Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 13 zvažuje instalaci solárních panelů na školní budovy

Praha 13 v současné době posuzuje možnosti instalace fotovoltaiky na objekty školských zařízení. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. Záležet podle ní bude i na objemu finančních prostředků, které budou k dispozici na případnou realizaci.

Městská část podle Steinerové průběžně analyzuje možnosti, na kterých budovách by solární panely mohly být efektivně využity.

Odborníci posoudili možnosti, zda jsou například střechy radnice a poliklinik vhodné pro umístění solárních panelů. „Tyto budovy bohužel nevyhovují nutným parametrům a pro umístění fotovoltaických panelů nejsou vhodné z mnoha technických důvodů,“ sdělila mluvčí.


Autor: puc

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru