Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 14 hodnotí nabídky na rekonstrukci domova seniorů Bojčenkova
Domov pro seniory Bojčenkova. Foto: ckp9.cz

Praha 14 hodnotí nabídky na rekonstrukci domova seniorů Bojčenkova

Co bude Praha 14 během léta realizovat v oblasti dopravy? Zahájí městská část během léta nějaké plánované investiční akce? Odpovídá místostarostka Mária Ševčíková (ANO).

Co bude Praha 14 během léta realizovat v oblasti dopravy?
Koncem července bude spuštěná prodloužená linka MHD na Bryksově ulici, kde byla vybudovaná nová točna, dále v daném období budou poskytnuté nové parkovací místa v této ulici a proběhne i úprava dopravního režimu v části ulici Sklenská. V červnu začala realizace stavby „Izolační zeleň Českobrodská“. Jedná se o vybudování stezek, parku a přístupů k budoucí železniční zastávce Jiráskova čtvrť. Součástí je i nové veřejné osvětlení a mobiliář. Vysoutěžená cena je zhruba 24 milionů korun bez DPH.

Zahájí Praha 14 během léta nějaké plánované investiční akce?
Začne například energetická renovace objektu Poliklinika Parník. Jedná se o dodávku jednotek nucené výměny vzduchu s rekuperací a chladícím členem pro čekárny a ordinace. Vysoutěžená cena je zhruba 11 milionů korun bez DPH. Druhou akcí je rekonstrukce gastroprovozu ZŠ Vybíralova. Jedná se o kompletní rekonstrukci kuchyně, zázemí a jídelny. Nyní probíhá výběr zhotovitele.

Jak to vypadá s přípravami na rekonstrukci domova seniorů Bojčenkova?
Začne se letos nejpozději v září. Předpokládaná cena je zhruba 155 milionů korun bez DPH. Termín pro ukončení pro podání nabídek byl ukončen 28. června. Ve stejném termínu začne i příprava výstavby Polyfunkční budovy Černý Most. Jedná se o dokončení rozestavěné stavby u metra na Černém Mostě. Odhadované náklady jsou zhruba 500 milionů korun bez DPH. U tohoto projektu byla ukončená lhůta pro podání nabídek 30. června.


Autor: puc

Grill fest na náplavce

Dnes ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Dnes v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Dnes ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Včera ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Další články
Nahoru