Dnes Pondělí - obcasny-dest 16°C
Zítra Úterý - polojasno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 14 bezbariérová. Zasílejte návrhy na zlepšení
Radnice tvoří koncepci bezbariérovosti. Foto: Praha 14

Praha 14 bezbariérová. Zasílejte návrhy na zlepšení

Součástí nového strategického plánu rozvoje, který čtrnáctá městská část momentálně tvoří, bude i koncepce bezbariérovosti, na níž spolupracuje s Pražskou organizací vozíčkářů. Jedná se o rozsáhlou analýzu přístupnosti staveb občanské vybavenosti, veřejného prostoru a dopravy z hlediska osob s omezenou schopností pohybu a orientace. Bude zohledňovat nejen potřeby lidí na vozíku, ale i zrakově a sluchově postižených, seniorů nebo rodin s malými dětmi.

Projekt potrvá do konce října. Práce budou rozděleny do několika fází. V úvodní části se bude systematicky mapovat přístupnost vytipovaných objektů, tras a komunikací. Současně proběhne k danému tématu sběr podnětů od obyvatel městské části, především cílových skupin, jejichž zkušenosti pomohou určit problematická místa, bariéry ve veřejném prostoru i v budovách, ale také bariéry komunikační.

Své připomínky a návrhy na zlepšení přístupnosti můžete již nyní posílat na speciální e-mailovou adresu bezbarierovost@praha14.cz, a to až do konce letošního dubna. Do ankety bude možné se zapojit také na webu (www.praha14.cz) a Facebooku Prahy 14, případně vyplnit papírový dotazník dostupný na podatelně ÚMČ Praha 14 (Bratří Venclíků 1073, přízemí).

Pro aktuální informace sledujte elektronické komunikační kanály městské části (web, Facebook). „Koncepce bezbariérovosti Prahy 14 reaguje na podporu rovných příležitostí a naléhavé požadavky znevýhodněných občanů naší městské části. Po ukončení sběru dat vznikne soubor návrhů stavebních, technických a dalších opatření. Pověření pracovníci městské části poté budou pracovat na odstraňování bariér podle stanovených priorit,“ doplnil radní Prahy 14 Jan Liška (STAN), který má koordinaci přípravy nového strategického plánu ve své gesci.

Po ukončení sběru dat vznikne soubor návrhů stavebních, technických a dalších opatření, která budou směřovat ke zlepšení podmínek a k odstranění nedostatků. Pověření pracovníci městské části pak budou na odstraňování bariér pracovat podle stanovených priorit. 

„Jedná se o rozsáhlou analýzu přístupnosti staveb občanské vybavenosti, veřejného prostoru a dopravy z hlediska osob s omezenou schopností pohybu a orientace. Bude zohledňovat nejen potřeby lidí na vozíku, ale i zrakově a sluchově postižených, seniorů nebo rodin s malými dětmi,“ uvedl za realizátorskou společnost Jan Tomandl.


Autor: Cen

Corgi Race Cup v Praze 4

Dnes v 08:44

Corgi Race Cup pro milovníky tohoto psího plemene se koná v sobotu 27. dubna.

Čarodějnice v parku U Čeňku

Dnes v 06:17

Odpoledne se zábavou, občerstvením, aktivitami a pálením čarodějnice. V úterý 30. dubna si můžete užít zábavu v parku U Čeňku.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

Včera v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

Včera v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Potravinová banka v Praze 2 bude následující dvě pondělí uzavřena

Včera v 05:50

Z organizačních důvodů se 15. a 22. dubna na Novoměstské radnici nebude konat výdej Potravinové banky. Další výdej bude následující pondělí 29. dubna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

13. dubna 2024 v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

13. dubna 2024 v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

13. dubna 2024 v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

13. dubna 2024 v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Další články
Nahoru