dnes
Neděle - skorojasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Zpravodajství

Praha 14 má novou mateřskou školku, je až pro 112 dětí

Městská část Praha 14 má novou mateřskou školu. V ulici U Hostavického potoka za finanční podpory hlavního města i ministerstva školství vyrostlo nové čtyřtřídní zařízení pro péči o předškolní děti, které disponuje kapacitou 112 dětí. 

Slavnostního otevření se za hlavní město zúčastnili náměstek primátorky Petr Dolínek a radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková, za městskou část pak zástupkyně starostky Lucie Svobodová (všichni ČSSD), do jejíž gesce oblast školství v Praze 14 spadá.

Nová mateřská škola sousedí s dostavovanou vilovou zástavbou v Jahodnici a rozlehlým Klánovickým parkem. Dvoupodlažní budova je rozdělena na dvě části, přičemž v jedné jsou umístěny čtyři třídy, v druhé pak moderní kuchyně, technické zázemí a tělocvična.

Součástí jednotlivých oddělení jsou prostorné herny a třídy, vybavené účelným a vkusným nábytkem, kolem budovy se nachází rozlehlá zahrada. Celková kapacita tohoto předškolního zařízení činí 112 dětí. Školka Hostavice je od 1. září  odloučeným pracovištěm Mateřské školy Štolmířská, kde zároveň sídlí její ředitelství.

Příspěvek magistrátu ve výši přesahující 15 milionů korun na vybudování školky vychází ze závazku současného vedení magistrátu průběžně navyšovat kapacity nejen základního, ale právě i předškolního vzdělávání.

„Dlouhodobě usilujeme o promyšlené a co nejrychlejší rozšiřování kapacit v oblasti předškolního a základního vzdělávání především tam, kde současná školská infrastruktura nedostačuje,“ uvedl Petr Dolínek.

„Za poslední tři roky vzniklo v hlavním městě více než 1,5 tisíce nových míst v mateřských školách a přes čtyři tisíce míst v základních školách,“ uvedla Irena Ropková.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Včera v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru