Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Programy jsou realizovány přímo ve škole. Každé pololetí školního roku se ve třídě realizuje obvykle jeden program všeobecné primární prevence (VPP), který trvá 2 hodin na prvním a čtyři hodiny na druhém stupni základní školy. Program VPP je v Praze 14 realizován ve všech šesti základních školách od 2. do 7. třídy. 

Hlavním cílem programu „Praha 14 bezpečně online“  je sociální ochrana občanů městské části před kybernetickou kriminalitou a dalšími rizikovými jevy spojenými s užíváním internetu.

Aktivity směřují zejména k ochraně dětí a mladistvých. Program je zaměřen na oslabování rizikových faktorů, které přispívají k výskytu delikventního jednání na internetu a při online komunikaci. Cílem je snižování kybernetické kriminality a elektronického násilí páchaného dětmi a mládeží a na dětech a mládeži. „Projekt zvyšuje gramotnost dětí a mládeže a veřejnosti Prahy 14 v oblasti ochrany před kyberkriminalitou a dalšími elektronickými útoky,“ sdělila Havlíčková.

Další program, nebo chcete-li projekt, se jmenuje „Preventivní aktivity pro ohrožené děti a mládež na území městské části Praha 14“. Cílem je pokračovat v realizaci preventivních aktivit (resocializačních pobytů), které jsou určeny pro tzv. sídlištní děti ohrožené rizikovým chováním a sociálním vyloučením. Projekt tak realizuje sociální prevenci zejména na úrovni preventivního působení proti rizikovému chování a sociálnímu vyloučení. Projekt nabízí dětem a mladistvým možnost aktivního využití volného času.

Cílem projektu „Futsal Praha 14“ je prostřednictvím sportovních aktivit preventivně působit na cílovou skupinu dětí a mládeže, která je ohrožená rizikovým chováním. „Dílčím cílem projektu je posilování jejich sportovních a sociálních dovedností, a to prostřednictvím pravidelné docházky do futsalového kroužku,“ sdělila Havlíčková.

Loni byl spuštěn preventivní program „Management osobní bezpečnosti“. Cílem je zvýšit úroveň pocitu bezpečnosti žen, dětí a veřejnosti na území Prahy 14. Jedná se pokračující a rozšířený projekt „Sebeobrana Praha 14“, který v městské částí působil již od roku 2015 (s podporou magistrátu od roku 2018). Při nácvicích je kladen větší důraz na předcházení útoků, které jsou například typičtější pro napadení žen a dětí: situace zjevného nepoměru sil, řešení nepříjemných situací v konfrontaci s muži, křik, užití běžných předmětů k sebeobraně, útěk, atd.


Autor: red

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Dnes v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Dnes v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

Včera v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

Včera v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

Včera v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

Včera v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Poznávejte krásy Prahy 10 na kole

21. dubna 2024 v 16:26

Cyklojízdy Prahy 10 s průvodcem jsou skvělou příležitostí k setkání s dalšími cyklisty a k aktivnímu strávení volného času.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

21. dubna 2024 ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Další články
Nahoru