dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Praha 14 bude hledat adresu nedoručeného dopisu

Se stále stoupající oblibou tzv. městských her pořádá Praha 14 kulturní a Městská část Praha 14 již třetí ročník zážitkové hry, tentokrát s názvem Urban Game – Nedoručené psaní.  Hráči, kteří mohou hrát sami nebo v týmech, se stanou na jedno odpoledne pošťáky v Jahodnici a Hostavicích. Jejich hlavním úkolem bude doručit tajemný dopis, který se po 70 letech od 2. světové války objevil na dnešní poště. Týmy budou startovat 26. dubna z areálu TJ Sokol Jahodnice (Bezdrevská 26) mezi 14 a 15:30 hodinou.

Novodobé městské hry už mají v dnešním světě volnočasových aktivit své nezastupitelné místo. Vytvářejí fiktivní příběhy a světy, kde na sebe hráči berou různé podoby mafiánů, gangsterů nebo detektivů. Hráči obvykle plní různé úkoly. Někdy likvidují protihráče, jindy hledají poklad. Některé hry ovšem nejsou příběhové a jsou přímo postavené na poznávání města a jeho zajímavých míst.

V případě Urban Game se jedná o propojení obou principů. Hráči se budou při doručování dopisů zastavovat na významných místech obou lokalit a zároveň zažijí příběh pošťáka, který hledá indicie a v rozšířené verzi hry i části deníku padlého vojáka.

Do realizace hry zapojili organizátoři i místní neziskové organizace a obchodníky. „Snažíme se v rámci našich aktivit na Praze 14 co nejvíce zapojovat neziskové organizace a drobné obchodníky. V rámci Urban Game jsou tak součástí hry jako herci, pomáhají nám s organizací nebo nabízí občerstvení a své prostory,“ doplňuje organizátorka a autorka hry Monika Hillebrandová. 

Více informací se dozvíte na www.praha14kulturni.cz/urbangame, kde se zároveň můžete i registrovat. Možnost registrace do hry bude i na místě.  


Další články
Nahoru