Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 13 otevřela nově zrekonstruované dětské hřiště
Dětské hřiště otevřeli starosta David Vodrážka a místostarostka Marcela Plesníková. Foto: P13

Praha 13 otevřela nově zrekonstruované dětské hřiště

Vedení radnice Prahy 13 dnes spolu s dětmi z Mateřské školy Mezi Školami slavnostně otevřelo dětské hřiště ve vnitrobloku Dominova-Blattného. Celková rekonstrukce zahrnuje nové povrchy, herní prvky a samozřejmě také úpravy zeleně, oplocení a lavičky.

„Vnitroblok Blattného se stal dalším veřejným prostorem, který postupně revitalizujeme, dětské hřiště je součástí této komplexní akce. Rekonstrukce dětského hřiště, které již bylo zastaralé a velmi málo využívané, se velmi vydařila. Věřím, že investice v celkové výši 3 milionů korun nabízí především rodinám s malými dětmi kvalitnější trávení volného času,“ řekl starosta David Vodrážka.

Na hřišti je nová houpačka ve tvaru hnízda, pérák, pískoviště a v neposlední řadě také rozhledna ve tvaru majáku, kde děti mohou pod dohledem dospělých trénovat výškové lezení. Pryžové zvířátko se skluzavkou a tunelem rozvíjí motorické schopnosti nejmenších děvčátek a kluků a moderní lanová prolézačka zase zvyšuje jejich celkovou fyzickou zdatnost. Dopadové plochy tvoří z části písek a z části pryžový povrch, ve kterém jsou 2D prvky – skákací panák v podobě holčičky. Nechybí ani prostor pro skok do dálky pro rozvoj sportovních dovedností dětí.

„První si hřiště vyzkoušely děti z místní mateřinky a moc se jim líbilo. Zaměřili jsme se nejen na nejrůznější herní a rozvojové prvky, ale také na citlivou úpravu okolí a zeleně. Nové trvalky a kvetoucí nízké keře nahradily přestárlé nevzhledné jalovce. Rodiče jistě ocení i nové lavičky a oplocení, které zajistí pohodlí a bezpečnost všech, kteří ve volném čase na hřiště zavítají,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.
Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru