Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 14 chystá ke svým třicátým narozeninám akce pro veřejnost
Letecký pohled na Černý Most. Foto: Karelj / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha 14 chystá ke svým třicátým narozeninám akce pro veřejnost

Letos v listopadu to bude 30 let, co vstoupila v platnost vyhláška, podle níž se metropole rozdělila na sedmapadesát městských částí. Patřila mezi ně i Praha 14, která vznikla z tehdejší městské části Praha-Kyje a části území odděleného od Prahy 9. Své kulaté ‚narozeniny‘ si čtrnáctá městská část připomene mimo jiné i řadou akcí pro veřejnost.

„Symbolicky se s oslavami začalo už na přelomu roku, kdy jsme si na akci Dětský Silvestr na Rajské zahradě připili s přítomnými třicátníky,“ řekl pro časopis Čtrnáctka radní Prahy 14 Josef Kutmon (ODS), který má v gesci mimo jiné i oblast kultury.

V květnu ožije park U Čeňku velkým dětským a rodinným festivalem Čiperkafest, který připomene hned dvě výročí – uplynutí tří dekád od založení Prahy 14 a deseti let od vzniku oblíbené dětské kapely Čiperkové.

Na červen radnice plánuje akci 30 let v pohybu. Bude propojením běhu Barvám neutečeš, který posledních několik let přináší barevnou show vždy do několika českých měst, a vyhlášení výsledků olympiády pořádané v místních mateřských školách.

Oslavy „narozenin“ Prahy 14 se promítnou i do programu každoročních kulturních a volnočasových akcí městské části – například do podoby zářijového Posvícení u Doubravky. „Konkrétní podobu oslav ještě ladíme, ale už teď vím, že je na co se těšit,“ dodal pro Čtrnáctku radní Kutmon.


Autor: red

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Včera ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Včera v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Včera v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Včera v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Včera v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Včera v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Včera v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

28. února 2024 v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Další články
Nahoru