Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Koronavirus

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Rada třinácté městské části poprvé schválila prominutí poplatků z ubytování již v únoru, a to z důvodu mimořádných událostí. 

Krizová opatření v souvislosti s onemocněním covid-19 zakázala, až na výjimky, prodej ubytovacích služeb a podnikatelé měli velmi omezené možnosti svou činnost v sektoru ubytovacích služeb realizovat. Rozhodnutí o prominutí poplatků původně platilo od prvního února do konce března. 

„Podnikatelům se snažíme maximálně pomoci a prominutí poplatků je jedním z kroků, kterým můžeme situaci ulehčit,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Od prvního dubna do konce května provozovatelé ubytovacích zařízení, která jsou k tomu určena a kolaudována, například pensiony, ubytovny, hostely nebo třeba kempy nebudou muset od hostů vybírat místní poplatky z pobytu a nebudou je ani odvádět obci,“ dodal. 

Praha 13 tak postupuje v souladu se zákonem č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, a také s rozhodnutím orgánů hlavního města Prahy, kterým byly tyto poplatky prominuty hotelům.


Autor: TZ, red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru