Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský sport

Praha 14 vyhlásila nejlepší sportovce roku

Z havajského Big Islandu přivezla svůj triumf nejlepší sportovkyně Prahy 14 za loňský rok. Vítězkou čtvrtého ročníku už tradiční ankety se stala Bára Besperát. Na společenském večeru, který se na konci března konal v kulturním domě Kyje, za ni převzal cenu manžel Tomáš, protože ona už se připravuje na další sezonu na Mallorce, odkud poslala zdravici.

Bára Besperát se stala mistryní světa v Ironmanu, na ďábelských distancích 3,8 km plavání – 180 km na kole – 42 km běhu ve věkové kategorii 30–34 let. Přitom se stará doma o rodinu a náklady skládá z domácího rozpočtu.

V anketě hlasují dvoukolově zástupci všech sportovních klubů a oddílů z Prahy 14. Nejprve navrhnou širší nominaci a poté vybírají z pětic v šesti kategoriích. Tou sedmou je Hvězda roku, o níž rozhoduje široká sportovní veřejnost na kuponech z časopisu Čtrnáctka nebo mailem.

Cenu získal Ondřej Faltin, juniorský mistr Evropy v taekwon-du neolympijské federace ITF, který skončil ještě třetí v hlavním Sportovci roku. Nadějí roku je nyní jeho týmová parťačka Tereza Simandlová, dvakrát bronzová na evropském juniorském šampionátu. Nejlepším týmem se stali softbalisté Spectra, loni čtvrtý tým ligy, aktuálně na třetím místě tabulky.

Trenéra roku si tentokrát odnesl jistě nejvyšší muž v sále Lukáš Kotlík, který dovedl šest svých svěřenců k medailím na mistrovství ČR v karate. Nejlepším handicapovaným sportovcem byl zvolen stolní tenista Martin Lukáš, který hraje i druhou nejvyšší pražskou soutěž se zdravými.

Čtvrtého člena získala také Síň slávy spor tu Prahy 14 za dlouholetý přínos. Profesor politické geografie a mezinárodních vztahů Milan Vošta hraje i v 62 letech stále pravidelně za béčko TJ Kyje a za více než 600 zápasů nebyl nikdy vyloučen! Stejný dres před časem oblékal i Jiří Zajac, starosta městské části Praha 14.

Sportovec roku Prahy 14 za rok 2023

Sportovec roku – cena Decathlonu: Barbora Besperát (triatlon, Mika training)

Tým roku – cena maséra Karla Kuchynky: Spectrum Praha muži (softbal)

Trenér roku – cena Euromedie: Lukáš Kotlík (karate, Kamiwaza)

Naděje roku – cena NH hotelu: Tereza Simandlová (taekwon-do, Sonkal)

Handicapovaný sportovec – cena Ikasu suši Jahodnice: Martin Lukáš (stolní tenis, SK vozíčkářů)

Hvězda roku – cena městské části Praha 14: Ondřej Faltin (taekwon-do, Sonkal)

Síň slávy sportu Prahy 14 za rok 2023: Milan Vošta (fotbal, TJ Kyje)

Kompletní výsledky najdete na www.aktivtono.cz a webu radnice. www.praha14.cz.


Autor: red

Outdoor fitness a Nordic walking v Praze 4

11. května 2024 v 09:31

Pravidelné sportovní dny pro malé i velké se opět vrací na čtvrtou městskou část, a to hned na dvou místech a ve dvou termínech. V Parku Na Pankráci to budou pondělní odpolední Outdoor Fitness pro malé i velké děti a v Krčském lese pak odpolední středeční Nordic walking pro děti i dospělé. Obě...

Praha 10: Běh pro dobrou věc

8. května 2024 v 18:46

Běžecký závod pro malé i velké se koná v sobotu 18. května.

Běh pro Paměť národa se koná v Oboře Hvězda již 11. května

8. května 2024 v 10:01

V průběhu května se již podeváté od založení neziskové organizace Post Bellum koná tradiční Běh pro Paměť národa. Sportovní klání proběhne napříč celou Českou republikou. Největší akcí zůstává pražský závod, který připadá na sobotu 11. května. I letos na závodníky čeká ověřený terén Obory Hvězda....

Úřad vlády připomene výročí konce války nasvícením Strakovy akademie

8. května 2024 v 06:18

Úřad vlády ČR se zapojí do oslav Dne vítězství. Ve středu 8. května na státní svátek slavnostně nasvítí sídlo vlády, Strakovu akademii, do české trikolóry.

Hokej, fotbal i olympiáda: Žluté lázně startují sportovní super léto

7. května 2024 v 09:56

V areálu Žluté lázně v Podolí začíná sportovní super léto. Na břeh Vltavy mohou přijít fanoušci Mistrovství světa v hokeji, Mistrovství Evropy ve fotbale i olympiády sledovat vybraná sportovní klání. Těšit se mohou ve vybrané dny na doprovodný program a soutěže. Návštěvníci také mohou využít...

ZRUŠENO: Rodinné sportovní hry 2024

7. května 2024 v 09:52 | Aktualizováno 22. dubna 2024, 09:52

Praha 13 zve všechna týmová družstva na 12. ročník Rodinných sportovních her.

Kondiční sportování s Nordic Walking

7. května 2024 v 05:11

Kondiční sportování s Nordic Walking ve středu 8. května od 10 hodin. Severská chůze je sport pro všechny, všech věkových kategorií a různé sportovní výkonnosti.

X RUN, rodinný běh v Praze 10

6. května 2024 v 07:36

Na Sídlišti Solidarita se v sobotu 18. května koná běžecký závod X RUN, pořádaný radnicí Prahy 10. Tento závod je otevřený pro účastníky všech věkových kategorií, začátečníky i protřelé závodníky.

Praha 15 vyhlásí Sportovce roku 2023

6. května 2024 v 05:26

Vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku 2023 Prahy 15 se koná 20. května.

Úterky a čtvrtky budou v Praze 10 patřit józe

5. května 2024 v 08:52

Od května až do září se v Praze 10 cvičí venku jóga.

Uprchlíci budou mít na olympiádě v Paříži vlastní fanouškovský kotel

4. května 2024 ve 12:58

Warner Bros. Discovery (WBD) vyzvala všechny evropské olympijské fanoušky, aby vyjádřili podporu Uprchlickému olympijskému týmu. Mají tak učinit vytvořením nové fanouškovské komunity, kterou dají těmto sportovcům najevo, že mají jejich obdiv už během příprav na...

ZŠ Na Líše nabízí k pronájmu venkovní hřiště

4. května 2024 v 07:58

Michelská základní škola v ulici Na Líše nabízí pronájem sportovního hřiště ve všedních dnech v odpoledních hodinách. Provozní doba je od15 do18:30 hodin, v zimním období pouze do17 hodin. Hřiště lze využít na fotbal, basketbal, volejbal, nohejbal, vybíjenou, tenis, florbal nebo atletiku. Cena za...

Běžecké trasy s průvodcem: Záběhlice

2. května 2024 v 16:52

Běžecké trasy s průvodcem – pohyb na čerstvém vzduchu a nepoznaná krajina Prahy 10. Běh po městské části je skvělý způsob, jak ji prozkoumat a zároveň si udržet kondici.

Další články
Nahoru