dnes
Neděle - obcasny-dest
12°C
zítra
Pondělí - dest
16°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
15°C
Praha 15 aktualizovala svůj pandemický plán
Praha 15 vlastní činností, ještě před, ale i v průběhu centrálního zásobování hl. m. Prahou, zajistila v době největšího nedostatku 5320 kusů roušek. Ilustrační foto: archiv

Praha 15 aktualizovala svůj pandemický plán

Na svém červnovém zasedání nejdříve radní a následně i zastupitelé patnácté městské části schválili aktualizaci Pandemického plánu MČ Praha 15.

Pandemický plán je součástí Krizového plánu MČ Praha 15 od prvotního zpracování. Vychází z Pandemického plánu hlavního města Prahy.

„Po zkušenostech z předcházejícího období řešení situace s pandemií koronaviru v našich podmínkách jsme chtěli využít vlastních poznatků a zkušenosti a zapracovat je do stávajícího plánu. Aktualizace reaguje především na vlastní a podle nás osvědčené postupy, které můžeme využít i v následujícím období,“ uvedl referent krizového řízení Úřadu MČ Praha 15.

Nejedná se o konečnou aktualizaci, městská část bude reagovat na aktualizaci, kterou ve svém plánu provede metropole.

„V plánu je podrobně stanoveno, jak má při pandemii samospráva, organizace i lidé na konkrétních pozicích postupovat, aby byla pomoc cílená a co nejefektivnější,“ uvedl starosta Prahy 15 Milan Wenzl.

V plánu je například popsáno, jak má Praha 15 postupovat, když je virus již detekován v Praze, ale ještě ne v Praze 15 (Fáze 1), dále, jak postupovat, když jsou již prokázány první náznaky nákazy u lidí v Praze 15 a je pravděpodobnost dalšího šíření (Fáze 2) a také, co dělat, když už došlo vyhlášení krizového stavu (Fáze 3).

Například během první fáze je potřeba zajistit zaměstancům úřadu městské části ochranné prostředky, průběžně monitorovat jejich zdravotní stav a upravit jejich pracovní dobu, stajně jako úřední hodiny pro veřejnost.

Ve druhé fázi je podle plánu, mimo jiné, potřeba přerušit provoz škol zřizovaných městskou části a ve třetí fázi realizovat úkoly stanovené v nařízení magistrátu.

Aktualizace pandemického plánu vychází z poznatků získaných při řešení situace v konkrétních podmínkách této městské části. „Naší snahou bylo využít pozitivních zkušeností a vyvarovat se činnostem, které z našeho pohledu nebyly významně přínosné pro řešení situace na teritoriu Prahy 15. Smyslem bylo využít zkušenosti a logicky je zařadit do plánu,“ dodal referent Květoslav Marek.

Praha 15 oslovila i okolní městské části s možností k plánu se připojit, nicméně radnice to neudělaly s odůvodněním, že se budou držet svých plánů. 


Praha pomůže rodinám s nedostatkem výpočetní techniky

Včera ve 20:47

K zavřeným školám se v uplynulém týdnu přidala také povinnost zaměstnanců vykonávat práci z domova, pokud je to jen trochu možné. Tzv. home office může být pro řadu lidí skvělou variantou, pro jiné ale noční můrou. Být co nejvíce efektivní v kombinaci s domácí výukou školou povinných potomků, může...

Praha 9: Rozdávání roušek a dezinfekce v pondělí pokračuje

Včera v 18:44

Kdo bude mít zájem o roušky a dezinfekci, může přijít mezi 16. až 17. hodinou na radnici Prahy 9.

Nové odběrové místo v Praze 8

Včera v 17:39

Nové odběrové místo na testování covid-19 začne fungovat na parkovišti u Poliklinika Mazurská v Mazurské ulici 484/2, Praha 8 od pondělí 2. listopadu. Odběry zajišťuje společnost Aeskulab.

Odborná psychologická pomoc pro veřejnost

Včera v 16:51

Současná situace související s pandemií koronaviru a změnami životního stylu může způsobovat psychické potíže a úzkostné stavy. Pokud potřebujete odbornou pomoc s pocity vyčerpání, bezpomoci, osamění, můžete se obrátit na pracovníky Prevcentra a Fokusu Praha.

Praha 5: Inzerce v časopisu Pětka pro provozovatele podniků

Včera v 10:28

Radnice Prahy 5 nabízí podnikatelům, provozovatelům restaurací, kaváren nebo bister pomoc v podobě stručné prezentace v časopisu Pětka. Podmínkou je provozovna na území páté městské části, funkční výdejní okénko či nabídka rozvozu jídel.

Praha 13: Kdy na úřad

30. října 2020 ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Jak se chovat v době krizových opatření? Praha 2 zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky

30. října 2020 ve 12:32

Vzhledem k dotazům veřejnosti, které se týkají především chování v době vládních pandemických opatření, připravila radnice Prahy 2 odpovědi. Lidé se tak z obrázků zveřejňovaných na sociálních sítí například dozví, zda mohou jít na procházku do parku bez roušky, nebo také, zda si mohou nechat...

V metropoli přibylo ve čtvrtek 1337 nových případů koronaviru

30. října 2020 ve 12:20

Laboratoře odhalily ve čtvrtek v Praze 1337 nových případů koronaviru. Je to výrazný pokles proti minulému čtvrtku, kdy v hlavním městě přibylo rekordních 1713 případů. V metropoli je nyní 22 825 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Trhy na Kulaťáku se dočasně ruší

30. října 2020 v 08:56

Od 28. října se dle vládního nařízení na farmářských trzích mohou nabízet jen potraviny původem z ČR. Stánky mají být nejméně dva metry od sebe a na 400 metrech čtverečních tržiště by mělo být maximálně 20 lidí.

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

29. října 2020 v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

29. října 2020 v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Další články
Nahoru