dnes
Středa - prehanky-dest
28°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
28°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Zpravodajství

Praha 14 má novou mateřskou školku, je až pro 112 dětí

Městská část Praha 14 má novou mateřskou školu. V ulici U Hostavického potoka za finanční podpory hlavního města i ministerstva školství vyrostlo nové čtyřtřídní zařízení pro péči o předškolní děti, které disponuje kapacitou 112 dětí. 

Slavnostního otevření se za hlavní město zúčastnili náměstek primátorky Petr Dolínek a radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková, za městskou část pak zástupkyně starostky Lucie Svobodová (všichni ČSSD), do jejíž gesce oblast školství v Praze 14 spadá.

Nová mateřská škola sousedí s dostavovanou vilovou zástavbou v Jahodnici a rozlehlým Klánovickým parkem. Dvoupodlažní budova je rozdělena na dvě části, přičemž v jedné jsou umístěny čtyři třídy, v druhé pak moderní kuchyně, technické zázemí a tělocvična.

Součástí jednotlivých oddělení jsou prostorné herny a třídy, vybavené účelným a vkusným nábytkem, kolem budovy se nachází rozlehlá zahrada. Celková kapacita tohoto předškolního zařízení činí 112 dětí. Školka Hostavice je od 1. září  odloučeným pracovištěm Mateřské školy Štolmířská, kde zároveň sídlí její ředitelství.

Příspěvek magistrátu ve výši přesahující 15 milionů korun na vybudování školky vychází ze závazku současného vedení magistrátu průběžně navyšovat kapacity nejen základního, ale právě i předškolního vzdělávání.

„Dlouhodobě usilujeme o promyšlené a co nejrychlejší rozšiřování kapacit v oblasti předškolního a základního vzdělávání především tam, kde současná školská infrastruktura nedostačuje,“ uvedl Petr Dolínek.

„Za poslední tři roky vzniklo v hlavním městě více než 1,5 tisíce nových míst v mateřských školách a přes čtyři tisíce míst v základních školách,“ uvedla Irena Ropková.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

17. června 2019 v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru