Dnes Neděle - zatazeno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 14 hodnotí nabídky na rekonstrukci domova seniorů Bojčenkova
Domov pro seniory Bojčenkova. Foto: ckp9.cz

Praha 14 hodnotí nabídky na rekonstrukci domova seniorů Bojčenkova

Co bude Praha 14 během léta realizovat v oblasti dopravy? Zahájí městská část během léta nějaké plánované investiční akce? Odpovídá místostarostka Mária Ševčíková (ANO).

Co bude Praha 14 během léta realizovat v oblasti dopravy?
Koncem července bude spuštěná prodloužená linka MHD na Bryksově ulici, kde byla vybudovaná nová točna, dále v daném období budou poskytnuté nové parkovací místa v této ulici a proběhne i úprava dopravního režimu v části ulici Sklenská. V červnu začala realizace stavby „Izolační zeleň Českobrodská“. Jedná se o vybudování stezek, parku a přístupů k budoucí železniční zastávce Jiráskova čtvrť. Součástí je i nové veřejné osvětlení a mobiliář. Vysoutěžená cena je zhruba 24 milionů korun bez DPH.

Zahájí Praha 14 během léta nějaké plánované investiční akce?
Začne například energetická renovace objektu Poliklinika Parník. Jedná se o dodávku jednotek nucené výměny vzduchu s rekuperací a chladícím členem pro čekárny a ordinace. Vysoutěžená cena je zhruba 11 milionů korun bez DPH. Druhou akcí je rekonstrukce gastroprovozu ZŠ Vybíralova. Jedná se o kompletní rekonstrukci kuchyně, zázemí a jídelny. Nyní probíhá výběr zhotovitele.

Jak to vypadá s přípravami na rekonstrukci domova seniorů Bojčenkova?
Začne se letos nejpozději v září. Předpokládaná cena je zhruba 155 milionů korun bez DPH. Termín pro ukončení pro podání nabídek byl ukončen 28. června. Ve stejném termínu začne i příprava výstavby Polyfunkční budovy Černý Most. Jedná se o dokončení rozestavěné stavby u metra na Černém Mostě. Odhadované náklady jsou zhruba 500 milionů korun bez DPH. U tohoto projektu byla ukončená lhůta pro podání nabídek 30. června.


Autor: puc

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

Včera v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru