dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražská politika

Praha 14 finančně podpoří preventivní vyšetření rakoviny prsu

Praha 14 se aktivně zapojuje do boje proti rakovině.  Radní městské části na svém poslední jednání rozhodli, že radnice i tento rok vyhlásí program prevence nádorového onemocnění prsu.

Také letos bude program v praxi fungovat obdobně jako v předcházejících letech. Zájemcům, kteří splní stanovené podmínky, radnice proplatí příspěvek na sonografické nebo mamografické vyšetření prsu v maximální výši 350 korun.

Podmínky jsou jednoduché: žadatel musí mít trvalé bydliště v Praze 14, být ve věku od 25 do 44 let a vyšetření musí absolvovat v českém zdravotnickém zařízení v období od 1. ledna 2015 do 16. prosince 2015. Podrobné informace včetně potřebných formulářů jsou zveřejňovány na webových stránkách městské části, na www.praha14.cz.

„Z logiky věci program využívají především ženy. Z ohlasů těch, které se zapojily, vyplývá jasná potřeba tohoto projektu. Je pro svou jednoduchost hojně a především pravidelně využíván,“ doplňuje radní Vodák. Statistiky mluví za vše: v roce 2013 se do programu zapojilo 114 osob, loni 142 osob a celkově bylo vyplaceno 48 080 korun.


Další články
Nahoru