Praha 14 získala 2. místo v soutěži Přívětivý úřad 2025
11. září 2025 21:04
Tato soutěž, kterou ministerstvo vyhlásilo již desátým rokem, hodnotí přístup úřadů k občanům, jejich otevřenost, komunikaci, digitalizaci a snahu o zjednodušení služeb. Cílem je podpořit přívětivost veřejné správy a inspirovat ostatní úřady k pozitivním změnám.
Ocenění za městskou část převzali starosta Prahy 14 Jiří Zajac a tajemnice ÚMČ Praha 14 Eva Koplíková.
„Soutěž Ministerstva vnitra hodnotila celkem více než 100 úřadů z celé republiky a já mám velkou radost, že právě náš úřad byl oceněn jako druhý nejpřívětivější v Praze,“ řekl Jiří Zajac (ODS), starosta Prahy 14. „Je to pro nás potvrzení, že práce na zlepšování služeb občanům má smysl. Chceme být radnicí, na kterou se můžete kdykoliv obrátit, a kde vás čeká vstřícné a moderní prostředí,“ dodal.

Přidejte si nás na domovskou