Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 13 promíjí poplatky z pobytu a ze psa

Rada Prahy 13 dnes projednala další kroky týkající se uprchlíků před válečným konfliktem na Ukrajině. Její členové jednohlasně odsouhlasili podporu osobám podléhajícím Programu pomoci občanům Ukrajiny. Tedy těm, kteří se poslední dva týdny registrovali v centrech jako váleční uprchlíci a v období od 1. března do 31. května 2022 jim odpouští místní poplatky, poplatek ze psa a poplatek z pobytu.

Poplatek ze psa se vztahuje na každého, kdo je majitelem psa staršího 3 měsíců a je přihlášen k pobytu v České republice, tedy i žadatele o udělení mezinárodní ochrany a žadatelů o azyl.

„Přicházejí sem rodiny s dětmi a mnohé s sebou mají i psy a jiné mazlíčky. Prominutí poplatku ze psa je jedním z kroků, jak můžeme příchozím ihned pomoci. Podobně je tomu také s poplatkem z pobytu, který se týká všech druhů ubytovacích zařízení,“ řekl starosta David Vodrážka.Autor: Alo

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru