Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 14 zve na VOLNOFEST. Festival představí aktivity neziskovek, připraven je doprovodný program
Festival se i letos bude konat v parku U Čeňku. Foto: praha14.cz

Praha 14 zve na VOLNOFEST. Festival představí aktivity neziskovek, připraven je doprovodný program

Praha 14 i letos pořádá festival VOLNOFEST, na kterém místní neziskové organizace, spolky či sportovní kluby každoročně prezentují pestrou nabídku kroužků a dalších volnočasových aktivit. Oblíbená akce, kterou každý rok navštíví přes tisíc lidí, se uskuteční v sobotu 17. září od 13 do 19 hodin v parku U Čeňku.

Návštěvníci si budou moci jednotlivé aktivity na místě rovnou vyzkoušet. Získají tak lepší představu nejen o samotné místní nabídce, ale i o tom, jaké zájmové kroužky či sportovní aktivity by je mohly bavit. Festival cílí primárně na děti, na své si ale přijdou i dospělí. Z doprovodného programu lze uvést například exhibice se psy, taneční vystoupení, představení roztleskávaček nebo ukázky taekwon-do a aerobicu. 

Všechny aktivity na letošním VOLNOFESTu propojí jednotná soutěž, která bude probíhat v celém areálu. Většina organizací má pro připravenou aktivitu, kterou si děti na místě u stánku organizace vyzkoušejí a její splnění pak bude zaznamenáno do soutěžní karty. Pro získání odměny stačí nasbírat 10 záznamů. Hrací karty i odměny se budou vydávat v infostanu Prahy 14 vedle vstupní brány.

Novým doplněním akce je samostatná soutěž v malování na chodníku. Probíhat bude na chodníku na oválu. Organizuje ji nezisková organizace „14 – centrum volného času“. 

Připraveno je hudební vystoupení kapely Botox, k vidění budou Velká divadelní pohádka a dynamická ukázka policejního zásahu. Své umění ukáže chůdař. Děti potěší malování na obličej, skákací hrad i cukrová vata ve stánku Centra Černý Most. Chybět nebude široká nabídka občerstvení. Stejně jako v loňském roce budou mít lidé k dispozici vratné (zálohované) kelímky s motivy dominant Prahy 14.  

volnofest Volnofest, přestože se akce původně jmenovala jinak (Městečko volnočasových aktivit, pozn. aut.), má dlouholetou tradici. „Těší se stále větší oblibě, zejména mezi rodinami s dětmi a zářijovém kalendáři akcí má své pevné místo. Hlavní přínos vyplývá už ze samotné podstaty akce. Vzhledem k tomu, že jde o interaktivní představení nabídky místních neziskových organizací, příchozí si mohou na vlastní kůži vyzkoušet různé sporty, tanec, kreativní dílny a další volnočasové aktivity – a jednoduše zjistit, co je baví, čemu se mohou začít věnovat,“ sdělila 1. místostarostka Prahy 14 Zuzana Jelenová (STAN).


Autor: puc

Březnové plavání s Prahou 1

18. března 2023 ve 21:52

Závod v plavání O pohár Prahy 1 se koná v bazénu Tyršova domu v sobotu 25. března od 14 do 18 hodin.

MINT Market se představí na náplavce

17. března 2023 v 06:53

Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům – to je MINT Market.

Emilova jízda začne na Slunečním náměstí

16. března 2023 v 18:25

Emilova jízda, akce pořádaná Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga pana Emila Příhody v sobotu 15. dubna. Uvidíte pestrou skladbu veteránů, start a cíl je na Slunečním náměstí v Praze 13.

Moravské pašije - teátr Víti Marčíka

16. března 2023 v 18:15

K předvelikonoční době patří příběh posledních dnů Ježíše Krista. Jeho ztvárnění přiblíží teátr Víti Marčíka v neděli 19. března v 17 hodin.

Vycházka Prahy 9 do Klíčovských sadů

15. března 2023 ve 21:25

Praha 9 zve na přírodovědně urbanistickou vycházku za faunou sadů se spolkem Darwin v sobotu 18. března v 9 hodin.

Setkání anglicky mluvících rodin v Praze 18

15. března 2023 v 17:08

Netradiční dětský den pro celou rodinu uspořádá v sobotu 15. dubna od 14 do 18 hodin mateřské centrum a dětský klub Letnice (Třinecká 650, Praha 18). „Přijďte se setkat s rodinami, sousedy v anglickém jazyce. Pro děti bude přichystané tvoření a zábavné úkoly. Den je otevřený úplně všem. Komunikace...

Mírová organizace HWPL připomene v KD Mlejn vznik mírové deklarace

15. března 2023 v 16:45

Mezinárodní mírová organizace HWPL si připomíná sedmé výročí vzniku Deklarace míru a ukončení válek (DPCW. Při té příležitosti se uskuteční akce v sobotu 18. března v 17 hodin v KD Mlejn v Praze 13. Informovala o tom mluvčí organizace Papis Severina.

V Praze 14 se v sobotu začne uklízet

15. března 2023 v 09:34

Tradice dobrovolných úklidů se v Praze 14 pokračuje, a i letos se pustí zástupci neziskovek a aktivní občané do čištění veřejného prostoru. Uklízet se začne v sobotu 18. března a do 22. dubna proběhne na šesti místech.

Prague Bike Fest rozpohybuje nejen milovníky bicyklů a adrenalinu

14. března 2023 v 16:14

Prague Bike Fest je akce určená zejména milovníkům cyklistiky. Jednodenní zážitkový festival zavítá do areálu Výstaviště na Bruselskou cestu u Maroldova panorámatu v sobotu 22. dubna od 10 do 20 hodin. Nabídne celodenní program a zážitky pro aktivní rodiny s dětmi, bikery i hobby...

Karlínský street food festival

14. března 2023 v 10:29

Na Karlínském náměstí se koná v neděli 19. března od 11 do 18 hodin Karlínský street food festival.

Letňanské Velikonoce nabídnou i program pro rodiny s dětmi

14. března 2023 v 09:55

Spolek Letňany hravě společně s radnicí Prahy 18 připravují na sobotu 1. dubna ve 14 hodin velikonoční akci s programem zaměřeným na rodiny s dětmi.

Další články
Nahoru