Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 13: Parkoviště na střeše je opět k dispozici veřejnosti
Foto: Praha 13

Praha 13: Parkoviště na střeše je opět k dispozici veřejnosti

Po několika letech soudních sporů o užívání parkoviště na střeše garážové budovy Společenství vlastníků jednotek Garáže Archeologická s podporou městské části Praha 13 uspělo. Parkoviště na střeše je opět k dispozici veřejnosti na základě rozhodnutí soudu o provedení exekuce.

Budovu garáží v Archeologické ulici postavil soukromý investor s podmínkou, že na střeše budovy bude parkoviště pro místní obyvatele. Tak byla budova i zkolaudována. Po dostavbě ale původní vlastník rozprodal jednotlivé garáže a užívání parkoviště na střeše smluvně svěřil další firmě, která tento závazek nerespektovala. V roce 2018 dokonce tato firma (RG Parking) ke vjezdu na střechu bez souhlasu vlastníka (SVJ) namontovala bránu, která parkování místním obyvatelům na garážovém domě znemožnila.

„Minulý měsíc soud vydal konečné rozhodnutí a potvrdil oprávněný nárok SVJ na užívání parkoviště a také námitky k instalaci brány Úřadu městské části. Neprodleně po vyznačení právní moci na Exekučním příkazu bylo odstraněno veškeré technické zařízení bránící vjezdu na střechu a jejímu volnému a bezplatnému užívání. Parkoviště na střeše je tímto opět ve správě SVJ Garáže Archeologická v souladu s původními kolaudačními podmínkami.“ za SVJ Garáže sdělil místopředseda výboru Bergmann.

„Výstavba garážového domu byla jasně podmíněna parkovištěm na střeše, které budou místní obyvatelé mít možnost využívat. Bohužel bývalý stavitel stavbu i parkovací plochu několikrát převedl na jiné firmy a tím se tak roztočil dlouhý kolotoč soudních sporů. Několikrát jsme konkrétní firmu vyzývali k odstranění zábran u vjezdu na střešní parkoviště, s SVJ Garáže jsme byli v úzkém kontaktu a maximální možnou měrou jsme se snažili SVJ pomoci. Jsem rád, že místní mohou opět parkovat na střeše a že nekalé podnikatelské praktiky byly soudně potrestány a napraveny.“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.Nové prostory registru vozidel ve Vysočanech

Včera v 06:48

Od pondělí 14. června bude ve Vysočanech spuštěn registr vozidel ve zcela nových prostorách. Ty původní byly využívány od roku 1998, přičemž úroveň prostředí jak pro klienty, tak i pro zaměstnance, již neodpovídala současným požadavkům. Oproti předchozímu pracovišti umožní dosažení vyšší kapacity...

Práce v Průběžné ulici změní vedení linek autobusů a tramvají v Zahradním Městě

12. června 2021 ve 21:22

Kvůli pracím na přestavbě a zahloubení Průběžné ulice pod novým železničním mostem bude od pondělí 14. června od cca 23:30 do středy 15. září do cca 23:30 obousměrně přerušen provozu tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař a dojde také ke změnám ve vedení autobusových linek v oblasti...

Správa železnic hledá projektanta modernizace nádraží v Praze-Krči

10. června 2021 v 07:34

Správa železnic připravuje modernizaci stanice Praha-Krč, pro kterou aktuálně vypsala zakázku na zhotovitele dokumentace pro společné povolení, a to včetně zpracování dokumentace pro provádění stavby.

Skútry projedou Prahou

9. června 2021 v 17:12

V sobotu 12. června se koná 18. ročník akce Skútršňůra – spanilá jízda skútrů z Prahy na Slapskou přehradu. Povede na území městských částí Praha 1, 2, 4, 7, 8, 12 a 16. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Červnové uzavírky Bubenečského tunelu

9. června 2021 ve 12:38

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Letenský tunel se ve čtvrtek uzavře

9. června 2021 ve 12:31

Z důvodu mytí bude Letenský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Na Národní se bude opravovat most, centrum čeká dopravní omezení

9. června 2021 v 10:19

Technická správa komunikací zahájí ve čtvrtek 17. června 2021 práce na opravě mostu v Národní ulici přes ulici Divadelní. Práce by měly být hotové do konce tohoto roku a budou rozděleny na etapy.

Kvůli poruše vedení v metropoli nabíraly vlaky velké zpoždění

6. června 2021 v 10:02

Na více než sedm hodin včera omezila provoz vlaků v hlavním městě porucha trakčního vedení na trati mezi Hostivaří a Vršovicemi. K poruše došlo před devátou hodinou ranní. Některé rychlíky jezdící na trasách mezi Prahou a Jihočeským i Zlínským krajem nabraly zpoždění až desítky minut, regionální...

Další články
Nahoru