Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 15 aktualizovala svůj pandemický plán
Praha 15 vlastní činností, ještě před, ale i v průběhu centrálního zásobování hl. m. Prahou, zajistila v době největšího nedostatku 5320 kusů roušek. Ilustrační foto: archiv

Praha 15 aktualizovala svůj pandemický plán

Na svém červnovém zasedání nejdříve radní a následně i zastupitelé patnácté městské části schválili aktualizaci Pandemického plánu MČ Praha 15.

Pandemický plán je součástí Krizového plánu MČ Praha 15 od prvotního zpracování. Vychází z Pandemického plánu hlavního města Prahy.

„Po zkušenostech z předcházejícího období řešení situace s pandemií koronaviru v našich podmínkách jsme chtěli využít vlastních poznatků a zkušenosti a zapracovat je do stávajícího plánu. Aktualizace reaguje především na vlastní a podle nás osvědčené postupy, které můžeme využít i v následujícím období,“ uvedl referent krizového řízení Úřadu MČ Praha 15.

Nejedná se o konečnou aktualizaci, městská část bude reagovat na aktualizaci, kterou ve svém plánu provede metropole.

„V plánu je podrobně stanoveno, jak má při pandemii samospráva, organizace i lidé na konkrétních pozicích postupovat, aby byla pomoc cílená a co nejefektivnější,“ uvedl starosta Prahy 15 Milan Wenzl.

V plánu je například popsáno, jak má Praha 15 postupovat, když je virus již detekován v Praze, ale ještě ne v Praze 15 (Fáze 1), dále, jak postupovat, když jsou již prokázány první náznaky nákazy u lidí v Praze 15 a je pravděpodobnost dalšího šíření (Fáze 2) a také, co dělat, když už došlo vyhlášení krizového stavu (Fáze 3).

Například během první fáze je potřeba zajistit zaměstancům úřadu městské části ochranné prostředky, průběžně monitorovat jejich zdravotní stav a upravit jejich pracovní dobu, stajně jako úřední hodiny pro veřejnost.

Ve druhé fázi je podle plánu, mimo jiné, potřeba přerušit provoz škol zřizovaných městskou části a ve třetí fázi realizovat úkoly stanovené v nařízení magistrátu.

Aktualizace pandemického plánu vychází z poznatků získaných při řešení situace v konkrétních podmínkách této městské části. „Naší snahou bylo využít pozitivních zkušeností a vyvarovat se činnostem, které z našeho pohledu nebyly významně přínosné pro řešení situace na teritoriu Prahy 15. Smyslem bylo využít zkušenosti a logicky je zařadit do plánu,“ dodal referent Květoslav Marek.

Praha 15 oslovila i okolní městské části s možností k plánu se připojit, nicméně radnice to neudělaly s odůvodněním, že se budou držet svých plánů. 


Autor: puc

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

Včera v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru