Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 zahájí na Lužinách provoz nového skateparku
16 říjen
Setkání
Ilustrační foto: Mati Mango / Pexels

Praha 13 zahájí na Lužinách provoz nového skateparku

16. 10. 2023
Lidem se v pondělí 16. října otevře nový skatepark na Lužinách v Praze 13. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. Areál bude určen skateboardistům, bruslařům či cyklistům. 

Slavnostní zahájení provozu skateparku na Lužinách se koná od 14 do 17 hodin. Návštěvníky přivítají starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS), místostarostka Marcela Plesníková (ANO) a další hosté z řad zástupců úřadu, dodavatelské firmy a žáků z blízké základní školy. Od 14:30 do 17 hodin je připravena volná exhibice vyznavačů in-line bruslí, kol a koloběžek se školičkou pro děti.

Historický skatepark na Lužinách byl postaven v roce 2002 a po dvaceti letech se dočkal své rekonstrukce. Stavební úpravy byly navrženy tak, aby zde mohly bezpečně trávit svůj volný čas malé děti začátečníci, ale i pokročilí sportovci starší patnácti let. Areál bude již od října sloužit nejen skateboardistům, ale bude přizpůsoben i pro vyznavače in-line bruslí, kol a koloběžek.

Rekonstrukce byla rozdělena do dvou etap. První etapa, stavba plochy pro méně pokročilé jezdce, byla zahájena na konci roku 2021 a druhá etapa, úprava plochy pro pokročilé, byla zahájena v roce 2022.

Součástí projektu je také speciální úprava dopadových ploch, která tlumí hluk s ohledem na obyvatele nejbližších domů a opěrná zeď, která celý areál od bytových domů odcloňuje. Zeď bude pomalována souvisejícím velkoplošným obrazem ve stylu street art.

Celkové náklady na stavbu činily 16,2 milionu korun, z toho 9,2 milionu bylo hrazeno z rozpočtu Prahy 13 a 7 milionů bylo dáno z účelově vázané dotace od hlavního města..


Autor: Alo

V Praze 15 se otevře dětská skupina Školička Měcholumpíci

Dnes v 10:11

Nově se otevírá dětská skupina Školička Měcholumpíci v Boloňské. V současné době probíhá nábor dětí do nového školního roku, a ještě je k dispozici pár volných míst pro malé děti, které zatím nemohou navštěvovat mateřské školy. Na sociálních sítích o tom informovala 1. místostarostka Prahy...

Malostranský hřbitov zve na vycházku

Dnes v 07:40

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku v sobotu 27. července od 14 hodin. Kromě historie hřbitova se dozvíte také zajímavosti ze života osobností, jejichž výročí si o prázdninách připomínáme.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Radní Prahy 11 grilovali společně s dětmi

23. července 2024 v 11:04

Společné grilování radních a dětí z jihoměstského Klokánku si v horkém letním odpoledni všichni užili. Ochutnávaly se čerstvě opečené masové dobroty a grilovaný sýr.

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Další články
Nahoru