dnes
Úterý - oblacno
23°C
zítra
Středa - zatazeno
28°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Praha 13 pomáhá povodní postiženému Radotínu
Stodůlečtí dobrovolní hasiči pomáhali v zaplavené Chuchli. Foto: Bohdan Pardubický

Praha 13 pomáhá povodní postiženému Radotínu

Třináctá městská část se rozhodla pomáhat Radotínu na jihu Prahy, který minulý týden zasáhly povodně. Zapojila se veřejnost, hasiči i úředníci. Hned v úterý 4. června vyhlásila radnice Prahy 13 sbírku úklidových a hygienických prostředků a pitné vody na pomoc blízkým městským částem, které postihla povodeň. 

Občané, kteří by chtěli nabídnout svou osobní pomoc, případně jsou ochotni zdarma zapůjčit vysoušeče nebo jiné technické prostředky, se mohou psát na e – mail matysekj@p13.mepnet.cz nebo volat na číslo 607 613 652.

Od středy přinášejí obyvatelé městské části, firmy i zaměstnanci radnice pracovní obuv i oblečení, lopaty, košťata, hadry, čistící prostředky, dezinfekci, papírové utěrky a balenou vodu.

Krizový štáb Prahy 13 během uplynulého týdne už pětkrát odvážel shromážděnou pomoc do nedaleké městské části Praha – Radotín, která byla povodněmi citelně zasažena. „I nadále je možné na radnici Prahy 13 přinášet zejména úklidové a dezinfekční prostředky. Sbírka potrvá až do odvolání,“ uvedl mluvčí Prahy 13 Samuel Truschka.

Čerpání vody a likvidace následků povodní se v Radotíně a Velké Chuchli denně aktivně účastní také 23 dobrovolných hasičů ze dvou sborů z Prahy 13 – Stodůlky a Třebonice. Každý z nich už odpracoval desítky hodin, čerpadla jsou v provozu více než 140 hodin. Předtím už dobrovolní hasiči pomáhali při budování protipovodňových zábran v centru Prahy.

V následujících dnech se do odklízení následků povodní v Praze – Radotíně zapojí i několik úředníků z radnice Prahy 13.


Autor: Lukáš Plecháček

O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Dnes v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru