dnes
Čtvrtek - polojasno
16°C
zítra
Pátek - zatazeno
17°C
pozítří
Sobota - oblacno
23°C
Praha 13 získala cenu za přístup k rodině
Ocenění převzali starosta Prahy 13 David Vodrážka a tajemník úřadu Jaroslav Mareš. Foto: Praha 13

Praha 13 získala cenu za přístup k rodině

V Lichtenštejnském paláci se v úterý 23. června konalo slavnostní vyhlášení vítězů v soutěži „Obec přátelská rodině a seniorům 2020“. V kategorii „Obec přátelská rodině“ uspěla Praha 13. 

V soutěži, kterou každoročně pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí, vyhrála třináctá městská část 1. místo v kategorii obcí a měst s počtem obyvatel nad 50 000 obyvatel. Za to získá dotaci 940 280 korun na prorodinné aktivity.

„Úspěch je o to cennější, že se městská část prostřednictvím Odboru sociální péče přihlásila do soutěže letos poprvé. Jelikož klademe na prorodinnou politiku důraz, jsem přesvědčen, že dotace bude využita maximálně efektivně,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka, který ocenění ve formě příslibu dotace obdržel z rukou ministryně Jany Maláčové.

Přihlášení do soutěže předcházela tvorba a realizace Koncepce rodinné politiky, kterou zastupitelstvo Prahy 13 schválilo předloni. Díky tomu se městská část stala jednou z prvních v metropoli, které mají rodinnou politiku zakotvenou v samostatném strategickém dokumentu.

Tajemník radnice Jaroslav Mareš ocenil práci úředníků nejen na přípravě přihlášky do soutěže, ale i aktivní propagaci činností v oblasti posilování soudržnosti rodiny. „Díky schválené koncepci má rodinná politika dané jasné parametry. Úspěch v soutěži je důkazem, že toto je cesta správným směrem,“ uvedl.

Projekty v rámci prorodinné politiky Prahy 13 jsou realizovány ve spolupráci s Místní agendou 21, odborem životního prostředí, DDM Stodůlky a Dětským centrem Ptáčkov.Praha 15: Termíny k uzavření sňatku v roce 2021

Dnes v 08:08

Praha 15 oznámila termíny k uzavření sňatku na rok 2021. Obřady se konají v budově úřadu.

Čtvrtek: 50+ jóga na Národní

Včera v 17:09

Protahovací, rehabilitační a posilovací cvičení, při kterém lektorka bere v úvahu možnosti každého klienta. Hodina jógy 50+ s Dianou Bounni ve čtvrtek 1. října ve 14 hodin.

Praha 5: Oktoberfest na Andělu

29. září 2020 v 10:52

Smíchovský Oktoberfest se koná ve středu a čtvrtek 30. září a 1. října od 10 do 20 hodin na pěší zóně Anděl.

Zítra: Svatomichaelská pouť

28. září 2020 v 11:39

Na svátek sv. Michaela u kaple sv. Michaela, která byla postavena na konci 17. století, bude poutní slavnost zahájena divadlem nejen pro děti, představením Perníková chaloupka. U pěti stánků nakoupíte květiny, nejrůznější ozdoby, občerstvíte se doma napečenými dobrotami a na místě uvařenými...

Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

26. září 2020 v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Podívejte se do mikrosvěta hub

25. září 2020 v 18:18

Ode dneška můžete přijít do tropického a subtropického skleníku Botanické zahrady Na Slupi na výstavu fotografií mikrosvěta hub Fungi on metal.

Do konce září nepoteče voda v těchto ulicích

24. září 2020 ve 13:00

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody do konce měsíce. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 podpořila udělení Řádu Bílého lva válečnému letci

24. září 2020 v 11:54

Zastupitelstvo městské části Praha 4 včera podpořilo svým usnesením návrh na udělení Řádu Bílého lva (in memoriam) válečnému letci Royal Air Force Jaroslavu Hofrichterovi, kterému bylo v roce 2008 uděleno čestné občanství Prahy 4. Podnět k vyznamenání Řádem Bílého lva vzešel z městské části Praha...

Vyšehradský voříšek na Letní scéně

24. září 2020 v 09:46

Festival Vyšehradský voříšek se koná v sobotu 3. října na Letní scéně Vyšehrad a v přilehlém parku. Akce, která podporuje zodpovědné adopce psů z útulků, přichází právě v době, kdy se do útulků vrací řada pejsků zbrkle adoptovaných během jarní karantény, kdy rodiče chtěli zabavit děti a mít důvod...

Další články
Nahoru