dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - bourky
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Praha 13 získala cenu za přístup k rodině
Ocenění převzali starosta Prahy 13 David Vodrážka a tajemník úřadu Jaroslav Mareš. Foto: Praha 13

Praha 13 získala cenu za přístup k rodině

V Lichtenštejnském paláci se v úterý 23. června konalo slavnostní vyhlášení vítězů v soutěži „Obec přátelská rodině a seniorům 2020“. V kategorii „Obec přátelská rodině“ uspěla Praha 13. 

V soutěži, kterou každoročně pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí, vyhrála třináctá městská část 1. místo v kategorii obcí a měst s počtem obyvatel nad 50 000 obyvatel. Za to získá dotaci 940 280 korun na prorodinné aktivity.

„Úspěch je o to cennější, že se městská část prostřednictvím Odboru sociální péče přihlásila do soutěže letos poprvé. Jelikož klademe na prorodinnou politiku důraz, jsem přesvědčen, že dotace bude využita maximálně efektivně,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka, který ocenění ve formě příslibu dotace obdržel z rukou ministryně Jany Maláčové.

Přihlášení do soutěže předcházela tvorba a realizace Koncepce rodinné politiky, kterou zastupitelstvo Prahy 13 schválilo předloni. Díky tomu se městská část stala jednou z prvních v metropoli, které mají rodinnou politiku zakotvenou v samostatném strategickém dokumentu.

Tajemník radnice Jaroslav Mareš ocenil práci úředníků nejen na přípravě přihlášky do soutěže, ale i aktivní propagaci činností v oblasti posilování soudržnosti rodiny. „Díky schválené koncepci má rodinná politika dané jasné parametry. Úspěch v soutěži je důkazem, že toto je cesta správným směrem,“ uvedl.

Projekty v rámci prorodinné politiky Prahy 13 jsou realizovány ve spolupráci s Místní agendou 21, odborem životního prostředí, DDM Stodůlky a Dětským centrem Ptáčkov.U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Další články
Nahoru