Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 14 chystá rozpočet na příští rok. Investovat bude do škol i domova pro seniory
Rozestavěná základní škola na Jahodnici. Foto: MČ Praha 14

Praha 14 chystá rozpočet na příští rok. Investovat bude do škol i domova pro seniory

Příprava rozpočtu Prahy 14 na příští rok je v plném proudu. Prvotní návrhy ze strany jednotlivých odborů byly odevzdány během léta a nyní probíhá jejich posuzování a úpravy. Informovala o tom místostarostka čtrnácté městské části Mária Ševčíková (ANO), která má na starosti investice, rozpočet a získávání financí z dotačních zdrojů.  

„Tvorba rozpočtu je složitý proces, do kterého vstupuje celá řada faktorů. Konzultační schůzky, respektive celkovou přípravu návrhu rozpočtu městské části má na starosti Odbor řízení ekonomiky a školství ÚMČ Praha 14,“ popsala. 

Jaké budou největší investice Prahy 14 v roce 2024? „Opět je předpoklad významných investic do rekonstrukcí školních budov. Pokračovat bude rekonstrukce Domova pro seniory v ulici Bojčenkova na Černém Mostě, výstavba Polyfunkčního domu na Černém Moste či výstavba nové školy na Jahodnici v Baštýřská,“ vyjmenovala místostarostka. 

Schvalování rozpočtů městských částí je odvislé od termínu schválení rozpočtu hlavního města Prahy. V tuto chvíli není jasné, kdy k tomu pražské zastupitelstvo přistoupí. Rozpočet na letošní rok schválili v polovině loňského prosince. 

„Nevíme tedy, zda zastupitelstvo Prahy 14 stihne rozpočet městské části schválit ještě letos, nebo až příští rok v březnu. Pokud v prosinci rozpočet projednávat nebude, minimálně první tři měsíce roku 2024 budeme fungovat v rozpočtovém provizoriu, což ovšem není u městských částí nic neobvyklého. Jedná se o častou situaci, s níž jsou radnice zvyklé pracovat a připravit se na ni,“ dodala Mária Ševčíková.


Autor: puc

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru