Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 13 slavila Den Země v Centrálním parku
I přes aprílové počasí si cestu do Centrálního parku za oslavou Dne Země našlo na 700 zájemců. Foto: Praha 13

Praha 13 slavila Den Země v Centrálním parku

Den Země letos slavila Praha 13 ve čtvrtek 20. dubna v Centrálním parku. Akci již tradičně připravil odbor životního prostředí ve spolupráci s dalšími partnery. Důležitost ochrany přírody a péče o životní prostředí si tento týden připomínají lidé doslova po celé naší planetě. Po slavnostní výsadbě javoru tatarského s místostarostkou Marcelou Plesníkovou se děti rozutekly k jednotlivým stanovištím, kde byl připraven atraktivní program.

Školáky přilákaly mj. poznávací hry o životě okolo rybníku, o různém typu prostředí, kde se vyskytují rozmanití živočichové, přičemž některé si děti mohly prohlédnout hodně zblízka, a také o odpadovém hospodářství.

Lesy hl. m. Prahy si připravily poutavý program, přidali se i pracovníci místní pobočky Městské knihovny a z Domu dětí a mládeže. Nově se do akce zapojila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, konkrétně Správa chráněné krajinné oblasti Český kras, Česká společnost pro ochranu netopýrů (ČESON) a H2Ospodař!.

„Odhadujeme, že i přes aprílové počasí si cestu do Centrálního parku za oslavou Dne Země našlo na 700 zájemců. Velkou radost jsem měla z malých nadšených a obětavých pomocníků – předškoláků při sázení nového stromu. Potěšily také četné úsměvy dětí i dospělých potvrzující, že si akci skutečně užili,“ řekla k akci Marcela Plesníková (ANO). 


Autor: red

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Další články
Nahoru