Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 14 letos vysází desítky stromů a sedmnáct tisíc cibulovin
Praha 14 vysadí více i méně známe cibuloviny. Foto: Jan Puci

Praha 14 letos vysází desítky stromů a sedmnáct tisíc cibulovin

Praha 14 letos do údržby zeleně a výsadeb investuje zhruba 20 milionů korun. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí městské části Veronika Berná.

„Během letoška bude vysázeno zhruba 80 stromů, na jaře nechá radnice vysázet nové trvalky a na podzim cibuloviny. Obdobný rozsah výsadby městská část realizuje každoročně. Například jen cibulovin se ročně sází 15 až 17 tisíc kusů,“ uvedla Berná. 

Jaké investice do zvelebování veřejného prostranství bude čtrnáctá městská část letos realizovat?  „Budeme-li se bavit vyloženě o investičních projektech, momentálně se realizuje například část projektu Vybíralka 25, v jehož rámci se upravuje areál ZŠ a MŠ Vybíralova a MŠ Jahoda, včetně okolních cest a doplnění mobiliáře,“ popsala mluvčí. 

Součástí projektu jsou rovněž opatření zaměřená na zadržování dešťové vody.

Dále se aktuálně mezi ulicemi Nedokončená a Manželů Dostálových buduje park pro bikery na Jahodnici. Spolu s ním vznikne v oblasti i nová cyklostezka, hřiště pro děti a odpočinková místa.


Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Dnes v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Dnes v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

Včera ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

Včera ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Provoz radnice Prahy 2 bez omezení

Včera v 10:53

Od úterý 20. dubna se Úřad městské části Praha 2 vrací do obvyklého provozu.

Další články
Nahoru