Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 10°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 13 pokračuje v revitalizacích vnitrobloků

Praha 13 zahájila rekonstrukci prostranství před Fakultní základní školou Mezi Školami. Na něj navazují parkové plochy, kde vzniknou nové trávníky, záhony a povrch chodníků.

rekonstrukce-pred-fzs-mezi-skolami Součástí rekonstrukce je odstranění poškozených a nevzhledných vyvýšených záhonů, kde se v jalovcích kupily hromady odpadků, které nešlo uklidit i k odstranění nádob se škumpou. Dále dojde k výměně již doslouženého a rozpadajícího se povrchu okolo skulptury i v prostoru parčíku a výměně městského mobiliáře. V místě bývalých vyvýšených záhonů bude vymodelována terénní vlna a na ní bude na každé straně vysazen jeden solitérní strom. Na severním okraji bude vytvořen pás trvalkových výsadeb. Plocha okolo stromů bude zatravněna.

V místě parčíku dojde ke zmenšení plochy se živičným povrchem a zvětšení travnatých ploch. Plocha je koncipována jako klidová a relaxační zóna. Celý prostor se díky těmto úpravám otevře a prosvětlí. Přispěje také ke zlepšení klimatických podmínek v okolí školy a kvalitnějšímu využití oblasti žáky, rodiči i obyvateli Prahy 13.

rekonstrukce-pred-fzs-mezi-skolami-starosta

Starosta Vodrážka (vpravo) před Fakultní základní školou Mezi Školami. Foto: P13

„Revitalizace veřejného prostoru ve vnitroblocích realizujeme každý rok. Okolí základních škol ve vnitroblocích je třeba upravit tak, aby poskytovalo kvalitní prostory pro děti, jejich rodiče, ale i okolní obyvatele. V loňském roce jsme u této základní školy investovali do renovace atletického hřiště a přístavbou zde vznikly dvě nové třídy pro předškoláky. Teď zde vznikají nové chodníky, přibude zeleň a samozřejmě také městský mobiliář, jako jsou například potřebné lavičky,“ informoval starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Na rekonstrukci prostranství před FZŠ Mezi Školami obdržela městská část dotaci ve výši 5,5 mil. Kč z Klimatického plánu Hlavního města Prahy.


Autor: Alo

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

21. února 2024 v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Další články
Nahoru