Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 13: Parkoviště na střeše je opět k dispozici veřejnosti
Foto: Praha 13

Praha 13: Parkoviště na střeše je opět k dispozici veřejnosti

Po několika letech soudních sporů o užívání parkoviště na střeše garážové budovy Společenství vlastníků jednotek Garáže Archeologická s podporou městské části Praha 13 uspělo. Parkoviště na střeše je opět k dispozici veřejnosti na základě rozhodnutí soudu o provedení exekuce.

Budovu garáží v Archeologické ulici postavil soukromý investor s podmínkou, že na střeše budovy bude parkoviště pro místní obyvatele. Tak byla budova i zkolaudována. Po dostavbě ale původní vlastník rozprodal jednotlivé garáže a užívání parkoviště na střeše smluvně svěřil další firmě, která tento závazek nerespektovala. V roce 2018 dokonce tato firma (RG Parking) ke vjezdu na střechu bez souhlasu vlastníka (SVJ) namontovala bránu, která parkování místním obyvatelům na garážovém domě znemožnila.

„Minulý měsíc soud vydal konečné rozhodnutí a potvrdil oprávněný nárok SVJ na užívání parkoviště a také námitky k instalaci brány Úřadu městské části. Neprodleně po vyznačení právní moci na Exekučním příkazu bylo odstraněno veškeré technické zařízení bránící vjezdu na střechu a jejímu volnému a bezplatnému užívání. Parkoviště na střeše je tímto opět ve správě SVJ Garáže Archeologická v souladu s původními kolaudačními podmínkami.“ za SVJ Garáže sdělil místopředseda výboru Bergmann.

„Výstavba garážového domu byla jasně podmíněna parkovištěm na střeše, které budou místní obyvatelé mít možnost využívat. Bohužel bývalý stavitel stavbu i parkovací plochu několikrát převedl na jiné firmy a tím se tak roztočil dlouhý kolotoč soudních sporů. Několikrát jsme konkrétní firmu vyzývali k odstranění zábran u vjezdu na střešní parkoviště, s SVJ Garáže jsme byli v úzkém kontaktu a maximální možnou měrou jsme se snažili SVJ pomoci. Jsem rád, že místní mohou opět parkovat na střeše a že nekalé podnikatelské praktiky byly soudně potrestány a napraveny.“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.Autor: TZ, red

Omezení provozu na náplavce Rašínova nábřeží

13. září 2022 ve 20:56

Ve dnech 19.–25. září bude omezen provoz na náplavce Rašínova nábřeží v úseku před restaurací Vltava, mezi Palackého a Jiráskovým mostem. Na tomto místě bude náplavka zcela uzavřena z důvodu výkopových prací a stavebních úprav v rámci zasíťování Rašínova nábřeží/ realizace nových inženýrských sítí...

Další články
Nahoru