Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 13: Radnice otevírá rezervační systém i mimo vyhlášené úřední dny

Služby Úřadu městské části Praha 13 jsou ode dneška klientům dostupné i mimo vyhlášené úřední hodiny. Radnice vychází vstříc všem klientům a přes rezervační systém je možné se objednat na vybrané agendy i v další dny.   

Od pondělí 1. března byly v rámci vládních opatření omezeny úřední dny radnice na pondělí a středu od 8 do 18 hodin. Protože je ale zájem o služby agend veliký, mají občané od 8. března možnost využít služeb městské části Praha 13 i mimo úřední dny, a to po předchozím objednání přes rezervační systém na webových stránkách www.praha13.cz. Samozřejmě za přísného dodržování hygienických opatření.

„Radnice je tu především pro občany. I v této náročné době ale chceme maximálně vyjít vstříc všem, kteří naše služby potřebují. Možnosti využít rezervační systém i pro objednání na jiné dny v týdnu zajistíme plynulost vyřizování jednotlivých agend. Velký důraz samozřejmě klademe na striktní dodržování všech hygienických a bezpečnostních opatření,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Kumulace jednotlivých úkonů do dvou dnů v týdnu zatěžuje nejen klienty, ale také úředníky, kteří například minulý týden vyřídili na jednotlivých pracovištích více než tisíc požadavků. Objednání přes rezervační systém tak optimálně rozloží jednotlivé požadavky klientů mezi příslušné odbory a přehledný časový harmonogram nabídne jejich komfortní vyřízení bez front, které se na úřadě během úředních dnů tvoří,“ informoval tajemník úřadu Jaroslav Mareš.

 


Autor: TZ, red

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Další články
Nahoru