Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 13 promíjí poplatky z pobytu a ze psa

Rada Prahy 13 dnes projednala další kroky týkající se uprchlíků před válečným konfliktem na Ukrajině. Její členové jednohlasně odsouhlasili podporu osobám podléhajícím Programu pomoci občanům Ukrajiny. Tedy těm, kteří se poslední dva týdny registrovali v centrech jako váleční uprchlíci a v období od 1. března do 31. května 2022 jim odpouští místní poplatky, poplatek ze psa a poplatek z pobytu.

Poplatek ze psa se vztahuje na každého, kdo je majitelem psa staršího 3 měsíců a je přihlášen k pobytu v České republice, tedy i žadatele o udělení mezinárodní ochrany a žadatelů o azyl.

„Přicházejí sem rodiny s dětmi a mnohé s sebou mají i psy a jiné mazlíčky. Prominutí poplatku ze psa je jedním z kroků, jak můžeme příchozím ihned pomoci. Podobně je tomu také s poplatkem z pobytu, který se týká všech druhů ubytovacích zařízení,“ řekl starosta David Vodrážka.Autor: Alo

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

IPR představí nový Metropolitní plán v ulicích Prahy

10. května 2022 v 08:25

Obdobně jako v roce 2018, kdy byl Metropolitní plán poprvé představen veřejnosti, zahájil Institut plánování a rozvoje (IPR) spolu s hlavním městem informační tour po městských částech. 

Další články
Nahoru