dnes
Neděle - jasno
26°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
27°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
27°C
Praha 13 schválila vyrovnaný rozpočet na letošní rok, s investicemi se počítá ve výši 238 milionů korun
Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí ve Stodůlkách. Foto: archiv

Praha 13 schválila vyrovnaný rozpočet na letošní rok, s investicemi se počítá ve výši 238 milionů korun

Hlavním bodem programu prvního letošního zasedání Zastupitelstva městské části Praha 13, které se konalo včera, bylo důležité projednání a schválení rozpočtu na rok 2018.

Při prvním jednání v letošním roce schválili včera zastupitelé Prahy 13 rozpočet městské části na letošní rok. Je koncipován jako vyrovnaný a počítá s příjmy a výdaji ve výši 571 milionu korun. Oproti rozpočtu na rok 2017 se jeho celkový objem snížil o 21 procent.

Příjmovou stránku tvoří zejména transfery ze státního rozpočtu, z rozpočtu hlavního měst a z vlastní hospodářské činnosti – součet těchto tří částek činí 516 milionů korun.  Stejně jako v loňském roce jsou do rozpočtu zapojeny prostředky z prodejů bytových domů a bytů. „Tyto prostředky, tentokrát ve výši téměř 216 milionů korun, jsou určeny na krytí investičních akcí, které již zastupitelstvo schválilo,“ uvedla mluvčí Prahy 13 Eva Libigerová.  

Další část příjmů tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 55 milionů korun. Jde například o správní a místní poplatky. Výdajová stránka rozpočtu na letošní rok zahrnuje 332 milionů korun neinvestičních výdajů a přibližně 238 milionů korun na investice.

Na oblast školství bude vydáno celkem 75 milionů korun. Z toho téměř dvě třetiny tvoří neinvestiční příspěvky pro základní a mateřské školy, přes tři miliony korun půjde na opravy a údržbu těchto škol a přes 16 milionů korun je určeno na splátku úsporného projektu přeměny topných systémů ve školách.

Na životní prostředí je v rozpočtu na letošní rok vyčleněno přibližně 49 milionů korun. Z toho 47 milionů jde na údržbu zeleně a chodníků. „Zbytek je vyčleněn na modernizaci herních a sportovních prvků, rekonstrukci cyklotras, modernizaci vodohospodářského zařízení a projektovou dokumentaci na dětská hřiště a sportoviště,“ dodala mluvčí třinácté městské části.  

Neinvestiční výdaje do sociální oblasti a zdravotnictví jsou ve výši 10 milionů korun. Přes šest milionů korun jde do oblasti dopravy, z toho je více než milionů určeno na opravy a údržbu komunikací, kanalizačních vpustí a dopravního značení.

Nejdůležitějším plánovaným investičním výdajem v letošním roce je pořízení Domova pro seniory, který se staví v ulici Za Mototechnou.


Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

TOP 09 a STAN v Praze 3 podepíší volební memorandum v anglickém doubledeckeru

11. května 2018 v 18:25

K podpisu memoranda stran TOP 09 a STAN (TopSTAN) v Praze 3 o spolupráci pro podzimní komunální volby dojde v pravém anglickém doubledeckeru v pondělí 15. května mezi 16. a 17. hodinou před základní školou Duhová na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Další články
Nahoru