dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražský život

Praha 14: Psí školka aneb Jaký pán, takový pes

Úspěšný projekt Psí školka Prahy 14 aneb „Jaký pán, takový pes“ pokračuje. Také v letošním, v pořadí už třetím, ročníku, se mohou chovatelé psů i jejich čtyřnozí svěřenci těšit na lekce plné zábavy a užitečných rad. Pětici dvouhodinových přednášek a praktických ukázek na čerstvém vzduchu organizuje městská část Praha 14 ve spolupráci s místními kynology.

„Na lekcích, které jsou pro návštěvníky zdarma, si zájemci procvičí základní ovladatelnost svého psa a uvidí také ukázky agility. Pro dotazy účastníků budou na místě k dispozici odborníci z řad profesionálních kynologů,“ vysvětluje radní Irena Kolmanová, která má organizaci projektu ve své gesci.

Psí školka je určena všem psům a všem psím chovatelům, bez ohledu na místo bydliště. „Ačkoliv jsou lekce primárně určeny pro obyvatele naší městské části, vítáni jsou všichni zájemci,“ upřesňuje radní Kolmanová.

V minulých letech se projektu zúčastnilo 200 až 250 chovatelů a obdobný zájem je předpokládán také letos. Součástí lekcí je od loňského roku také vyhlášení fotografické soutěže Pes Prahy 14, která bude i letos probíhat na facebookových stránkách Psí školka Prahy 14. Jména vítězů soutěže zazní už tradičně na PEStivalu aneb „Kdo si hraje, nekouše“, podzimní celodenní akci plné her, soutěží, ukázek agility či práce asistenčních psů.

Péči o psy a jejich majitele se Praha 14 věnuje systematicky. Zajišťuje agendu ochrany zvířat proti týrání, správu agendy poplatků za psy, kontroly registrací, ve spolupráci s městskou policií kontrolu čipování a dodržování veřejného pořádku.

Dále má na starosti rozmístění a evidenci odpadkových košů, zajištění jejich vývozu a rozmístění a doplňování stojanů s pytlíky na psí exkrementy.

Spolupracuje také s TSK hl. m. Prahy, která má část odpadkových košů v Praze 14 ve své správě. Novinkou je pak osvětová kampaň CHCEME TU MÍT ČISTO!!!, na níž spolupracovaly všechny základní školy na území Prahy 14. Byla zaměřena zejména na tu část chovatelů, která po svých psech neuklízí.

Letošní lekce Psí školky začínají v úterý 12. května na Hutích. Všechny lekce startují vždy v 17 a končí v 19 hodin. Zázemí pro chovatele i pro psy bude zajištěno.

Psí školka Prahy 14 – místa a termíny konání: 

12. 5. – Hutě, travnatý prostor vedle dětského hřiště u minigolfu v ulici Splavná

13. 5. – Jahodnice, travnatá plocha mezi tenisovými kurty a podchodem pod tratí u ohybu ulice Manželů Dostálových

20. 5. – Lehovec, travnatá plocha u ulice Kukelská vedle sportovního oválu ZŠ Chvaletická

26. 5. – Černý Most 2, travnatá plocha nad stanicí metra Černý Most

27. 5. – Černý Most 1, travnatá plocha mezi ulicí Pospíchalova a poliklinikou Parník 

 

 

 

 

 


Další články
Nahoru