Dnes Středa - polojasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 14 letos vysází desítky stromů a sedmnáct tisíc cibulovin
Praha 14 vysadí více i méně známe cibuloviny. Foto: Jan Puci

Praha 14 letos vysází desítky stromů a sedmnáct tisíc cibulovin

Praha 14 letos do údržby zeleně a výsadeb investuje zhruba 20 milionů korun. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí městské části Veronika Berná.

„Během letoška bude vysázeno zhruba 80 stromů, na jaře nechá radnice vysázet nové trvalky a na podzim cibuloviny. Obdobný rozsah výsadby městská část realizuje každoročně. Například jen cibulovin se ročně sází 15 až 17 tisíc kusů,“ uvedla Berná. 

Jaké investice do zvelebování veřejného prostranství bude čtrnáctá městská část letos realizovat?  „Budeme-li se bavit vyloženě o investičních projektech, momentálně se realizuje například část projektu Vybíralka 25, v jehož rámci se upravuje areál ZŠ a MŠ Vybíralova a MŠ Jahoda, včetně okolních cest a doplnění mobiliáře,“ popsala mluvčí. 

Součástí projektu jsou rovněž opatření zaměřená na zadržování dešťové vody.

Dále se aktuálně mezi ulicemi Nedokončená a Manželů Dostálových buduje park pro bikery na Jahodnici. Spolu s ním vznikne v oblasti i nová cyklostezka, hřiště pro děti a odpočinková místa.


Autor: Jan Puci

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru