Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 14 zve na VOLNOFEST. Festival představí aktivity neziskovek, připraven je doprovodný program
FestivalyVíkendKomerční sdělení
Festival se i letos bude konat v parku U Čeňku. Foto: praha14.cz

Praha 14 zve na VOLNOFEST. Festival představí aktivity neziskovek, připraven je doprovodný program

Praha 14 i letos pořádá festival VOLNOFEST, na kterém místní neziskové organizace, spolky či sportovní kluby každoročně prezentují pestrou nabídku kroužků a dalších volnočasových aktivit. Oblíbená akce, kterou každý rok navštíví přes tisíc lidí, se uskuteční v sobotu 17. září od 13 do 19 hodin v parku U Čeňku.

Návštěvníci si budou moci jednotlivé aktivity na místě rovnou vyzkoušet. Získají tak lepší představu nejen o samotné místní nabídce, ale i o tom, jaké zájmové kroužky či sportovní aktivity by je mohly bavit. Festival cílí primárně na děti, na své si ale přijdou i dospělí. Z doprovodného programu lze uvést například exhibice se psy, taneční vystoupení, představení roztleskávaček nebo ukázky taekwon-do a aerobicu. 

Všechny aktivity na letošním VOLNOFESTu propojí jednotná soutěž, která bude probíhat v celém areálu. Většina organizací má pro připravenou aktivitu, kterou si děti na místě u stánku organizace vyzkoušejí a její splnění pak bude zaznamenáno do soutěžní karty. Pro získání odměny stačí nasbírat 10 záznamů. Hrací karty i odměny se budou vydávat v infostanu Prahy 14 vedle vstupní brány.

Novým doplněním akce je samostatná soutěž v malování na chodníku. Probíhat bude na chodníku na oválu. Organizuje ji nezisková organizace „14 – centrum volného času“. 

Připraveno je hudební vystoupení kapely Botox, k vidění budou Velká divadelní pohádka a dynamická ukázka policejního zásahu. Své umění ukáže chůdař. Děti potěší malování na obličej, skákací hrad i cukrová vata ve stánku Centra Černý Most. Chybět nebude široká nabídka občerstvení. Stejně jako v loňském roce budou mít lidé k dispozici vratné (zálohované) kelímky s motivy dominant Prahy 14.  

volnofest Volnofest, přestože se akce původně jmenovala jinak (Městečko volnočasových aktivit, pozn. aut.), má dlouholetou tradici. „Těší se stále větší oblibě, zejména mezi rodinami s dětmi a zářijovém kalendáři akcí má své pevné místo. Hlavní přínos vyplývá už ze samotné podstaty akce. Vzhledem k tomu, že jde o interaktivní představení nabídky místních neziskových organizací, příchozí si mohou na vlastní kůži vyzkoušet různé sporty, tanec, kreativní dílny a další volnočasové aktivity – a jednoduše zjistit, co je baví, čemu se mohou začít věnovat,“ sdělila 1. místostarostka Prahy 14 Zuzana Jelenová (STAN).


Autor: puc

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Dnes v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Břevnovské posvícení 2023

Dnes v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Nedělní varhanní hudba

Dnes v 07:56

V neděli 1. října můžete slyšet poslední z koncertů z cyklu Nedělní varhanní hudba.

Vinobraní na náplavce 2023

Včera v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Praha 4: Street sports před Kongresovým centrem

23. září 2023 v 19:18

Praha 4 zve v neděli 24. září od 15 hodin na ukázky Street sports před Kongresovým centrem Praha u vchodu číslo 4.

Den hrdinů láká i na soutěž ve vyprošťování z havarovaných aut

22. září 2023 v 10:11

V rámci Dne hrdinů, který se bude konat v sobotu 23. září od 11 do 17 hodin na Výstavišti Praha, se uskuteční soutěž ve soutěž ve vyprošťování z havarovaných vozidel. Soutěž bude probíhat mezi devátou a patnáctou hodinou

Praha 15: Hostivařský Komunitní den

22. září 2023 v 09:22

V areálu kostela Stětí sv. Jana Křtitele a Komunitního centra Farní dvůr se 7. října od 9 do 19 hodin koná komunitní sousedské setkání s dobročinným bazárkem, kreativní, sportovní, kuchařskou a dalšími dílnami, hrou pro rodiny s dětmi, přednáškou o historii...

Do Prahy 10 na Maňánu

22. září 2023 v 08:11

V sobotu 23. září v ulici Brigádníků a přilehlém parku Solidarita se koná pátý ročník rodinného multižánrového festivalu.

Malá Strana září

21. září 2023 v 16:07

První ročník festivalu Malá Strana září nabídne o víkendu od 22. do 24. září prozkoumat tuto čtvrť novýma očima. V těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale také například v knihkupectvích, květinářstvích, restauracích, kavárnách a restauracích, bude...

Praha 13 zve na Butovický rohlík

21. září 2023 v 11:26

Městská část Praha 13 a Triatlon sportklub Praha srdečně zvou do Centrálního parku na Butovický rohlík, tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Evropského týdne mobility.  

Vinobraní na Máchalce 2023

21. září 2023 v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Plavejte v Praze 1

21. září 2023 v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Svatováclavská pouť na Proseku už podvaatřicáté

21. září 2023 v 00:07

Letošní 32. Svatováclavská pouť na Proseku se koná 23. a 24. září v okolí kostela sv. Václava v Praze 9. Tradičně ji pořádá městská část Praha 9.

Chov goril v Zoo Praha slaví 60 let

21. září 2023 v 00:03

V sobotu 23. září oslaví Zoo Praha Světový den goril společně s výročím 60 let zdejšího chovu těchto největších primátů světa. Návštěvníci se mohou těšit na mimořádný program v obou pavilonech – v loni otevřené Rezervaci Dja, kterou obývá rodinná skupina, a také v Centru Méfou, kde žije slavný...

Pivní festival Desítka na Desítce se vrací

20. září 2023 ve 22:55

V sobotu 23. září se na Kubánském náměstí v Praze 10 uskuteční festival pro všechny milovníky zlatavého moku. První ročník festivalu Desítka na Desítce loni zaznamenal mezi návštěvníky úspěch. Druhý ročník bude pokračovat v jeho šlépějích. Na návštěvníky čeká 12 minipivovarů, bezpočet stánků...

Další články
Nahoru