Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 13 zahájí na Lužinách provoz nového skateparku
16 říjen
Setkání
Ilustrační foto: Mati Mango / Pexels

Praha 13 zahájí na Lužinách provoz nového skateparku

16. 10. 2023
Lidem se v pondělí 16. října otevře nový skatepark na Lužinách v Praze 13. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. Areál bude určen skateboardistům, bruslařům či cyklistům. 

Slavnostní zahájení provozu skateparku na Lužinách se koná od 14 do 17 hodin. Návštěvníky přivítají starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS), místostarostka Marcela Plesníková (ANO) a další hosté z řad zástupců úřadu, dodavatelské firmy a žáků z blízké základní školy. Od 14:30 do 17 hodin je připravena volná exhibice vyznavačů in-line bruslí, kol a koloběžek se školičkou pro děti.

Historický skatepark na Lužinách byl postaven v roce 2002 a po dvaceti letech se dočkal své rekonstrukce. Stavební úpravy byly navrženy tak, aby zde mohly bezpečně trávit svůj volný čas malé děti začátečníci, ale i pokročilí sportovci starší patnácti let. Areál bude již od října sloužit nejen skateboardistům, ale bude přizpůsoben i pro vyznavače in-line bruslí, kol a koloběžek.

Rekonstrukce byla rozdělena do dvou etap. První etapa, stavba plochy pro méně pokročilé jezdce, byla zahájena na konci roku 2021 a druhá etapa, úprava plochy pro pokročilé, byla zahájena v roce 2022.

Součástí projektu je také speciální úprava dopadových ploch, která tlumí hluk s ohledem na obyvatele nejbližších domů a opěrná zeď, která celý areál od bytových domů odcloňuje. Zeď bude pomalována souvisejícím velkoplošným obrazem ve stylu street art.

Celkové náklady na stavbu činily 16,2 milionu korun, z toho 9,2 milionu bylo hrazeno z rozpočtu Prahy 13 a 7 milionů bylo dáno z účelově vázané dotace od hlavního města..


Autor: Alo

Praha 15: Vánoční besídka s nadílkou

Dnes v 08:59

Na vánoční besídku zvou děti Baráčníci z Prahy 15 v sobotu 16. prosince.

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Praha 11: Jak se slaví Vánoce na Chodovské tvrzi

Včera v 17:04

Nechte se vtáhnout do kouzelného světa Vánoc a lidových tradic. Vychutnejte si koledy, harmonii přátelského setkání i voňavé občerstvení v předvánočním čase na Jižním Městě na Chodovské tvrzi.

Vánoční setkání u zvoničky v Hrdlořezích

Včera ve 13:06

Stříbrnou adventní neděli 17. prosince můžete oslavit u zvoničky v Hrdlořezích. Uslyšíte vánoční melodie, ochutnáte teplý čaj i svařené víno nebo si můžete opéct buřty.

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Zbraslavské Vánoce

9. prosince 2023 ve 14:57

Dárky, šperky a vánoční ozdoby, pochutiny, dílny pro děti a hudební program v sobotu 16. prosince.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Další články
Nahoru