Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 13 zvažuje instalaci solárních panelů na školní budovy

Praha 13 v současné době posuzuje možnosti instalace fotovoltaiky na objekty školských zařízení. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. Záležet podle ní bude i na objemu finančních prostředků, které budou k dispozici na případnou realizaci.

Městská část podle Steinerové průběžně analyzuje možnosti, na kterých budovách by solární panely mohly být efektivně využity.

Odborníci posoudili možnosti, zda jsou například střechy radnice a poliklinik vhodné pro umístění solárních panelů. „Tyto budovy bohužel nevyhovují nutným parametrům a pro umístění fotovoltaických panelů nejsou vhodné z mnoha technických důvodů,“ sdělila mluvčí.


Autor: puc

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru