Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 19°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 13 podpořila Záchrannou službu Asociace samaritánů ČR
Radnice pomůže pořídit tři transportní zdravotní křesla pro sanitní vozy. Foto: Praha 13

Praha 13 podpořila Záchrannou službu Asociace samaritánů ČR

Praha 13 poskytla dotaci Záchranné službě Asociace samaritánů ČR – Praha západ (ZSAS). Šekem v hodnotě padesát tisíc korun radnice pomůže pořídit tři transportní zdravotní křesla pro sanitní vozy, které zajišťují mimo jiné přepravu raněných, nemocných nebo imobilních Pražanů. 

ZSAS tato křesla použije do sanitních vozů, která používá ve spolupráci se Záchrannou zdravotnickou službou hlavního města Prahy zejména na územích metropole a Středočeského kraje.

dar-ascr-3 „Podpora nestátní samaritánské záchranné služby, která pokrývá naši městskou část, je velmi důležitá. Poslední rok ukázal, jak moc je zdravotní systém klíčovým sektorem a i proto jsme se rozhodli tuto nestátní službu finančně podpořit. Během posledních měsíců se zapojili i do antigenního testování v mnoha místech Prahy i po celé republice a touto cestou jim srdečně děkuji za neuvěřitelné nasazení a podanou pomocnou ruku nejen zde na třináctce,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

dar-50000 „Finanční dotace bude použita jako příspěvek na pořízení tří kusů transportních křesel, takzvaných ,schodolezů´, pro sanitní vozidla využívaná ve spolupráci se ZZS hl. m. Prahy především pro imobilní pacienty, kteří se bez tohoto vybavení do klasických sanitních vozů bohužel nedostanou,“ dodal ředitel ZSAS Milan Majer a dodal: „Velmi si vážím úspěšné spolupráce s městskou částí Praha 13 a věřím, že ji v budoucnu budeme nadále rozvíjet.“

Posláním spolku je pomáhat lidem v nouzi, bez ohledu na národní, rasovou, náboženskou, politickou či jinou příslušnost s odkazem na tradice demokratické a humanitní, na jejichž základě vznikla první Československá republika. Spolek zajištuje mimo jiné dopravu raněných, nemocných a rodiček na území hl. města Prahy a na území Středočeského kraje, stálou lékařkou službu na mezinárodním letišti Václava Havla Praha a s tím související zdravotnické činnosti, plánované transporty pacientů pod odborným dohledem zdravotnického záchranáře či lékaře, a to z nižšího typu nemocničního zařízení do vyššího.

Dar z rukou starosty městské části Praha 13 Davida Vodrážky převzali Stanislav Částečka, ředitel marketingu a kontroly a Marta Mikulecká, finanční ředitelka Záchranné služby Asociace samaritánů ČR – Praha západ.


Autor: TZ, red
Další články
Nahoru