Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 13 předala šek Záchranné službě Asociace samaritánů ČR
Šekem v hodnotě padesát tisíc radnice pomůže vybavit posádky sanitní vozů. Foto: P13

Praha 13 předala šek Záchranné službě Asociace samaritánů ČR

Praha 13 poskytla dotaci Záchranné službě Asociace samaritánů ČR – Praha západ. Šekem v hodnotě padesát tisíc radnice pomůže vybavit posádky sanitní vozů, které zajišťují mimo jiné přepravu raněných, nemocných nebo imobilních Pražanů.

 „Podpora nestátní samaritánské záchranné služby, která pokrývá i naši městskou část, je velmi důležitá. Zdravotní systém je klíčovým sektorem a i proto jsme se rozhodli tuto nestátní službu finančně podpořit. Během covidu se zapojili i do antigenního testování v mnoha místech Prahy i po celé republice. Touto cestou jim srdečně děkuji za nasazení a podanou pomocnou ruku nejen zde na třináctce,“ řekl starosta David Vodrážka.

„Finanční dotace bude použita jako příspěvek na pořízení nových kompletů záchranářských oděvů pro členy výjezdových skupin převozu pacientů neodkladné péče. Posádky sanitních vozidel ve spolupráci se ZZS hl. m. Prahy zajišťují především převozy imobilních pacientů,“ poznamenal ředitel ZS ASCR Milan Majer a dodal: „Velmi si vážím úspěšné spolupráce s městskou částí Praha 13 a věřím, že ji v budoucnu budeme nadále rozvíjet.“

Dar z rukou starosty Davida Vodrážky převzaly Marta Mikulecká, finanční ředitelka a Petra Homolová, tisková mluvčí Záchranné služby Asociace samaritánů ČR – Praha západ.

Posláním spolku je pomáhat lidem v nouzi, bez ohledu na národní, rasovou, náboženskou, politickou či jinou příslušnost s odkazem na tradice demokratické a humanitní, na jejichž základě vznikla první Československá republika. Spolek zajištuje mimo jiné dopravu raněných, nemocných a rodiček na území hl. města Prahy a na území Středočeského kraje, stálou lékařskou službu na mezinárodním letišti Václava Havla Praha a s tím související zdravotnické činnosti, plánované transporty pacientů pod odborným dohledem zdravotnického záchranáře či lékaře, a to z nižšího typu nemocničního zařízení do vyššího.

 


Autor: Cen

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Dnes v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

Včera ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Včera v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru