Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 14 chce do ulic vrátit asistenty prevence kriminality

Praha 14 by ráda po letech opět nasadila do služby v ulicích takzvané asistenty prevence kriminality. Ti by měli přispět k zvýšení bezpečnosti v určitých lokalitách. Informoval o tom místostarosta pro bezpečnost, prevenci kriminality a rizikového chování Jaromír Krátký (ODS).

Čtrnáctá městská část jako první na území metropole iniciovala zřízení pozice asistenta prevence kriminality už v roce 2012. Asistenti pomáhali společně se strážníky městské policie zajišťovat bezpečnost ve vybraných oblastech sídliště Černý Most. 

Sice by neměli oproti policii žádné pravomoci, ale v případě krajní nouze mohou zamezit trestnému činu, třeba napadení, krádeži, vandalismu či obtěžování. Jejich přítomnost zároveň působí preventivně. 

„Asistenti zde působili, ale posledních pár let tomu tak není. Nicméně usilujeme o to, aby byla tato služba opět zavedena. Asistenti musí z logiky věci spadat pod městskou policii. Ta nám pro Prahu 14 přislíbila čtyři místa. Momentálně děláme vše pro to, abychom je obsadili. Vzhledem k poměrně vysokým kvalifikačním nárokům, které tato pozice vyžaduje, to není úplně jednoduché,“ uvedl místostarosta Krátký. 

Asistenti prevence kriminality byli a jsou viděni v řadě měst, například v Písku, Litvínově, Novém Bydžově nebo ve Varnsdorfu.


Autor: puc

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Dnes v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru