Dnes Pondělí - zatazeno 10°C
Zítra Úterý - bourky 14°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

Praha 13 vybaví pracovníky ve školství respirátory

Městská část Praha 13 zajistila více než 17 000 respirátorů, které budou distribuovány do všech školských zařízení bez ohledu na to, kdo je jejich zřizovatelem. Jsou určeny nejen pedagogickým pracovníkům, ale všem zaměstnancům škol.

„Jsme si vědomi, že bezpečný návrat dětí do škol patří mezi priority,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „Aby se tak ale mohlo stát, musí být na to školy připraveny. Již minulý týden jsme rozdistribuovali zhruba přes 16 000 kusů respirátorů a téměř 12 000 chirurgických roušek, které už měla radnice k dispozici. Ty byly určeny pracovníkům škol, jejichž je městská část zřizovatelem. V pondělí 1. března proběhne distribuce dalších zhruba 17 000 kusů respirátorů, které se nám nyní podařilo zajistit, a to bez ohledu na rozhodnutí vlády o termínu návratu žáků do škol, nebo naopak o jejich úplném uzavření. Tyto respirátory budou rozděleny mezi pracovníky všech základních, mateřských, odborných škol a gymnázií v Praze 13“.


Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru