Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 14 chystá rozpočet na příští rok. Investovat bude do škol i domova pro seniory
Rozestavěná základní škola na Jahodnici. Foto: MČ Praha 14

Praha 14 chystá rozpočet na příští rok. Investovat bude do škol i domova pro seniory

Příprava rozpočtu Prahy 14 na příští rok je v plném proudu. Prvotní návrhy ze strany jednotlivých odborů byly odevzdány během léta a nyní probíhá jejich posuzování a úpravy. Informovala o tom místostarostka čtrnácté městské části Mária Ševčíková (ANO), která má na starosti investice, rozpočet a získávání financí z dotačních zdrojů.  

„Tvorba rozpočtu je složitý proces, do kterého vstupuje celá řada faktorů. Konzultační schůzky, respektive celkovou přípravu návrhu rozpočtu městské části má na starosti Odbor řízení ekonomiky a školství ÚMČ Praha 14,“ popsala. 

Jaké budou největší investice Prahy 14 v roce 2024? „Opět je předpoklad významných investic do rekonstrukcí školních budov. Pokračovat bude rekonstrukce Domova pro seniory v ulici Bojčenkova na Černém Mostě, výstavba Polyfunkčního domu na Černém Moste či výstavba nové školy na Jahodnici v Baštýřská,“ vyjmenovala místostarostka. 

Schvalování rozpočtů městských částí je odvislé od termínu schválení rozpočtu hlavního města Prahy. V tuto chvíli není jasné, kdy k tomu pražské zastupitelstvo přistoupí. Rozpočet na letošní rok schválili v polovině loňského prosince. 

„Nevíme tedy, zda zastupitelstvo Prahy 14 stihne rozpočet městské části schválit ještě letos, nebo až příští rok v březnu. Pokud v prosinci rozpočet projednávat nebude, minimálně první tři měsíce roku 2024 budeme fungovat v rozpočtovém provizoriu, což ovšem není u městských částí nic neobvyklého. Jedná se o častou situaci, s níž jsou radnice zvyklé pracovat a připravit se na ni,“ dodala Mária Ševčíková.


Autor: puc

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru