Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 14 bude letos hospodařit s příjmy 403,4 milionu korun a výdaji 652 milionů
Radnice Prahy 14 sídlí na Černém Mostě. Foto: archiv

Praha 14 bude letos hospodařit s příjmy 403,4 milionu korun a výdaji 652 milionů

Radnice Prahy 14 bude letos hospodařit s příjmy 403,4 milionu korun a výdaji zhruba 652,2 milionu, což je u příjmů meziročně více a u výdajů naopak méně. Rozdíl pokryje mimo jiné z vlastních zdrojů. Na investice plánuje vydat 268,79 milionu. Návrh rozpočtu v úterý schválili zastupitelé městské části. Praha 14 se rozkládá na východě metropole a zahrnuje Černý Most, Hloubětín, Hostavice a Kyje. Městská část má zhruba 47 000 obyvatel.

V příjmech získá radnice nejvíce peněz z takzvaných transferů, což jsou peníze od magistrátu a od státu. Radnice očekává příjem 278,37 milionu korun. Daňové příjmy dosáhnou 80,8 milionu korun a nedaňové budou více než 39 milionů. Další peníze získá městská část na převodech z vlastní podnikatelské činnosti.

Běžné výdaje dosáhnou 383,43 milionu korun. Nejvíc peněz půjde na fungování městské části, a to necelá polovina částky. Druhou nejnákladnější oblastí má být školství, kam bude směřovat přes 74,87 milionu. Na životní prostředí je vyčleněno 34,62 milionu a na sociální oblast a zdravotnictví 15,41 milionu.

V kapitálových výdajích je nejvíc peněz připraveno na stavbu polyfunkčního domu na Černém Mostě, ve kterém budou byty, knihovna, restaurace nebo informační kancelář městské části. V rozpočtu je nachystáno přes 154 milionů korun.

Radnice rovněž investuje necelých 60 milionů do domova seniorů Bojčenkova, další peníze půjdou do Polikliniky Parník a městská část bude rovněž opravovat mateřské a základní školy.

Na loňský rok měla radnice schválen rozpočet s příjmy 333,94 milionu a výdaji 662,95 milionu korun. Rozdíl naplánovala pokrýt mimo jiné z peněz od města a od státu, které jsou určeny pro školství a zajištění státní správy. Na investice bylo téměř 264 milionů korun.


Autor: ČTK

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Dnes v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru