Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 vybuduje u nového skateparku na Lužinách multifunkční hřiště
Loni zprovozněný skatepark na Lužinách. Foto: Mystic Constructions

Praha 13 vybuduje u nového skateparku na Lužinách multifunkční hřiště

U zrekonstruovaného a loni na podzim zpřístupněného skateparku na Lužinách letos na jaře nahradí staré dětské hřiště moderní multifunkční plocha. Informoval o tom starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Skatepark na Lužinách byl postaven v roce 2002 a po dvou desetiletích se dočkal své rekonstrukce. Stavební úpravy byly navrženy tak, aby zde mohly bezpečně trávit svůj volný čas malé děti začátečníci, ale i pokročilí sportovci starší patnácti let.

Rekonstrukce byla rozdělena do několika etap. První etapa, stavba plochy pro méně pokročilé jezdce, byla zahájena na konci roku 2021 a druhá etapa, úprava plochy pro pokročilé, byla zahájena v roce 2022.

Areál od loňského října slouží nejen skateboardistům, ale je přizpůsoben i pro vyznavače in-line bruslí, kol a koloběžek. Skatepark má nejmodernější parametry, které splňují nároky i pro mezinárodní závody.

Třetí etapa začne letos na jaře, jakmile to počasí umožní, a týká se právě hřiště pod skateparkem. „Vznikne zde multifunkční sportovní plocha pro děti a mládež na pryžovém povrchu, kde místní obyvatelé budou mít k dispozici prostor pro míčové hry,“ uvedl starosta Vodrážka.

Současně podle něj bude využita stěna tělesa skateparku na umístění horolezecké stěny a hřiště bude doplněno o workoutové prvky. Dokončeno by mělo být letos na podzim.


Autor: Jan Puci

PVK oslaví světový den vody

Dnes v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Dnes v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Další články
Nahoru