Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 13 otevřela nově zrekonstruované dětské hřiště
Dětské hřiště otevřeli starosta David Vodrážka a místostarostka Marcela Plesníková. Foto: P13

Praha 13 otevřela nově zrekonstruované dětské hřiště

Vedení radnice Prahy 13 dnes spolu s dětmi z Mateřské školy Mezi Školami slavnostně otevřelo dětské hřiště ve vnitrobloku Dominova-Blattného. Celková rekonstrukce zahrnuje nové povrchy, herní prvky a samozřejmě také úpravy zeleně, oplocení a lavičky.

„Vnitroblok Blattného se stal dalším veřejným prostorem, který postupně revitalizujeme, dětské hřiště je součástí této komplexní akce. Rekonstrukce dětského hřiště, které již bylo zastaralé a velmi málo využívané, se velmi vydařila. Věřím, že investice v celkové výši 3 milionů korun nabízí především rodinám s malými dětmi kvalitnější trávení volného času,“ řekl starosta David Vodrážka.

Na hřišti je nová houpačka ve tvaru hnízda, pérák, pískoviště a v neposlední řadě také rozhledna ve tvaru majáku, kde děti mohou pod dohledem dospělých trénovat výškové lezení. Pryžové zvířátko se skluzavkou a tunelem rozvíjí motorické schopnosti nejmenších děvčátek a kluků a moderní lanová prolézačka zase zvyšuje jejich celkovou fyzickou zdatnost. Dopadové plochy tvoří z části písek a z části pryžový povrch, ve kterém jsou 2D prvky – skákací panák v podobě holčičky. Nechybí ani prostor pro skok do dálky pro rozvoj sportovních dovedností dětí.

„První si hřiště vyzkoušely děti z místní mateřinky a moc se jim líbilo. Zaměřili jsme se nejen na nejrůznější herní a rozvojové prvky, ale také na citlivou úpravu okolí a zeleně. Nové trvalky a kvetoucí nízké keře nahradily přestárlé nevzhledné jalovce. Rodiče jistě ocení i nové lavičky a oplocení, které zajistí pohodlí a bezpečnost všech, kteří ve volném čase na hřiště zavítají,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.
Autor: TZ, red

V šest U Kalicha

Dnes v 09:07

Praha 2 připomíná narození spisovatele, novináře, autora Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška, od jehož narození uplyne 30. dubna 140 let. Zábavný večer věnovaný Haškovi se koná v Hostinci U Kalicha 26. dubna.

Grill fest na náplavce

Včera ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Včera v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Včera ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

29. března 2023 ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

Další články
Nahoru