dnes
Úterý - polojasno
9°C
zítra
Středa - obcasny-dest
6°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Praha 13 pomáhá povodní postiženému Radotínu
Stodůlečtí dobrovolní hasiči pomáhali v zaplavené Chuchli. Foto: Bohdan Pardubický

Praha 13 pomáhá povodní postiženému Radotínu

Třináctá městská část se rozhodla pomáhat Radotínu na jihu Prahy, který minulý týden zasáhly povodně. Zapojila se veřejnost, hasiči i úředníci. Hned v úterý 4. června vyhlásila radnice Prahy 13 sbírku úklidových a hygienických prostředků a pitné vody na pomoc blízkým městským částem, které postihla povodeň. 

Občané, kteří by chtěli nabídnout svou osobní pomoc, případně jsou ochotni zdarma zapůjčit vysoušeče nebo jiné technické prostředky, se mohou psát na e – mail matysekj@p13.mepnet.cz nebo volat na číslo 607 613 652.

Od středy přinášejí obyvatelé městské části, firmy i zaměstnanci radnice pracovní obuv i oblečení, lopaty, košťata, hadry, čistící prostředky, dezinfekci, papírové utěrky a balenou vodu.

Krizový štáb Prahy 13 během uplynulého týdne už pětkrát odvážel shromážděnou pomoc do nedaleké městské části Praha – Radotín, která byla povodněmi citelně zasažena. „I nadále je možné na radnici Prahy 13 přinášet zejména úklidové a dezinfekční prostředky. Sbírka potrvá až do odvolání,“ uvedl mluvčí Prahy 13 Samuel Truschka.

Čerpání vody a likvidace následků povodní se v Radotíně a Velké Chuchli denně aktivně účastní také 23 dobrovolných hasičů ze dvou sborů z Prahy 13 – Stodůlky a Třebonice. Každý z nich už odpracoval desítky hodin, čerpadla jsou v provozu více než 140 hodin. Předtím už dobrovolní hasiči pomáhali při budování protipovodňových zábran v centru Prahy.

V následujících dnech se do odklízení následků povodní v Praze – Radotíně zapojí i několik úředníků z radnice Prahy 13.


Autor: Lukáš Plecháček

Praha 11: Jednání Komise pro životní prostředí

Včera v 09:58

Jednání Komise pro životní prostředí RMČ Prahy 11 pro životní prostředí je veřejné a koná se v pondělí 24. února od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova (č. dv. 119), Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 15: Změna ve vyplácení dávek sociální péče

16. února 2020 ve 21:22

Praha 15 informuje, že Úřad práce je z ÚMČ Praha 15, Boloňská ulice 478/1 přestěhován na Úřad práce Praha 10, Vršovická 1429/68, Praha 10 Vršovice.

Další články
Nahoru