dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská politika

Praha 14: Prázdninové opravy a rekonstrukce škol a školek

Mezi hlavní letošní investice městské části opět patří opravy místních základních a mateřských škol. Stejně jako v uplynulých letech proběhne většina prací v letních měsících.

Co konkrétně tedy letos v létě školy a školky čeká? „Kopat“ se bude uvnitř i venku. Co se týká mateřinek, zažijí prázdniny plné stavebního ruchu MŠ Paculova, Vybíralova 968, Bobkova a Sadská na Černém Mostě.

Zásadnější stavební práce radnice naplánovala na ZŠ Šimanovská v Kyjích a také na ZŠ Hloubětínská. Na kyjské základní škole se bude měnit střešní krytina celé budovy, počítá se rovněž se zateplením půdního prostoru. Vzhledem k rozsahu prací se předpokládá, že rekonstrukce potrvá zhruba do října. Obdobné úpravy čekají i Základní školu Hloubětínská, kde se bude opravovat střecha nad tělocvičnou. Obě školní budovy opravy nutně potřebují, stávající střechy mají svůj věk a zatéká jimi.

Vedle výše uvedeného se budou v některých školách a školkách Prahy 14 letos rekonstruovat nevyhovující elektroinstalace. Týká se to již zmíněné ZŠ Šimanovská a dále mateřských škol Generála Janouška, Chvaletická a Šebelova. 


Další články
Nahoru