Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 slavila Den Země v Centrálním parku
I přes aprílové počasí si cestu do Centrálního parku za oslavou Dne Země našlo na 700 zájemců. Foto: Praha 13

Praha 13 slavila Den Země v Centrálním parku

Den Země letos slavila Praha 13 ve čtvrtek 20. dubna v Centrálním parku. Akci již tradičně připravil odbor životního prostředí ve spolupráci s dalšími partnery. Důležitost ochrany přírody a péče o životní prostředí si tento týden připomínají lidé doslova po celé naší planetě. Po slavnostní výsadbě javoru tatarského s místostarostkou Marcelou Plesníkovou se děti rozutekly k jednotlivým stanovištím, kde byl připraven atraktivní program.

Školáky přilákaly mj. poznávací hry o životě okolo rybníku, o různém typu prostředí, kde se vyskytují rozmanití živočichové, přičemž některé si děti mohly prohlédnout hodně zblízka, a také o odpadovém hospodářství.

Lesy hl. m. Prahy si připravily poutavý program, přidali se i pracovníci místní pobočky Městské knihovny a z Domu dětí a mládeže. Nově se do akce zapojila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, konkrétně Správa chráněné krajinné oblasti Český kras, Česká společnost pro ochranu netopýrů (ČESON) a H2Ospodař!.

„Odhadujeme, že i přes aprílové počasí si cestu do Centrálního parku za oslavou Dne Země našlo na 700 zájemců. Velkou radost jsem měla z malých nadšených a obětavých pomocníků – předškoláků při sázení nového stromu. Potěšily také četné úsměvy dětí i dospělých potvrzující, že si akci skutečně užili,“ řekla k akci Marcela Plesníková (ANO). 


Autor: red

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

Včera v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Další články
Nahoru