Dnes Neděle - oblacno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno -1°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 13 získala cenu za přístup k rodině
Ocenění převzali starosta Prahy 13 David Vodrážka a tajemník úřadu Jaroslav Mareš. Foto: Praha 13

Praha 13 získala cenu za přístup k rodině

V Lichtenštejnském paláci se v úterý 23. června konalo slavnostní vyhlášení vítězů v soutěži „Obec přátelská rodině a seniorům 2020“. V kategorii „Obec přátelská rodině“ uspěla Praha 13. 

V soutěži, kterou každoročně pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí, vyhrála třináctá městská část 1. místo v kategorii obcí a měst s počtem obyvatel nad 50 000 obyvatel. Za to získá dotaci 940 280 korun na prorodinné aktivity.

„Úspěch je o to cennější, že se městská část prostřednictvím Odboru sociální péče přihlásila do soutěže letos poprvé. Jelikož klademe na prorodinnou politiku důraz, jsem přesvědčen, že dotace bude využita maximálně efektivně,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka, který ocenění ve formě příslibu dotace obdržel z rukou ministryně Jany Maláčové.

Přihlášení do soutěže předcházela tvorba a realizace Koncepce rodinné politiky, kterou zastupitelstvo Prahy 13 schválilo předloni. Díky tomu se městská část stala jednou z prvních v metropoli, které mají rodinnou politiku zakotvenou v samostatném strategickém dokumentu.

Tajemník radnice Jaroslav Mareš ocenil práci úředníků nejen na přípravě přihlášky do soutěže, ale i aktivní propagaci činností v oblasti posilování soudržnosti rodiny. „Díky schválené koncepci má rodinná politika dané jasné parametry. Úspěch v soutěži je důkazem, že toto je cesta správným směrem,“ uvedl.

Projekty v rámci prorodinné politiky Prahy 13 jsou realizovány ve spolupráci s Místní agendou 21, odborem životního prostředí, DDM Stodůlky a Dětským centrem Ptáčkov.Osobnosti uctily Křižíkovu památku

Včera v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Další články
Nahoru