podmínkách jsme chtěli využít vlastních poznatků a zkušenosti a zapracovat je do stávajícího plánu. Aktualizace reaguje především na vlastní a podle nás osvědčené postupy, které můžeme využít i v následujícím období,“ uvedl referent krizového řízení Úřadu MČ Praha 15.

Nejedná se o konečnou aktualizaci, městská část bude reagovat na aktualizaci, kterou ve svém plánu provede metropole.

„V plánu je podrobně stanoveno, jak má při pandemii samospráva, organizace i lidé na konkrétních pozicích postupovat, aby byla pomoc cílená a co nejefektivnější,“ uvedl starosta Prahy 15 Milan Wenzl.

V plánu je například popsáno, jak má Praha 15 postupovat, když je virus již detekován v Praze, ale ještě ne v Praze 15 (Fáze 1), dále, jak postupovat, když jsou již prokázány první náznaky nákazy u lidí v Praze 15 a je pravděpodobnost dalšího šíření (Fáze 2) a také, co dělat, když už došlo vyhlášení krizového stavu (Fáze 3).

Například během první fáze je potřeba zajistit zaměstancům úřadu městské části ochranné prostředky, průběžně monitorovat jejich zdravotní stav a upravit jejich pracovní dobu, stajně jako úřední hodiny pro veřejnost.

Ve druhé fázi je podle plánu, mimo jiné, potřeba přerušit provoz škol zřizovaných městskou části a ve třetí fázi realizovat úkoly stanovené v nařízení magistrátu.

Aktualizace pandemického plánu vychází z poznatků získaných při řešení situace v konkrétních podmínkách této městské části. „Naší snahou bylo využít pozitivních zkušeností a vyvarovat se činnostem, které z našeho pohledu nebyly významně přínosné pro řešení situace na teritoriu Prahy 15. Smyslem bylo využít zkušenosti a logicky je zařadit do plánu,“ dodal referent Květoslav Marek.

Praha 15 oslovila i okolní městské části s možností k plánu se připojit, nicméně radnice to neudělaly s odůvodněním, že se budou držet svých plánů. 


Informace o zhodnocování volných finančních prostředků Prahy 2 v loňském roce

Včera ve 21:36

Radní Prahy 2 včera vzali na vědomí informaci o zhodnocování volných finančních prostředků k 31. prosinci 2020. Druhá městská část za loňský rok zhodnotila finanční prostředky z prodeje domů a bytových jednotek v investičním portfoliu, na termínovaných vkladech a spořicích účtech celkem o téměř...

Radní Prahy 5 Čahoj z TOP 09 rezignoval z osobních důvodů, nahradil ho spolustraník Kavalírek

Včera ve 21:05

Ve vedení Prahy 5 dochází k obměně radního pro oblasti financí, IT a EU fondů. Dosavadního radního Viktora Čahoje z TOP 09 střídá ve funkci jeho stranický kolega Jan Kavalírek. Čahoj na svůj post rezignoval z osobních důvodů. Radním byl nepřetržitě od listopadu...

Praha představila veřejnosti informační web k očkování

Včera v 17:59

Magistrát ve spolupráci s městskou společností Operátor ICT a agenturou DDB Prague připravil komplexní informační kampaň o očkování proti nemoci covid-19 pro obyvatele Prahy.

Radnice oslovila lékaře na poliklinikách

Včera v 09:55

Magistrát požádal městské části o zaslání seznamu potencionálních zájemců o zřízení očkovacích míst v jednotlivých městských částech.

Očkování seniorů v pobytovém zařízení Prahy 4

25. ledna 2021 ve 20:20

V Praze 4 proběhlo očkování seniorů, kterým Ústav sociálních služeb Prahy 4 poskytuje odlehčovací pobytové služby. V pátek 22. ledna dostali první dávku vakcíny senioři a zaměstnanci v odlehčovacím zařízení Jílovská. V průběhu tohoto týdne by mělo proběhnout očkování seniorů 80+ v domech...

Praha 1: Linka registrace očkování pro seniory

25. ledna 2021 ve 12:12

Senioři, kteří spadají do kategorie, které vláda umožnila registraci k očkování a potřebují pomoc, se mohou obrátit na telefon nebo mail první městské části.

Linka pro sluchově postižené pomůže s registrací k očkování

23. ledna 2021 v 09:40

Na bezplatnou informační linku 800 160 166 mohou volat osoby se sluchovým postižením. Operátoři ŽIVOTa 90 každý den od 8 do 16 hodin pomohou s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému.

Praha 2 má naočkovaných dalších 240 seniorů

22. ledna 2021 ve 20:25

Radnice Prahy 2 pokračuje v úspěšné pomoci s očkováním seniorů 80+, kteří se radnici ozývají na infolinku. Během týdne se podařilo naočkovat ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze – VFN téměř 400 z nich, tedy téměř pětinu všech seniorů v Praze 2.

Metropole chce jednat s ministrem zdravotnictví Blatným o postupu při očkování

22. ledna 2021 ve 13:56

Vedení hlavního města chce jednat s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) a zástupci ministerstva o postupu při očkování proti nemoci covid-19.

Nově odhalených případů covidu v Praze je opět méně

22. ledna 2021 ve 13:46

V Praze ve čtvrtek laboratoře potvrdily 651 pozitivních testů na onemocnění covid-19. V mezitýdenním srovnání je to zhruba o 80 případů méně a proti středě je denní nárůst nižší asi o 140.

Další články
Nahoru