Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 13: Platba kartou na Czech POINT a Ověřování

Praha 13 poskytuje desítky služeb a na většině pracovišť lze platit platební kartou. Dalšími místy, na kterých mohou klienti úřadu nově kartu použít, jsou Czech POINT a Ověřování.

Nejvytíženějšími pracovišti na Úřadu městské části Praha 13 jsou již tradičně přepážky odboru osobních a cestovních dokladů, které jsou v posledních měsících vytíženy třikrát více, než tomu bylo před covidem. Zde lze všechny poplatky hradit kartou již delší dobu a je to klienty velmi často používaný způsob placení.

„Nyní jsou i na dalších pracovištích našeho úřadu umístěny platební terminály pro přímé placení a klienti tak nemusí chodit do pokladny nebo bankomatu a následně zpět do příslušné kanceláře. Je to v první řadě pracoviště Czech POINT, kam si občané nejčastěji chodí pro výpisy z katastru nemovitostí, výpisy z obchodního, živnostenského či trestního rejstříku nebo také výpis z bodového hodnocení řidiče. Ke stejné změně přímého placení platební kartou jsme přistoupili také na pracovišti Ověřování, kde se přímo na místě ověřují podpisy na různých dokumentech a probíhá ověřovaní listin samotných,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „Snažíme se o maximální servis pro všechny klienty našeho úřadu, služby neustále zkvalitňujeme a děkuji všem kolegům za výbornou práci.“


Autor: Alo

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru