Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 14 se opět zapojí do Corrency, letos podpoří provozovatele aktivit pro dětí
Ilustrační foto: archiv

Praha 14 se opět zapojí do Corrency, letos podpoří provozovatele aktivit pro dětí

Praha 14 se podruhé v řadě zapojí do systému Corrency – projektu zaměřeného na podporu lokální ekonomiky. Tentokrát jeho prostřednictvím přispěje na volnočasové aktivity dětí, respektive podpoří místní poskytovatele těchto služeb. Nedávno o tom rozhodli zastupitelé městské části.

Loni se Praha 14 zapojila poprvé a vyčlenila milion korun, které rozdělila mezi občany. Celkem 1 000 občanů, kteří se registrovali, dostali příspěvek 1 000 korun ve formě elektronických correntů. Díky nim mohli při nákupu v obdobně registrovaných lokálních provozovnách ušetřit až 50 procent na zboží a služby.

Záměrem projektu je posílit koupěschopnost obyvatel Prahy 14 a zároveň podpořit místní obchodníky a poskytovatele služeb. Letos budou podpořeni provozovatelé aktivit pro děti.

„Uvědomujeme si, že náklady na kroužky a další aktivity stále rostou. A nejen tyto náklady. Našim cílem je pomoci rodičům s touto finanční zátěží, motivovat k zapojení rodiny, které by si jinak financování aktivit nemohly dovolit a podpořit jednotlivce a lokální organizace, jež se u nás o volný čas dětí starají. Vyčlenili jsme na to 1 milion korun,“ uvedl starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS).

Registrace od srpna

Od 1. srpna 2024 se na webových stránkách praha14.corrency.cz otevře bezplatný registrační systém pro zájemce z řad obyvatel (rodičů) i poskytovatelů kroužků. Prvních 666 registrovaných občanů Prahy 14 získá tzv. correnty (kredit) v hodnotě 1500 korun, které bude možné utratit u obdobně registrovaných realizátorů aktivit – polovinu z celkové ceny aktivity pokryjí correnty (uhradí ji městská část), druhou zaplatí rodič.

Příspěvek bude možné využít výhradně na opakující se sportovní či volnočasové aktivity dítěte s trvalým pobytem na území Prahy 14, kterému bude v čase registrace maximálně 15 let. Znamená to, že jedna rodina (jeden rodič) bude moci zaregistrovat i více dětí.

„V každém případě je nezbytné, aby poskytovatel nabízel své služby na území Prahy 14 – aktivity realizované jinde nebude možné z příspěvku uhradit, respektive spolufinancovat,“ sdělila městská část.

Registrace občanů i poskytovatelů kroužků bude ukončena 20. 9. Čerpat své kredity (correnty) lidé budou moci v období od 1. 8. do 11. 10. letošního roku s tím, že do konce září budou muset uplatnit minimálně jejich část. V případě, že příjemce do tohoto data neuplatní žádné correnty, budou tyto přiděleny dalším zájemcům v pořadí.

Podrobnosti o způsobu registrace a ostatních podmínkách zapojení do projektu zájemci včas naleznou na výše uvedených webových stránkách.

 


Autor: red

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Další články
Nahoru