Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 14 chystá ke svým třicátým narozeninám akce pro veřejnost
Letecký pohled na Černý Most. Foto: Karelj / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha 14 chystá ke svým třicátým narozeninám akce pro veřejnost

Letos v listopadu to bude 30 let, co vstoupila v platnost vyhláška, podle níž se metropole rozdělila na sedmapadesát městských částí. Patřila mezi ně i Praha 14, která vznikla z tehdejší městské části Praha-Kyje a části území odděleného od Prahy 9. Své kulaté ‚narozeniny‘ si čtrnáctá městská část připomene mimo jiné i řadou akcí pro veřejnost.

„Symbolicky se s oslavami začalo už na přelomu roku, kdy jsme si na akci Dětský Silvestr na Rajské zahradě připili s přítomnými třicátníky,“ řekl pro časopis Čtrnáctka radní Prahy 14 Josef Kutmon (ODS), který má v gesci mimo jiné i oblast kultury.

V květnu ožije park U Čeňku velkým dětským a rodinným festivalem Čiperkafest, který připomene hned dvě výročí – uplynutí tří dekád od založení Prahy 14 a deseti let od vzniku oblíbené dětské kapely Čiperkové.

Na červen radnice plánuje akci 30 let v pohybu. Bude propojením běhu Barvám neutečeš, který posledních několik let přináší barevnou show vždy do několika českých měst, a vyhlášení výsledků olympiády pořádané v místních mateřských školách.

Oslavy „narozenin“ Prahy 14 se promítnou i do programu každoročních kulturních a volnočasových akcí městské části – například do podoby zářijového Posvícení u Doubravky. „Konkrétní podobu oslav ještě ladíme, ale už teď vím, že je na co se těšit,“ dodal pro Čtrnáctku radní Kutmon.


Autor: red

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru