dnes
Středa - dest
13°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
17°C
pozítří
Pátek - polojasno
19°C
Praha 13 schválila vyrovnaný rozpočet na letošní rok, s investicemi se počítá ve výši 238 milionů korun
Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí ve Stodůlkách. Foto: archiv

Praha 13 schválila vyrovnaný rozpočet na letošní rok, s investicemi se počítá ve výši 238 milionů korun

Hlavním bodem programu prvního letošního zasedání Zastupitelstva městské části Praha 13, které se konalo včera, bylo důležité projednání a schválení rozpočtu na rok 2018.

Při prvním jednání v letošním roce schválili včera zastupitelé Prahy 13 rozpočet městské části na letošní rok. Je koncipován jako vyrovnaný a počítá s příjmy a výdaji ve výši 571 milionu korun. Oproti rozpočtu na rok 2017 se jeho celkový objem snížil o 21 procent.

Příjmovou stránku tvoří zejména transfery ze státního rozpočtu, z rozpočtu hlavního měst a z vlastní hospodářské činnosti – součet těchto tří částek činí 516 milionů korun.  Stejně jako v loňském roce jsou do rozpočtu zapojeny prostředky z prodejů bytových domů a bytů. „Tyto prostředky, tentokrát ve výši téměř 216 milionů korun, jsou určeny na krytí investičních akcí, které již zastupitelstvo schválilo,“ uvedla mluvčí Prahy 13 Eva Libigerová.  

Další část příjmů tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 55 milionů korun. Jde například o správní a místní poplatky. Výdajová stránka rozpočtu na letošní rok zahrnuje 332 milionů korun neinvestičních výdajů a přibližně 238 milionů korun na investice.

Na oblast školství bude vydáno celkem 75 milionů korun. Z toho téměř dvě třetiny tvoří neinvestiční příspěvky pro základní a mateřské školy, přes tři miliony korun půjde na opravy a údržbu těchto škol a přes 16 milionů korun je určeno na splátku úsporného projektu přeměny topných systémů ve školách.

Na životní prostředí je v rozpočtu na letošní rok vyčleněno přibližně 49 milionů korun. Z toho 47 milionů jde na údržbu zeleně a chodníků. „Zbytek je vyčleněn na modernizaci herních a sportovních prvků, rekonstrukci cyklotras, modernizaci vodohospodářského zařízení a projektovou dokumentaci na dětská hřiště a sportoviště,“ dodala mluvčí třinácté městské části.  

Neinvestiční výdaje do sociální oblasti a zdravotnictví jsou ve výši 10 milionů korun. Přes šest milionů korun jde do oblasti dopravy, z toho je více než milionů určeno na opravy a údržbu komunikací, kanalizačních vpustí a dopravního značení.

Nejdůležitějším plánovaným investičním výdajem v letošním roce je pořízení Domova pro seniory, který se staví v ulici Za Mototechnou.


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru