dnes
Neděle - zatazeno
13°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
10°C
pozítří
Úterý - zatazeno
8°C
Praha 13 pomáhá povodní postiženému Radotínu
Stodůlečtí dobrovolní hasiči pomáhali v zaplavené Chuchli. Foto: Bohdan Pardubický

Praha 13 pomáhá povodní postiženému Radotínu

Třináctá městská část se rozhodla pomáhat Radotínu na jihu Prahy, který minulý týden zasáhly povodně. Zapojila se veřejnost, hasiči i úředníci. Hned v úterý 4. června vyhlásila radnice Prahy 13 sbírku úklidových a hygienických prostředků a pitné vody na pomoc blízkým městským částem, které postihla povodeň. 

Občané, kteří by chtěli nabídnout svou osobní pomoc, případně jsou ochotni zdarma zapůjčit vysoušeče nebo jiné technické prostředky, se mohou psát na e – mail matysekj@p13.mepnet.cz nebo volat na číslo 607 613 652.

Od středy přinášejí obyvatelé městské části, firmy i zaměstnanci radnice pracovní obuv i oblečení, lopaty, košťata, hadry, čistící prostředky, dezinfekci, papírové utěrky a balenou vodu.

Krizový štáb Prahy 13 během uplynulého týdne už pětkrát odvážel shromážděnou pomoc do nedaleké městské části Praha – Radotín, která byla povodněmi citelně zasažena. „I nadále je možné na radnici Prahy 13 přinášet zejména úklidové a dezinfekční prostředky. Sbírka potrvá až do odvolání,“ uvedl mluvčí Prahy 13 Samuel Truschka.

Čerpání vody a likvidace následků povodní se v Radotíně a Velké Chuchli denně aktivně účastní také 23 dobrovolných hasičů ze dvou sborů z Prahy 13 – Stodůlky a Třebonice. Každý z nich už odpracoval desítky hodin, čerpadla jsou v provozu více než 140 hodin. Předtím už dobrovolní hasiči pomáhali při budování protipovodňových zábran v centru Prahy.

V následujících dnech se do odklízení následků povodní v Praze – Radotíně zapojí i několik úředníků z radnice Prahy 13.


Autor: Lukáš Plecháček

Praha 5: Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte, nebo vás trápí

14. listopadu 2019 v 18:34

Starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 představí vize a plány nové koalice ve čtvrtek 21. listopadu od 17:30 hodin v prostorách Impact Hub Praha v Drtinově ulici 10 na Smíchově.

Okupační stávka se přesunula z Filosofické fakulty na Rektorát Univerzity Karlovy

13. listopadu 2019 v 19:09

Okupační stávka za klima pokračuje na Rektorátu Univerzity Karlovy. Sem se studenti a studentky přesunuli z Filosofické fakulty, kterou okupovali od úterního rána. Požadují rezignaci rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy.  

Další články
Nahoru