Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Rada třinácté městské části poprvé schválila prominutí poplatků z ubytování již v únoru, a to z důvodu mimořádných událostí. 

Krizová opatření v souvislosti s onemocněním covid-19 zakázala, až na výjimky, prodej ubytovacích služeb a podnikatelé měli velmi omezené možnosti svou činnost v sektoru ubytovacích služeb realizovat. Rozhodnutí o prominutí poplatků původně platilo od prvního února do konce března. 

„Podnikatelům se snažíme maximálně pomoci a prominutí poplatků je jedním z kroků, kterým můžeme situaci ulehčit,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Od prvního dubna do konce května provozovatelé ubytovacích zařízení, která jsou k tomu určena a kolaudována, například pensiony, ubytovny, hostely nebo třeba kempy nebudou muset od hostů vybírat místní poplatky z pobytu a nebudou je ani odvádět obci,“ dodal. 

Praha 13 tak postupuje v souladu se zákonem č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, a také s rozhodnutím orgánů hlavního města Prahy, kterým byly tyto poplatky prominuty hotelům.


Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru