Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Rada třinácté městské části poprvé schválila prominutí poplatků z ubytování již v únoru, a to z důvodu mimořádných událostí. 

Krizová opatření v souvislosti s onemocněním covid-19 zakázala, až na výjimky, prodej ubytovacích služeb a podnikatelé měli velmi omezené možnosti svou činnost v sektoru ubytovacích služeb realizovat. Rozhodnutí o prominutí poplatků původně platilo od prvního února do konce března. 

„Podnikatelům se snažíme maximálně pomoci a prominutí poplatků je jedním z kroků, kterým můžeme situaci ulehčit,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Od prvního dubna do konce května provozovatelé ubytovacích zařízení, která jsou k tomu určena a kolaudována, například pensiony, ubytovny, hostely nebo třeba kempy nebudou muset od hostů vybírat místní poplatky z pobytu a nebudou je ani odvádět obci,“ dodal. 

Praha 13 tak postupuje v souladu se zákonem č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, a také s rozhodnutím orgánů hlavního města Prahy, kterým byly tyto poplatky prominuty hotelům.


Na Poliklinice Prahy 7 se otevírá očkovací centrum

Včera ve 20:52

Ve zdravotnickém zařízení sedmé městské části Poliklinice Prahy 7 vzniklo nové očkovací centrum. V případě dostatku vakcín je připraveno fungovat každý všední den, naočkovat se zde může až 100 zájemců denně. 

Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Včera ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Včera v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru