Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 14 chce do ulic vrátit asistenty prevence kriminality

Praha 14 by ráda po letech opět nasadila do služby v ulicích takzvané asistenty prevence kriminality. Ti by měli přispět k zvýšení bezpečnosti v určitých lokalitách. Informoval o tom místostarosta pro bezpečnost, prevenci kriminality a rizikového chování Jaromír Krátký (ODS).

Čtrnáctá městská část jako první na území metropole iniciovala zřízení pozice asistenta prevence kriminality už v roce 2012. Asistenti pomáhali společně se strážníky městské policie zajišťovat bezpečnost ve vybraných oblastech sídliště Černý Most. 

Sice by neměli oproti policii žádné pravomoci, ale v případě krajní nouze mohou zamezit trestnému činu, třeba napadení, krádeži, vandalismu či obtěžování. Jejich přítomnost zároveň působí preventivně. 

„Asistenti zde působili, ale posledních pár let tomu tak není. Nicméně usilujeme o to, aby byla tato služba opět zavedena. Asistenti musí z logiky věci spadat pod městskou policii. Ta nám pro Prahu 14 přislíbila čtyři místa. Momentálně děláme vše pro to, abychom je obsadili. Vzhledem k poměrně vysokým kvalifikačním nárokům, které tato pozice vyžaduje, to není úplně jednoduché,“ uvedl místostarosta Krátký. 

Asistenti prevence kriminality byli a jsou viděni v řadě měst, například v Písku, Litvínově, Novém Bydžově nebo ve Varnsdorfu.


Autor: puc

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Dnes v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru