Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / ZdravíPro dětiSetkání

Praha 14 slaví svátek planety. Tradičně na Rajské zahradě

20. 4. 2023
Duben patří ekologii a tématům zaměřeným na podporu ochrany životního prostředí. Praha 14 se řadí mezi městské části, které si svátek planety každoročně připomínají zábavně naučnou akcí pro širokou veřejnost. Ta se, stejně jako v uplynulých letech, uskuteční na prostranství před stanicí metra Rajská zahrada.

Den Země Prahy 14 je součástí kampaně městské části „Chceme tu mít čisto“. Uskuteční ve čtvrtek 20. dubna od 10 do 16 hodin.

„Návštěvníci se opět mohou těšit na bohatý program s ekologickou tématikou. Do oslav se pravidelně zapojují místní mateřské a základní školy, zejména pak ZŠ Generála Janouška, dále také Klub seniorů Prahy 14, Dům dětí a mládeže Praha 9 a organizace zaměřené mimo jiné na ekologii či odpadové hospodářství. Cílem aktivit je zábavnou formou motivovat mládež i dospělé k ochraně přírody a životního prostředí,“ uvedl radní Jan Liška, do jehož gesce spadá naplňování místní Agendy 21, mezinárodního programu mimo jiné zaměřeného na podporu participace veřejnosti na rozvoji místa, kde žijí.

Novinkou letošního Dne Země bude zapojení městské části do kampaně Recykluj mobil. „Zhruba od 13 hodin bude na místě k dispozici stánek, kde budou moci lidé odevzdávat vysloužilé mobilní telefony. My potom zajistíme ekologickou likvidaci těchto přístrojů. Stejně jako jiná elektronika, i mobily v sobě skrývají řadu látek, které jsou potenciálně škodlivé pro přírodu i lidské zdraví. A není žádná novinka, že mobilní telefon je nejčastěji obměňovaný elektrospotřebič na světě,“ dodal radní Liška.

Staré mobily bude možné odevzdávat nejen v rámci Dne Země, ale i na jiných místech. Označené zelené boxy lidé v termínu od 20. dubna do 5. června naleznou i v budově Úřadu městské části Praha 14, ve veřejných knihovnách v Hloubětíně a na Černém Mostě, na vybraných základních školách či v komunitních a volnočasových centrech H55, Kardašovská, KD Kyje a Plechárna.

Doprovodný program Dne Země vyvrcholí koncertem Anastasis. Hudebně-dramatický projekt, v němž se představí malí i velcí zpěváci, si klade za cíl přispět k tomu, aby se lidé zamysleli nad stavem naší planety i možnostmi, jak mohou přispět k tomu, aby se zlepšil.

Vedle samotného Dne Země Prahy 14 se v dubnu uskutečnila dvě na třídění a šetrný přístup k přírodě zaměřená setkání ve volnočasovém centru H55 – první cílilo na děti, druhé na seniory. A součástí ekologických dnů se stane i jeden z jarních dobrovolnických úklidů, jež ve spolupráci s městskou částí v Praze 14 pořádají neziskové organizace a aktivní občané. V sobotu 22. dubna se zájemci sejdou u MŠ Chvaletická, aby pomohli s úklidem lehoveckého sídliště.


Autor: Alo

Jarní Karlínský street food festival

Včera ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Včera v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

22. dubna 2024 v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

22. dubna 2024 v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

22. dubna 2024 v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

21. dubna 2024 ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Praha 6: Setkání k unikátní lokalitě Baba

21. dubna 2024 v 11:59

Jak chránit unikátní lokalitu Baba, řešit dopravu v místě a jak dát důstojnou podobu vstupní části architektonicky cenné lokality? Zajímají-li vás odpovědi na tyto otázky nebo máte další, přijďte na setkání, které se koná 25. dubna od 15 hodin v Ballingově sále Národní technické...

Výlet nejen pro seniory Divokou Šárkou

21. dubna 2024 v 10:54

S průvodkyní Zdenou vyrazíte v pondělí 22. dubna za jarní přírodou a vyhlídkami do Divoké Šárky.

Vítání čarodějnic na ostrově

21. dubna 2024 v 10:34

Těšit se 26. a 27. dubna můžete na světelnou show a degustaci vín. Co vinař a co láhev to originál. K degustaci zahraje živá hudba a zážitek dotváří moderní gastronomie a tematické soutěže na podiu.

Komentovaná prohlídka výstavy Nahoru

20. dubna 2024 ve 13:17

Ve čtvrtek 25. dubna si budete moci pohovořit s autorkou výstavy Nahoru, která se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze 2.

Celostátní kolo Zeměpisné olympiády opět po roce na Albertově

20. dubna 2024 ve 13:09

Ve školním roce 2023/2024 se koná již 26. ročník Zeměpisné olympiády, soutěže pro nadané žáky v zeměpise (geografii). Ve dnech 25. a 26. dubna se pak v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově uskuteční celostátní kolo soutěže, ve kterém se úspěšní řešitelé krajských kol se utkají...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

20. dubna 2024 v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

19. dubna 2024 v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Další články
Nahoru