Dnes Středa - zatazeno 3°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 1°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusZpravodajství

Praha 13 rozdala tisíc litrů dezinfekce

Radnice Prahy 13 zajistila 1000 litrů dezinfekce, Bezpečnostní rada Prahy 13 rozhodla o její redistribuci. Celkem čtyři sta litrů dostanou polikliniky, které jsou v majetku městské části.

Poliklinika Lípa Centrum v Nových Butovicích dostane dvě stě litrů, dalších dvě stě litrů si rovným dílem rozdělí Poliklinika Stodůlky v ulici Hostinského a Poliklinika Janského na Velké Ohradě.

S dvaceti litry dezinfekce mohou počítat ve Středisku sociálních služeb Prahy 13 a v Domově pro seniory Zity Kabátová.

Čtyři sta litrů dezinfekčního prostředku bude mít k dispozici sociální odbor, který je přerozdělí mezi organizace a zařízení pečující zejména o zdravotně znevýhodněné klienty a seniory, např. Farní charitu Stodůlky, Prosaz, Diakonii ČCE – středisko Praha, Sananim a další.

dezinfekce-13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro potřeby zaměstnanců a návštěvníků radnice je počítáno se sto litry, zbývajících zhruba šedesát litrů dezinfekce bude sloužit jako rezerva k pokrytí aktuálních požadavků.


Praha 2 pomůže seniorům 65+

Dnes v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

Včera v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

Včera v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Další články
Nahoru