Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lifestyle / ZdravíPro dětiSetkání

Praha 14 slaví svátek planety. Tradičně na Rajské zahradě

20. 4. 2023
Duben patří ekologii a tématům zaměřeným na podporu ochrany životního prostředí. Praha 14 se řadí mezi městské části, které si svátek planety každoročně připomínají zábavně naučnou akcí pro širokou veřejnost. Ta se, stejně jako v uplynulých letech, uskuteční na prostranství před stanicí metra Rajská zahrada.

Den Země Prahy 14 je součástí kampaně městské části „Chceme tu mít čisto“. Uskuteční ve čtvrtek 20. dubna od 10 do 16 hodin.

„Návštěvníci se opět mohou těšit na bohatý program s ekologickou tématikou. Do oslav se pravidelně zapojují místní mateřské a základní školy, zejména pak ZŠ Generála Janouška, dále také Klub seniorů Prahy 14, Dům dětí a mládeže Praha 9 a organizace zaměřené mimo jiné na ekologii či odpadové hospodářství. Cílem aktivit je zábavnou formou motivovat mládež i dospělé k ochraně přírody a životního prostředí,“ uvedl radní Jan Liška, do jehož gesce spadá naplňování místní Agendy 21, mezinárodního programu mimo jiné zaměřeného na podporu participace veřejnosti na rozvoji místa, kde žijí.

Novinkou letošního Dne Země bude zapojení městské části do kampaně Recykluj mobil. „Zhruba od 13 hodin bude na místě k dispozici stánek, kde budou moci lidé odevzdávat vysloužilé mobilní telefony. My potom zajistíme ekologickou likvidaci těchto přístrojů. Stejně jako jiná elektronika, i mobily v sobě skrývají řadu látek, které jsou potenciálně škodlivé pro přírodu i lidské zdraví. A není žádná novinka, že mobilní telefon je nejčastěji obměňovaný elektrospotřebič na světě,“ dodal radní Liška.

Staré mobily bude možné odevzdávat nejen v rámci Dne Země, ale i na jiných místech. Označené zelené boxy lidé v termínu od 20. dubna do 5. června naleznou i v budově Úřadu městské části Praha 14, ve veřejných knihovnách v Hloubětíně a na Černém Mostě, na vybraných základních školách či v komunitních a volnočasových centrech H55, Kardašovská, KD Kyje a Plechárna.

Doprovodný program Dne Země vyvrcholí koncertem Anastasis. Hudebně-dramatický projekt, v němž se představí malí i velcí zpěváci, si klade za cíl přispět k tomu, aby se lidé zamysleli nad stavem naší planety i možnostmi, jak mohou přispět k tomu, aby se zlepšil.

Vedle samotného Dne Země Prahy 14 se v dubnu uskutečnila dvě na třídění a šetrný přístup k přírodě zaměřená setkání ve volnočasovém centru H55 – první cílilo na děti, druhé na seniory. A součástí ekologických dnů se stane i jeden z jarních dobrovolnických úklidů, jež ve spolupráci s městskou částí v Praze 14 pořádají neziskové organizace a aktivní občané. V sobotu 22. dubna se zájemci sejdou u MŠ Chvaletická, aby pomohli s úklidem lehoveckého sídliště.


Autor: Alo

Praha 13: Den zdraví na Slunečním náměstí

Dnes ve 14:29

Ve středu 14. června se koná v Praze 13 jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Dnes: Setkání k prezentaci architektonické soutěže LDN Drnovská

Dnes v 11:19

Setkání se koná dnes v 17 hodin na rohu ulic Dědinská a Pilotů.

Praha 6: Setkání k péči o zeleň v parku

Dnes v 07:03

V pátek 9. června se můžete v 9:30 setkat se zástupci radnice Šestky a spolků Prahy 6 v parku Maxe van der Stoela.

Na Kampě se budou zpívat lidové písničky

Včera v 18:19

Společné zpívání lidových písniček se koná ve čtvrtek 15. června v 16 hodin na Kampě.

Dětský den na Pražském hradě: Pomůžeš kočce Micce objevovat okolí Hradu?

5. června 2023 ve 14:54

V sobotu 10. června se v 10 hodin koná pod záštitou manželky prezidenta Evy Pavlové na Pražském hradě Dětský den. V Královské zahradě na děti budou čekat zábavné i poučné aktivity, které připravily dětské spolky a neziskové organizace. S Mickou můžete objevovat nejen méně známá místa v okolí...

V Heroldových sadech začíná Letní scéna Prahy 10

5. června 2023 v 11:46

Ve čtvrtek 8. června slavnostně zahájí od 19 hodin koncertem Jitky Smutné a Jakuba Děkana Praha 10 Letní scénu v Heroldových sadech. Vstup na něj je zdarma a není potřeba rezervace předem. Během června uvidíte desítková profesionální divadla, která nabídnou představení dospělým i dětem. Tento...

Praha 1: Spolkový den v parku Kampa

4. června 2023 v 18:10

Spolkový den se koná ve čtvrtek 15. června od 15 hodin v parku Kampa.

Praha 13: Den dětí s hasiči ve Stodůlkách

2. června 2023 ve 22:01

V neděli 4. června mohou děti oslavit Den dětí s SDH Stodůlky. Začíná se ve 14 hodin.

Den s Policií ČR Praha

2. června 2023 v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Děti oslaví svátek v indiánské osadě

1. června 2023 v 07:07

V sobotu 3. června se zahrada H55 se promění v indiánskou osadu a děti se zábavnou formou dozví něco o životě indiánů. Odpoledne plné zábavy a poznání začne ve 13 hodin.

Praha 15 pro děti: Šlapanda před Švehlovou sokolovnou

31. května 2023 v 16:42

Dětský den se v Praze 15 koná 1. června. Závodit budou děti na odstrkovadlech, koloběžkách, tříkolkách a kolech se koná od 17 hodin.

Další články
Nahoru