Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 13: Parkoviště na střeše je opět k dispozici veřejnosti
Foto: Praha 13

Praha 13: Parkoviště na střeše je opět k dispozici veřejnosti

Po několika letech soudních sporů o užívání parkoviště na střeše garážové budovy Společenství vlastníků jednotek Garáže Archeologická s podporou městské části Praha 13 uspělo. Parkoviště na střeše je opět k dispozici veřejnosti na základě rozhodnutí soudu o provedení exekuce.

Budovu garáží v Archeologické ulici postavil soukromý investor s podmínkou, že na střeše budovy bude parkoviště pro místní obyvatele. Tak byla budova i zkolaudována. Po dostavbě ale původní vlastník rozprodal jednotlivé garáže a užívání parkoviště na střeše smluvně svěřil další firmě, která tento závazek nerespektovala. V roce 2018 dokonce tato firma (RG Parking) ke vjezdu na střechu bez souhlasu vlastníka (SVJ) namontovala bránu, která parkování místním obyvatelům na garážovém domě znemožnila.

„Minulý měsíc soud vydal konečné rozhodnutí a potvrdil oprávněný nárok SVJ na užívání parkoviště a také námitky k instalaci brány Úřadu městské části. Neprodleně po vyznačení právní moci na Exekučním příkazu bylo odstraněno veškeré technické zařízení bránící vjezdu na střechu a jejímu volnému a bezplatnému užívání. Parkoviště na střeše je tímto opět ve správě SVJ Garáže Archeologická v souladu s původními kolaudačními podmínkami.“ za SVJ Garáže sdělil místopředseda výboru Bergmann.

„Výstavba garážového domu byla jasně podmíněna parkovištěm na střeše, které budou místní obyvatelé mít možnost využívat. Bohužel bývalý stavitel stavbu i parkovací plochu několikrát převedl na jiné firmy a tím se tak roztočil dlouhý kolotoč soudních sporů. Několikrát jsme konkrétní firmu vyzývali k odstranění zábran u vjezdu na střešní parkoviště, s SVJ Garáže jsme byli v úzkém kontaktu a maximální možnou měrou jsme se snažili SVJ pomoci. Jsem rád, že místní mohou opět parkovat na střeše a že nekalé podnikatelské praktiky byly soudně potrestány a napraveny.“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.Autor: TZ, red

Začíná rekonstrukce části Prosecké

Dnes ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

Včera v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Po zimní pauze se do ulic vrátily sdílené elektroskútry BeRider

11. března 2023 ve 12:18

Platforma BeRider od Škoda Auto DigiLab po zimní pauze zahajuje novou sezónu. Od pondělí 6. března je v pražském provozu bezmála 200 strojů a další budou přibývat. Novinkou pro začátek sezóny je možnost delší rezervace skútru.

Praha 18: Na prodloužení parkovacích oprávnění se lze objednávat již nyní

11. března 2023 v 11:58

Detašované pracoviště Zón placeného stání v Křivoklátské 285 bude v sobotu 1. dubna od 8 do 12 hodin mimořádně otevřeno.

Další články
Nahoru