Dnes Sobota - zatazeno 8°C
Zítra Neděle - zatazeno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 15 aktualizovala svůj pandemický plán
Praha 15 vlastní činností, ještě před, ale i v průběhu centrálního zásobování hl. m. Prahou, zajistila v době největšího nedostatku 5320 kusů roušek. Ilustrační foto: archiv

Praha 15 aktualizovala svůj pandemický plán

Na svém červnovém zasedání nejdříve radní a následně i zastupitelé patnácté městské části schválili aktualizaci Pandemického plánu MČ Praha 15.

Pandemický plán je součástí Krizového plánu MČ Praha 15 od prvotního zpracování. Vychází z Pandemického plánu hlavního města Prahy.

„Po zkušenostech z předcházejícího období řešení situace s pandemií koronaviru v našich podmínkách jsme chtěli využít vlastních poznatků a zkušenosti a zapracovat je do stávajícího plánu. Aktualizace reaguje především na vlastní a podle nás osvědčené postupy, které můžeme využít i v následujícím období,“ uvedl referent krizového řízení Úřadu MČ Praha 15.

Nejedná se o konečnou aktualizaci, městská část bude reagovat na aktualizaci, kterou ve svém plánu provede metropole.

„V plánu je podrobně stanoveno, jak má při pandemii samospráva, organizace i lidé na konkrétních pozicích postupovat, aby byla pomoc cílená a co nejefektivnější,“ uvedl starosta Prahy 15 Milan Wenzl.

V plánu je například popsáno, jak má Praha 15 postupovat, když je virus již detekován v Praze, ale ještě ne v Praze 15 (Fáze 1), dále, jak postupovat, když jsou již prokázány první náznaky nákazy u lidí v Praze 15 a je pravděpodobnost dalšího šíření (Fáze 2) a také, co dělat, když už došlo vyhlášení krizového stavu (Fáze 3).

Například během první fáze je potřeba zajistit zaměstancům úřadu městské části ochranné prostředky, průběžně monitorovat jejich zdravotní stav a upravit jejich pracovní dobu, stajně jako úřední hodiny pro veřejnost.

Ve druhé fázi je podle plánu, mimo jiné, potřeba přerušit provoz škol zřizovaných městskou části a ve třetí fázi realizovat úkoly stanovené v nařízení magistrátu.

Aktualizace pandemického plánu vychází z poznatků získaných při řešení situace v konkrétních podmínkách této městské části. „Naší snahou bylo využít pozitivních zkušeností a vyvarovat se činnostem, které z našeho pohledu nebyly významně přínosné pro řešení situace na teritoriu Prahy 15. Smyslem bylo využít zkušenosti a logicky je zařadit do plánu,“ dodal referent Květoslav Marek.

Praha 15 oslovila i okolní městské části s možností k plánu se připojit, nicméně radnice to neudělaly s odůvodněním, že se budou držet svých plánů. 


Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Dnes v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Nejméně případů covidu od Mikuláše

6. dubna 2021 v 11:27

Na Velikonoční pondělí přibylo v Praze 185 potvrzených případů onemocnění covid-19, je to o 69 méně než v neděli. Nižší denní nárůst zaznamenali hygienici v hlavním městě naposledy v neděli 6. prosince, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru