Dnes Pondělí - jasno 8°C
Zítra Úterý - zatazeno 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 14 zve na VOLNOFEST. Festival představí aktivity neziskovek, připraven je doprovodný program
FestivalyVíkendKomerční sdělení
Festival se i letos bude konat v parku U Čeňku. Foto: praha14.cz

Praha 14 zve na VOLNOFEST. Festival představí aktivity neziskovek, připraven je doprovodný program

Praha 14 i letos pořádá festival VOLNOFEST, na kterém místní neziskové organizace, spolky či sportovní kluby každoročně prezentují pestrou nabídku kroužků a dalších volnočasových aktivit. Oblíbená akce, kterou každý rok navštíví přes tisíc lidí, se uskuteční v sobotu 17. září od 13 do 19 hodin v parku U Čeňku.

Návštěvníci si budou moci jednotlivé aktivity na místě rovnou vyzkoušet. Získají tak lepší představu nejen o samotné místní nabídce, ale i o tom, jaké zájmové kroužky či sportovní aktivity by je mohly bavit. Festival cílí primárně na děti, na své si ale přijdou i dospělí. Z doprovodného programu lze uvést například exhibice se psy, taneční vystoupení, představení roztleskávaček nebo ukázky taekwon-do a aerobicu. 

Všechny aktivity na letošním VOLNOFESTu propojí jednotná soutěž, která bude probíhat v celém areálu. Většina organizací má pro připravenou aktivitu, kterou si děti na místě u stánku organizace vyzkoušejí a její splnění pak bude zaznamenáno do soutěžní karty. Pro získání odměny stačí nasbírat 10 záznamů. Hrací karty i odměny se budou vydávat v infostanu Prahy 14 vedle vstupní brány.

Novým doplněním akce je samostatná soutěž v malování na chodníku. Probíhat bude na chodníku na oválu. Organizuje ji nezisková organizace „14 – centrum volného času“. 

Připraveno je hudební vystoupení kapely Botox, k vidění budou Velká divadelní pohádka a dynamická ukázka policejního zásahu. Své umění ukáže chůdař. Děti potěší malování na obličej, skákací hrad i cukrová vata ve stánku Centra Černý Most. Chybět nebude široká nabídka občerstvení. Stejně jako v loňském roce budou mít lidé k dispozici vratné (zálohované) kelímky s motivy dominant Prahy 14.  

volnofest Volnofest, přestože se akce původně jmenovala jinak (Městečko volnočasových aktivit, pozn. aut.), má dlouholetou tradici. „Těší se stále větší oblibě, zejména mezi rodinami s dětmi a zářijovém kalendáři akcí má své pevné místo. Hlavní přínos vyplývá už ze samotné podstaty akce. Vzhledem k tomu, že jde o interaktivní představení nabídky místních neziskových organizací, příchozí si mohou na vlastní kůži vyzkoušet různé sporty, tanec, kreativní dílny a další volnočasové aktivity – a jednoduše zjistit, co je baví, čemu se mohou začít věnovat,“ sdělila 1. místostarostka Prahy 14 Zuzana Jelenová (STAN).


Autor: puc

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

Včera ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Vítání čarodějnic na ostrově

Včera v 10:34

Těšit se 26. a 27. dubna můžete na světelnou show a degustaci vín. Co vinař a co láhev to originál. K degustaci zahraje živá hudba a zážitek dotváří moderní gastronomie a tematické soutěže na podiu.

Butky Park: Den, kdy vám narostou křídla

19. dubna 2024 v 09:12

V sobotu 20. dubna zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na své si přijdou děti i jejich rodiče. Bohatý program provoní street festival s jídlem, inspiraci nabídnou taneční i parkour workshopy a tělo roztančí koncert kapely Eddie Stoilow. Vstup je zdarma

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

První jarní košt

17. dubna 2024 v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

16. dubna 2024 v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Sobota: Street food na Smíchovské náplavce

16. dubna 2024 v 08:21

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 20. dubna na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe.

Corgi Race Cup v Praze 4

15. dubna 2024 v 08:44

Corgi Race Cup pro milovníky tohoto psího plemene se koná v sobotu 27. dubna.

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

14. dubna 2024 ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Svátek kvetoucích sakur na Hanspaulce

14. dubna 2024 v 11:36

Oslavy jara v japonském stylu můžete zažít 27. dubna v pražském parku Hanspaulka. Hanami – svátek kvetoucích sakur poznáte v jeho autentické podobě tak, jak si ho užívá právě v těchto dnech celé Japonsko. Již pátý ročník oblíbené akce s bohatým doprovodným programem pořádá Česko-japonská...

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

13. dubna 2024 v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Další články
Nahoru