dnes
Čtvrtek - oblacno
5°C
zítra
Pátek - zatazeno
6°C
pozítří
Sobota - skorojasno
8°C
Praha 13 schválila vyrovnaný rozpočet na letošní rok, s investicemi se počítá ve výši 238 milionů korun
Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí ve Stodůlkách. Foto: archiv

Praha 13 schválila vyrovnaný rozpočet na letošní rok, s investicemi se počítá ve výši 238 milionů korun

Hlavním bodem programu prvního letošního zasedání Zastupitelstva městské části Praha 13, které se konalo včera, bylo důležité projednání a schválení rozpočtu na rok 2018.

Při prvním jednání v letošním roce schválili včera zastupitelé Prahy 13 rozpočet městské části na letošní rok. Je koncipován jako vyrovnaný a počítá s příjmy a výdaji ve výši 571 milionu korun. Oproti rozpočtu na rok 2017 se jeho celkový objem snížil o 21 procent.

Příjmovou stránku tvoří zejména transfery ze státního rozpočtu, z rozpočtu hlavního měst a z vlastní hospodářské činnosti – součet těchto tří částek činí 516 milionů korun.  Stejně jako v loňském roce jsou do rozpočtu zapojeny prostředky z prodejů bytových domů a bytů. „Tyto prostředky, tentokrát ve výši téměř 216 milionů korun, jsou určeny na krytí investičních akcí, které již zastupitelstvo schválilo,“ uvedla mluvčí Prahy 13 Eva Libigerová.  

Další část příjmů tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 55 milionů korun. Jde například o správní a místní poplatky. Výdajová stránka rozpočtu na letošní rok zahrnuje 332 milionů korun neinvestičních výdajů a přibližně 238 milionů korun na investice.

Na oblast školství bude vydáno celkem 75 milionů korun. Z toho téměř dvě třetiny tvoří neinvestiční příspěvky pro základní a mateřské školy, přes tři miliony korun půjde na opravy a údržbu těchto škol a přes 16 milionů korun je určeno na splátku úsporného projektu přeměny topných systémů ve školách.

Na životní prostředí je v rozpočtu na letošní rok vyčleněno přibližně 49 milionů korun. Z toho 47 milionů jde na údržbu zeleně a chodníků. „Zbytek je vyčleněn na modernizaci herních a sportovních prvků, rekonstrukci cyklotras, modernizaci vodohospodářského zařízení a projektovou dokumentaci na dětská hřiště a sportoviště,“ dodala mluvčí třinácté městské části.  

Neinvestiční výdaje do sociální oblasti a zdravotnictví jsou ve výši 10 milionů korun. Přes šest milionů korun jde do oblasti dopravy, z toho je více než milionů určeno na opravy a údržbu komunikací, kanalizačních vpustí a dopravního značení.

Nejdůležitějším plánovaným investičním výdajem v letošním roce je pořízení Domova pro seniory, který se staví v ulici Za Mototechnou.


Manažerem volební kampaně Pirátů před podzimními volbami v Praze bude Štěpán Štrébl, který stojí za sněmovním úspěchem

19. března 2018 v 11:28

Piráti navazují na úspěšnou spolupráci s mužem, který před loňskými volbami do Sněmovny zviditelnil stranu kampaní s vězeňským autobusem. Pražským volebním manažerem bude opět Štěpán Štrébl, který uspěl v otevřeném výběrovém řízení.

Pochod centrem na protest proti Zemanovi

9. března 2018 v 17:41

Asi 200 lidí včera pochodovalo Prahou na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci Ženy na hrad! v den Zemanovy inaugurace pořádala Koalice 8. března, která sdružuje různá feministická hnutí a další organizace. Organizátoři...

Ondráček končí ve funkci předsedy komise pro kontrolu činnosti GIBS

6. března 2018 v 16:21

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se dnes vzdal funkce předsedy komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Potvrdil to ve svém projevu v Poslanecké sněmovně. Rezignací předešel hlasování o návrhu ODS, aby Sněmovna zařadila na nynější schůzi bod o jeho odvolání. Lidovci...

Další články
Nahoru